Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Tipton Rosemark-58 vs Romeoville-67 at Centralia, Illinois - Final | |
8:30 am | Mundelein Carmel-34 vs Belleville West-43 at Centralia, Illinois - Final | |
9:00 am | Granite City-50 vs Althoff-59 at Collinsville - Final | |
9:00 am | Mundelein-55 vs O'Fallon-51 at Collinsville - Final | |
9:00 am | Greenville-28 vs Trico-39 at Pinckneyville - Final | |
9:00 am | Chester-48 vs Mounds Meridian-40 at Pinckneyville - Final | |
9:00 am | Fort Zumwalt West-50 vs Hancock-52 at MICDS - Final | |
9:00 am | Vianney-52 vs Ritenour-33 at Lafayette - Final | |
9:00 am | DuBourg-81 vs Roosevelt-55 at SLUH - Final | |
10:00 am | Chicago Dyett-48 vs Mount Vernon, Illinois-50 at Centralia, Illinois - Final | |
10:00 am | Windsor (Imperial)-65 at Affton-63 - Final | |
10:00 am | De Soto-54 vs Potosi-46 at Park Hills Central - Final | |
10:00 am | Champaign Central-55 vs Chicago Marist-40 at Centralia, Illinois - Final | |
10:30 am | Memphis University-45 vs Lindbergh-30 at Lafayette - Final | |
10:30 am | John Burroughs-53 vs Miller Career-46 at SLUH - Final | |
10:30 am | Roxana-54 vs Benton, Illinois-55 at Pinckneyville - Final | |
10:30 am | St. Charles-58 vs Clayton-50 at MICDS - Final | |
10:30 am | Lincoln, Illinois-44 vs Belleville East-35 at Collinsville - Final | |
10:30 am | Elkville Elverado-31 vs Steeleville-62 at Pinckneyville - Final | |
10:30 am | Sparta-65 vs Johnston City-43 at Sesser-Valier - Final | |
10:30 am | Triad-65 vs Decatur MacArthur-62 at Collinsville - Final | |
11:00 am | Flora-52 vs Cumberland-53 at Vandalia - Final | |
11:00 am | Westran-69 vs Madison (Mo.)-30 at Moberly Area CC - Final | |
11:30 am | Ste. Genevieve-69 vs Perryville-33 at Park Hills Central - Final | |
11:30 am | Confluence-66 vs Cahokia-48 at Centralia, Illinois - Final | |
11:30 am | Summit-46 vs Priory-59 at Affton - Final | |
12:00 pm | Collinsville-65 vs Decatur Eisenhower-40 at Collinsville - Final | |
12:00 pm | Metro-East Lutheran-31 vs Breese Central-52 at Mater Dei - Final | |
12:00 pm | Mount Carmel, Illinois-59 vs Woodlawn-67 at Pinckneyville - Final | |
12:00 pm | Hickman-57 vs Marquette-71 at Lafayette - Final | |
12:00 pm | SLUH-50 vs Soldan-42 at SLUH - Final | |
12:00 pm | Holt-56 vs Lutheran St. Charles-45 at St. Dominic - Final | |
12:00 pm | Red Bud-66 vs Cobden-60 at Sesser-Valier - Final | |
12:00 pm | Whitfield-62 vs Kirkwood-70 at MICDS - Final | |
12:00 pm | Oakville-40 vs Edwardsville-48 at Collinsville - Final | |
12:00 pm | Jerseyville-50 vs Olney Richland County-64 at Pinckneyville - Final | |
12:30 pm | Evanston Beacon Academy-60 vs Chatham Glenwood-36 at Centralia, Illinois - Final | |
12:30 pm | Shelbyville-57 vs Father McGivney-27 at Vandalia - Final | |
1:00 pm | Germantown, Tenn.-37 vs Thornton Fractional North-46 at Centralia, Illinois - Final | |
1:00 pm | KC Southeast-76 vs Gateway Science Academy-28 at Normandy - Final | |
1:30 pm | Highland-29 vs Mascoutah-58 at Mater Dei - Final | |
1:30 pm | Springfield Southeast-62 vs Madison, Illinois-50 at Collinsville - Final | |
1:30 pm | Pinckneyville-52 vs Carlyle-34 at Pinckneyville - Final | |
1:30 pm | Rockford East-61 vs Quincy-77 at Collinsville - Final | |
1:30 pm | Hazelwood East-53 vs Lift for Life-61 at SLUH - Final | |
1:30 pm | Goreville-63 vs Marissa-52 at Sesser-Valier - Final | |
1:30 pm | Parkway West-63 vs Lutheran South-51 at Lafayette - Final | |
1:30 pm | St. Pius X-58 vs KC Central-60 at Rolla - Final | |
1:30 pm | Salem, Illinois-32 vs Union County (Ky.)-60 at Pinckneyville - Final | |
1:30 pm | Parkway Central-47 vs O'Fallon Christian-63 at MICDS - Final | |
1:30 pm | Bunker Hill-51 vs Wood River-38 at Carlinville - Final | |
1:30 pm | Timberland-60 vs St. Charles West-59 at St. Dominic - Final | |
2:00 pm | Valmeyer-58 vs Gibault-54 at Columbia - Final | |
2:00 pm | Pattonville-57 vs Normal Community West-60 at Pekin - Final | |
2:00 pm | Alton-55 at Centralia, Illinois-65 - Final | |
2:00 pm | Paris-50 vs Cairo-69 at Moberly Area CC - Final | |
2:30 pm | St. Paul Lutheran (Farmington)-80 vs Marquand Zion-63 at Grandview - Final | |
2:30 pm | Blue Knights-54 vs KC Northeast-37 at Normandy - Final | |
2:45 pm | Trinity (Ky.)-63 vs Riverview Gardens-36 at Chaminade - Final | |
3:00 pm | Hillsboro, Illinois-57 vs Litchfield-69 at Carlinville - Final | |
3:00 pm | St. Vincent-87 vs West County (Leadwood)-52 at Valle Catholic - Final | |
3:00 pm | Carnahan-38 vs Covington, Tenn.-74 at Carbondale - Final | |
3:00 pm | Hazelwood Central-49 vs University City-47 at SLUH - Final | |
3:00 pm | Chicago Horizon-17 vs Paducah St. Mary (Ky.)-59 at SIU Carbondale - Final | |
3:00 pm | Okawville-55 vs Red Bay, Alabama-48 at Mater Dei - Final | |
3:30 pm | Steeleville-52 vs Trico-57 at Pinckneyville - Final | |
3:30 pm | Roxana-70 vs Mounds Meridian-68 at Pinckneyville - Final | |
3:30 pm | Waterloo-44 vs Lovejoy-62 at Columbia - Final | |
3:30 pm | Lafayette-37 vs Mehlville-68 at Lafayette - Final | |
3:30 pm | Patoka-75 vs Flora-62 at Vandalia - Final | |
4:00 pm | Westminster-63 vs Hazelwood West-54 at Chaminade - Final | |
4:00 pm | City University (Memphis)-37 vs New Madrid County Central-55 at Normandy - Final | |
4:00 pm | Jefferson-49 vs South Iron-90 at Park Hills Central - Final | |
4:00 pm | Oxford (Mississippi)-54 vs Upper Arlington (Ohio)-41 at Jefferson City - Final | |
4:00 pm | St. Louis Patriots-70 vs Grandview-72 at Grandview - Final | |
4:30 pm | Jennings-59 vs Urbana-76 at SLUH - Final | |
4:30 pm | Parkway North-59 at Chaminade-92 - Final | |
4:30 pm | Memphis Overton-81 vs Southland College Prep-76 at Carbondale - Final | |
4:30 pm | Romeoville-30 vs Belleville West-50 at Centralia, Illinois - Final | |
4:30 pm | Cairo-63 vs Saxony Lutheran-37 at SIU Carbondale - Final | |
5:00 pm | Elkville Elverado-45 vs Greenville-43 at Pinckneyville - Final | |
5:00 pm | New Athens-70 vs Century-68 at Sesser-Valier - Final | |
5:00 pm | Father McGivney-24 vs South Central-67 at Vandalia - Final | |
5:00 pm | Troy Buchanan-35 vs Fort Zumwalt North-45 at Lafayette - Final | |
5:00 pm | Valle Catholic-59 vs Kingston-46 at Valle Catholic - Final | |
5:00 pm | Clopton-84 vs California-88 at Moberly Area CC - Final | |
5:00 pm | Freeburg-62 vs Civic Memorial-36 at Columbia - Final | |
5:00 pm | Decatur MacArthur-67 vs Granite City-84 at Collinsville - Final | |
5:00 pm | Union County (Ky.)-44 vs Olney Richland County-59 at Pinckneyville - Final | |
5:00 pm | Belleville East-37 vs O'Fallon-33 at Collinsville - Final | |
5:30 pm | Blair Oaks-71 vs Northmont Clayton, Ohio-43 at Jefferson City - Final | |
5:30 pm | Northwest Cedar Hill-42 vs KIPP St. Louis-58 at Grandview - Final | |
5:30 pm | North County-51 vs Festus-43 at Park Hills Central - Final | |
5:30 pm | East St. Louis-60 at Normandy-26 - Final | |
6:00 pm | Mount Vernon, Illinois-53 vs Champaign Central-44 at Centralia, Illinois - Final | |
6:00 pm | Ladue-40 vs Trinity-45 at MICDS - Final | |
6:00 pm | Thornton Fractional North-63 vs Confluence-64 at Centralia, Illinois - Final | |
6:00 pm | St. Louis Christian-59 vs CBC-55 at SLUH - Final | |
6:00 pm | Hardin Calhoun-62 at Carlinville-24 - Final | |
6:00 pm | Wesclin-40 vs Louisville Doss, Ky.-62 at Mater Dei - Final | |
6:00 pm | Francis Howell Central-62 vs Sikeston-68 at St. Dominic - Final | |
6:30 pm | Alton Marquette-35 at Columbia-39 - Final | |
6:30 pm | Bethany Okaw Valley-27 vs Pana-54 at Vandalia - Final | |
6:30 pm | Carlyle-44 vs Mount Carmel, Illinois-52 at Pinckneyville - Final | |
6:30 pm | St. Mary's-48 vs Du Quoin-41 at SIU Carbondale - Final | |
6:30 pm | Seckman-76 vs Fox-52 at Valle Catholic - Final | |
6:30 pm | Sesser-Valier-59 vs Odin-48 at Sesser-Valier - Final | |
6:30 pm | Jacksonville, Illinois-30 at Carbondale-47 - Final | |
6:30 pm | Benton, Illinois-40 vs Chester-39 at Pinckneyville - Final | |
6:30 pm | Triad-46 vs Althoff-49 at Collinsville - Final | |
6:30 pm | Webster Groves-48 vs McCluer North-35 at Lafayette - Final | |
6:30 pm | Lincoln, Illinois-50 vs Mundelein Carmel-61 at Collinsville - Final | |
7:00 pm | Steelville, Missouri-50 vs Park Hills Central-81 at Park Hills Central - Final | |
7:00 pm | Helias-37 vs Tolton-67 at Jefferson City - Final | |
7:00 pm | Orchard Farm-63 vs Maplewood-RH-49 at Grandview - Final | |
7:30 pm | Staunton-38 vs Gillespie-34 at Carlinville - Final | |
7:30 pm | Alton-54 vs Chatham Glenwood-70 at Centralia, Illinois - Final | |
7:30 pm | Breese Central-30 vs Nashville-48 at Mater Dei - Final | |
7:30 pm | McCluer-71 vs Cardinal Ritter-76 at SLUH - Final | |
7:30 pm | Fort Zumwalt South-49 at St. Dominic-55 - Final | |
7:45 pm | MICDS-55 vs Francis Howell-62 at MICDS - Final | |
8:00 pm | De Smet-66 vs Eureka-37 at Lafayette - Final | |
8:00 pm | Altamont-58 vs Christopher-55 at Sesser-Valier - Final | |
8:00 pm | Pinckneyville-68 vs Woodlawn-42 at Pinckneyville - Final | |
8:00 pm | Springfield Southeast-58 at Collinsville-73 - Final | |
8:00 pm | Quincy-51 vs Edwardsville-50 at Collinsville - Final | |
8:00 pm | Warrenton-61 vs Moberly-51 at Moberly Area CC - Final | |
8:00 pm | Jerseyville-58 vs Salem, Illinois-51 at Pinckneyville - Final | |
8:00 pm | Macon Meridian-76 at Vandalia-83 - Final | |
8:00 pm | Madison, Illinois-56 vs Decatur Eisenhower-53 at Collinsville - Final | |
8:00 pm | Marion-52 vs Lutheran North-64 at Carbondale - Final | |
8:00 pm | Chicago Collins-46 vs Murphysboro-62 at SIU Carbondale - Final | |
8:30 pm | Arcadia Valley-39 vs Hillsboro-50 at Park Hills Central - Final | |
8:30 pm | Memphis Lausanne-60 at Jefferson City-52 - Final | |
9:00 pm | Mascoutah-36 at Mater Dei-55 - Final | |
9:00 pm | Centralia, Illinois-47 vs Evanston Beacon Academy-53 at Centralia, Illinois - Final | |
9:30 pm | Rockford East-66 vs Oakville-53 at Collinsville - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | St. Charles West-35 at St. Dominic-49 - Final | |
9:00 am | Northwest Academy-64 vs KC Central-35 at Rolla - Final | |
9:30 am | Westran-32 vs Madison (Mo.)-45 at Moberly Area CC - Final | |
10:30 am | Viburnum-34 vs Hillsboro-52 at Kingston - Final | |
10:30 am | Notre Dame-51 at Duchesne-20 - Final | |
11:00 am | Orchard Farm-37 vs St. Pius X-47 at Valley Park - Final | |
12:00 pm | Greenfield, Illinois-37 vs Gillespie-50 at Carlinville - Final | |
12:00 pm | Mehlville-20 vs Ursuline-45 at Duchesne - Final | |
12:00 pm | Lift for Life-49 vs Belleville East-44 at Mascoutah - Final | |
12:00 pm | Triad-52 vs Hardin Calhoun-30 at Jerseyville - Final | |
12:00 pm | Visitation-61 vs Francis Howell-66 at Visitation - Final | |
12:00 pm | Wheaton Warrenville South-57 at Bloomington-36 - Final | |
12:00 pm | Warrensburg-65 vs Smith-Cotton-66 at Rolla - Final | |
12:00 pm | Bunker-17 vs De Soto-48 at Kingston - Final | |
12:00 pm | Jefferson-32 at West County (Leadwood)-65 - Final | |
12:30 pm | Nerinx Hall-42 vs Webster Groves-45 at Visitation - Final | |
12:30 pm | Christ Our Rock-40 vs New Athens-34 at Lebanon, Illinois - Final | |
12:30 pm | Kankakee-55 vs Geneseo-68 at Normal Community - Final | |
12:30 pm | Paris-41 vs Cairo-50 at Moberly Area CC - Final | |
12:30 pm | DuBourg-37 at Valley Park-28 - Final | |
12:30 pm | Normal Community West-42 vs Rock Island-47 at Bloomington - Final | |
1:00 pm | University City-55 vs Pacific-67 at Summit - Final | |
1:00 pm | Steelville, Missouri-57 vs Park Hills Central-53 at Park Hills Central - Final | |
1:30 pm | Bunker Hill-12 vs South County-50 at Carlinville - Final | |
1:30 pm | Canton, Ill.-41 vs Normal Community-38 at Bloomington - Final | |
1:30 pm | Perryville-51 vs Valle Catholic-42 at West County (Leadwood) - Final | |
1:30 pm | Crystal City-54 vs Bismarck-13 at Kingston - Final | |
1:30 pm | Metro-37 vs Parkway South-38 at Visitation - Final | |
1:30 pm | Granite City-52 vs McCluer-20 at Duchesne - Final | |
1:30 pm | Alton-25 at Jerseyville-79 - Final | |
1:30 pm | East St. Louis-63 vs Mater Dei-68 at Mascoutah - Final | |
2:00 pm | Parkway Central-54 vs Hazelwood Central-59 at Visitation - Final | |
2:00 pm | Wesclin-53 vs Red Bud-55 at Lebanon, Illinois - Final | |
2:00 pm | Ellington-40 at Cardinal Ritter-53 - Final | |
2:00 pm | Springfield, Illinois-48 vs Chicago St. Ignatius-54 at Bloomington - Final | |
2:00 pm | Chicago Kenwood-49 vs Peoria Richwoods-70 at Normal Community - Final | |
2:30 pm | Parkway West-49 vs Francis Howell North-39 at Summit - Final | |
2:30 pm | Miller Career-35 vs Bishop Hartley (Ohio)-42 at Cincinnati - Final | |
2:30 pm | Eureka-54 vs Hickman-35 at Helias - Final | |
2:30 pm | Ste. Genevieve-52 vs South Iron-40 at Park Hills Central - Final | |
3:00 pm | Kingston-72 vs Valley Caledonia-64 at Kingston - Final | |
3:00 pm | Taylorville-29 vs McCluer North-50 at Jerseyville - Final | |
3:00 pm | Nashville-27 vs Belleville West-52 at Mascoutah - Final | |
3:00 pm | Collinsville-39 vs Ladue-52 at MICDS - Final | |
3:00 pm | Salem, Illinois-51 vs Christopher-17 at Benton, Illinois - Final | |
3:00 pm | Fort Zumwalt South-35 vs Francis Howell Central-56 at St. Dominic - Final | |
3:00 pm | Anna-Jonesboro-34 vs Carterville-52 at Benton, Illinois - Final | |
3:00 pm | Cor Jesu-37 vs John Burroughs-57 at Visitation - Final | |
3:00 pm | Lutheran North-50 vs Piasa Southwestern-37 at Rolla - Final | |
3:00 pm | Nokomis-27 vs Staunton-35 at Carlinville - Final | |
3:30 pm | Clopton-33 vs California-68 at Moberly Area CC - Final | |
3:30 pm | Sparta-25 vs Gibault-45 at Lebanon, Illinois - Final | |
3:30 pm | Westminster-38 vs Kirkwood-44 at Visitation - Final | |
4:00 pm | Helias-36 vs St. Joseph Benton-27 at Helias - Final | |
4:00 pm | Farmington-39 vs Lindbergh-48 at Summit - Final | |
4:30 pm | Sikeston-50 vs Timberland-44 at St. Dominic - Final | |
4:30 pm | Highland-40 vs O'Fallon-45 at Mascoutah - Final | |
4:30 pm | Litchfield-28 at Carlinville-46 - Final | |
4:30 pm | Mount Vernon, Illinois-55 vs Marion-39 at Benton, Illinois - Final | |
4:30 pm | Vienna-27 vs Pinckneyville-51 at Benton, Illinois - Final | |
4:30 pm | Alton Marquette-46 vs Triad-28 at Jerseyville - Final | |
4:30 pm | Lutheran St. Charles-42 vs Holt-37 at St. Dominic - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt West-49 at MICDS-43 - Final | |
5:00 pm | Chester-49 vs Gateway Legacy Christian-44 at Lebanon, Illinois - Final | |
5:30 pm | Summit-31 vs Liberty (KC)-49 at Summit - Final | |
5:30 pm | Whitfield-50 vs Parkway North-59 at Visitation - Final | |
5:30 pm | Deer Creek (Okla.)-44 vs Jefferson City-55 at Helias - Final | |
6:00 pm | Benton, Illinois-56 vs Cape Girardeau Central-41 at Benton, Illinois - Final | |
6:00 pm | Du Quoin-29 vs Herrin-39 at Benton, Illinois - Final | |
6:00 pm | Licking-36 at Rolla-51 - Final | |
6:00 pm | Hardin Calhoun-25 vs Carrollton, Illinois-45 at Jerseyville - Final | |
6:30 pm | Normal Community West-56 vs Springfield, Illinois-70 at Bloomington - Final | |
6:30 pm | Warrenton-55 vs Moberly-48 at Moberly Area CC - Final | |
6:30 pm | Marissa-31 vs Greenville-51 at Lebanon, Illinois - Final | |
7:00 pm | Blue Springs South-54 vs Blair Oaks-28 at Helias - Final | |
7:00 pm | Lincoln-Way West-62 vs Morton-69 at Normal Community - Final | |
7:00 pm | Vashon-54 vs Scott (Ky.)-44 at Bishop Hartley (Ohio) - Final | |
7:00 pm | Peoria Richwoods-54 vs Geneseo-27 at Bloomington - Final | |
7:30 pm | McCluer North-35 at Jerseyville-63 - Final | |
7:30 pm | Sesser-Valier-30 vs Harrisburg, Illinois-45 at Benton, Illinois - Final | |
7:30 pm | McLeansboro Hamilton County-65 vs Mounds Meridian-18 at Benton, Illinois - Final | |
8:00 pm | Edwardsville-54 vs Incarnate Word-56 at Visitation - Final | |
8:00 pm | Columbia-32 vs Father McGivney-53 at Lebanon, Illinois - Final | |
8:00 pm | Kankakee-60 vs Chicago Kenwood-70 at Normal Community - Final | |
8:30 pm | Civic Memorial-42 vs Chicago Marist-52 at Normal Community - Final | |
8:30 pm | Rock Island-50 vs Chicago St. Ignatius-45 at Bloomington - Final |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Holt-3 vs Duchesne-2 at Rec-Plex - Final | |
7:45 pm | Summit-3 vs Westminster-3 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:00 pm | Oakville-1 vs SLUH-3 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Francis Howell North-1 vs Francis Howell-10 at Rec-Plex - Final | |
8:45 pm | Clayton-9 vs Webster Groves-5 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | MICDS-2 vs Lindbergh-4 at South County (Kennedy) - Final | |
9:30 pm | Ladue-2 vs John Burroughs-4 at Brentwood Ice Arena - Final | |
9:40 pm | St. Mary's-3 vs Northwest Cedar Hill-7 at Affton Rink - Final | |
9:45 pm | Edwardsville-2 vs Kirkwood-6 at Queeny Recreational Complex - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Bobby Chrisman Tournament | |
9:30 am | Red Schmitt Holiday Tournament | |
10:00 am | Edwardsville at O'Fallon |
+