Monday - December 30, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
11:30 amSt. Charles West-46 vs Lutheran St. Charles-51 at St. Dominic - Final
51-46
11:30 amTimberland-54 vs Holt-57 at St. Dominic - Final
57-54
12:00 pmHighland-44 vs Metro-East Lutheran-60 at Mater Dei - Final
60-44
12:00 pmOakville-39 vs Decatur MacArthur-62 at Collinsville - Final
62-39
12:00 pmSt. Charles-51 vs Hancock-76 at MICDS - Final
76-51
12:00 pmFarmington-62 vs Fredericktown-53 at Park Hills Central - Final
62-53
12:00 pmDecatur Eisenhower-49 vs O'Fallon-53 at Collinsville - Final
53-49
12:00 pmNew Athens-53 vs Sparta-65 at Sesser-Valier - Final
65-53
1:30 pmSte. Genevieve-66 vs De Soto-45 at Park Hills Central - Final
66-45
1:30 pmCarlinville-53 vs Wood River-48 at Carlinville - Final
53-48
1:30 pmO'Fallon Christian-68 vs Kirkwood-54 at MICDS - Final
68-54
1:30 pmRed Bud-41 at Sesser-Valier-43 - Final
43-41
1:30 pmLitchfield-42 vs Bunker Hill-31 at Carlinville - Final
42-31
1:30 pmLift for Life JV-75 vs Cleveland-62 at Vashon - Final
75-62
1:30 pmRed Bay, Alabama-36 vs Wesclin-37 at Mater Dei - Final
37-36
1:30 pmMadison, Illinois-30 vs Belleville East-52 at Collinsville - Final
52-30
1:30 pmRockford East-47 vs Granite City-67 at Collinsville - Final
67-47
2:00 pmFather McGivney-41 vs Flora-54 at Vandalia - Final
54-41
2:30 pmFort Zumwalt South-49 vs Francis Howell Central-45 at St. Dominic - Final
49-45
3:00 pmChristopher-52 vs Marissa-59 at Sesser-Valier - Final
59-52
3:00 pmFestus-47 vs Jefferson-55 at Park Hills Central - Final
55-47
3:00 pmOkawville-33 vs Breese Central-31 at Mater Dei - Final
33-31
3:00 pmMICDS-52 vs Ladue-48 at MICDS - Final
52-48
3:00 pmEdwardsville-62 vs Triad-43 at Collinsville - Final
62-43
3:00 pmMarquette-41 vs Memphis University-59 at Lafayette - Final
59-41
3:00 pmQuincy-56 vs Althoff-48 at Collinsville - Final
56-48
3:30 pmPatoka-70 vs Shelbyville, Illinois-75 at Vandalia - Final
75-70
4:00 pmFrancis Howell North-42 vs Westminster-62 at Chaminade - Final
62-42
4:30 pmHillsboro, Illinois-60 vs Gillespie-51 at Carlinville - Final
60-51
4:30 pmEureka-69 vs Troy Buchanan-63 at Lafayette - Final
69-63
4:30 pmVashon JV-54 vs McKinley-47 at Vashon - Final
54-47
4:30 pmArcadia Valley-47 vs Steelville, Missouri-65 at Park Hills Central - Final
65-47
5:00 pmCumberland-30 vs South Central-55 at Vandalia - Final
55-30
5:45 pmParkway North-43 vs Riverview Gardens-53 at Chaminade - Final
53-43
6:00 pmNorth County-40 vs South Iron-77 at Park Hills Central - Final
77-40
6:00 pmWebster Groves-63 vs Fort Zumwalt North-41 at Lafayette - Final
63-41
6:00 pmSpringfield Southeast-40 vs Lincoln, Illinois-67 at Collinsville - Final
67-40
6:00 pmMascoutah-59 vs Doss (Ky.)-62 at Mater Dei - Final
62-59
6:30 pmSt. Dominic-59 vs Sikeston-54 at St. Dominic - Final
59-54
6:30 pmMacon Meridian-52 vs Bethany Okaw Valley-57 at Vandalia - Final
57-52
7:00 pmAltamont-65 vs Goreville-74 at Sesser-Valier - Final
74-65
7:30 pmHazelwood West-50 at Chaminade-63 - Final
63-50
7:30 pmHallsville-40 at North Callaway-39 - Final
40-39
7:30 pmHillsboro-44 at Park Hills Central-58 - Final
58-44
7:30 pmNashville-44 at Mater Dei-47 - Final
47-44
7:30 pmHardin Calhoun-36 vs Staunton-30 at Carlinville - Final
36-30
7:30 pmFrancis Howell-52 vs Trinity-58 at MICDS - Final
58-52
7:30 pmCollinsville-63 vs Mundelein-48 at Collinsville - Final
63-48
8:00 pmPana-73 at Vandalia-40 - Final
73-40
8:00 pmDe Smet-55 vs Mehlville-68 at Lafayette - Final
68-55

Girls Basketball
TimeEventScore
9:00 amVienna-46 vs Christopher-37 at Benton, Illinois - Final
46-37
9:00 amPinckneyville-45 vs Salem, Illinois-42 at Benton, Illinois - Final
45-42
9:00 amLafayette-56 vs St. Charles-32 at MICDS - Final
56-32
10:00 amTimberland-40 vs St. Charles West-43 at St. Dominic - Final
43-40
10:00 amSikeston-48 vs St. Dominic-36 at St. Dominic - Final
48-36
10:30 amHazelwood East-35 vs Granite City-52 at Duchesne - Final
52-35
10:30 amFort Zumwalt North-36 vs Pattonville-30 at MICDS - Final
36-30
10:30 amMounds Meridian-25 vs Du Quoin-48 at Benton, Illinois - Final
48-25
10:30 amHamilton County-38 vs Herrin-31 at Benton, Illinois - Final
38-31
10:30 amBunker-34 vs Viburnum-55 at West County (Leadwood) - Final
55-34
12:00 pmCivic Memorial-56 vs Lincoln-Way West-79 at Illinois Wesleyan University - Final
79-56
12:00 pmMehlville-28 at Duchesne-34 - Final
34-28
12:00 pmCarnahan-51 vs Sumner-43 at Vashon - Final
51-43
12:00 pmMarion-28 vs Anna-Jonesboro-46 at Benton, Illinois - Final
46-28
12:00 pmDe Soto-49 vs Hillsboro-25 at West County (Leadwood) - Final
49-25
12:00 pmStaunton-56 vs South County (Ill.)-49 at Carlinville - Final
56-49
12:00 pmMount Vernon, Illinois-36 vs Carterville-67 at Benton, Illinois - Final
67-36
12:00 pmNokomis-45 vs Bunker Hill-18 at Carlinville - Final
45-18
1:00 pmHolt-55 vs Fort Zumwalt South-43 at St. Dominic - Final
55-43
1:30 pmHarrisburg, Illinois-21 at Benton, Illinois-38 - Final
38-21
1:30 pmSesser-Valier-45 vs Cape Girardeau Central-51 at Benton, Illinois - Final
51-45
1:30 pmUrsuline-43 vs Notre Dame-28 at Duchesne - Final
43-28
1:30 pmValle Catholic-38 vs Jefferson-44 at West County (Leadwood) - Final
44-38
3:00 pmAlton-41 vs Hardin Calhoun-51 at Jerseyville - Final
51-41
3:00 pmPerryville-38 at West County (Leadwood)-56 - Final
56-38
3:00 pmGateway STEM-89 vs Medicine and Bioscience-21 at Vashon - Final
89-21
3:00 pmDu Quoin-38 vs Vienna-44 at Benton, Illinois - Final
44-38
3:00 pmGreenfield, Illinois-42 vs Litchfield-39 at Carlinville - Final
42-39
3:00 pmHamilton County-56 vs Pinckneyville-48 at Benton, Illinois - Final
56-48
3:30 pmRed Bud-44 vs Christ Our Rock-37 at Lebanon, Illinois - Final
44-37
4:30 pmLutheran St. Charles-24 vs Francis Howell Central-49 at St. Dominic - Final
49-24
4:30 pmCape Girardeau Central-35 vs Anna-Jonesboro-52 at Benton, Illinois - Final
52-35
4:30 pmMICDS-42 vs Collinsville-28 at MICDS - Final
42-28
4:30 pmTaylorville-27 vs Triad-50 at Jerseyville - Final
50-27
5:00 pmChester-46 vs Gibault-42 at Lebanon, Illinois - Final
46-42
6:00 pmHallsville-67 at North Callaway-47 - Final
67-47
6:00 pmMcCluer North-30 vs Carrollton, Illinois-39 at Jerseyville - Final
39-30
6:00 pmFort Zumwalt West-39 vs Ladue-46 at MICDS - Final
46-39
6:00 pmGillespie-32 at Carlinville-37 - Final
37-32
6:00 pmHarrisburg, Illinois-53 vs Mount Vernon, Illinois-49 at Benton, Illinois - Final
53-49
6:30 pmMarissa-50 vs Columbia-43 at Lebanon, Illinois - Final
50-43
7:00 pmChicago Marist-51 vs Morton-68 at Illinois Wesleyan University - Final
68-51
7:30 pmAlton Marquette-46 at Jerseyville-59 - Final
59-46
7:30 pmBenton, Illinois-38 vs Carterville-51 at Benton, Illinois - Final
51-38
8:00 pmGreenville-43 vs Father McGivney-34 at Lebanon, Illinois - Final
43-34

Hockey
TimeEventScore
7:00 pmEdwardsville-2 vs Seckman-0 at South County (Kennedy) - Final
2-0
7:00 pmFrancis Howell Central-1 vs Marquette-8 at Maryville University - Final
8-1
7:20 pmFrancis Howell-2 vs Duchesne-2 at Centene Ice Center - Final
2-2
7:30 pmFreeburg/Waterloo-2 vs Granite City-4 at Granite Rink - Final
4-2
7:30 pmO'Fallon-3 vs Edwardsville MVCHA-4 at East Alton Ice Arena - Final
4-3
8:15 pmLadue-4 vs Clayton-2 at Queeny Recreational Complex - Final
4-2
8:40 pmSLUH-0 vs Lafayette-1 at Maryville Hockey Center - Final
1-0
8:40 pmAlton-0 vs Vianney MVCHA-2 at Affton Rink - Final
2-0
8:45 pmMICDS-2 vs Lutheran South-2 at South County (Kennedy) - Final
2-2
8:55 pmWood River-2 vs Triad-9 at Granite Rink - Final
9-2
9:00 pmColumbia-1 vs Belleville Township-1 at East Alton Ice Arena - Final
1-1
9:00 pmHolt-9 vs Fort Zumwalt South-2 at Centene Ice Center - Final
9-2

+