Friday - December 6, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Football
TimeEventScore
3:00 pmAva-0 vs Lutheran North-49 at Faurot Field at Mizzou - Final
49-0
7:00 pmWebb City-48 vs Platte County-0 at Faurot Field at Mizzou - Final
48-0

Boys Basketball
TimeEventScore
3:45 pmMetro-23 vs St. Charles West-63 at MICDS - Final
63-23
4:00 pmNorth County-47 vs Fox-56 at De Soto - Final
56-47
4:00 pmHannibal-49 vs Hickman-59 at Troy Buchanan - Final
59-49
4:00 pmWhitfield-35 at Vianney-75 - Final
75-35
4:00 pmSt. Louis Patriots-62 vs Crystal City-76 at Crystal City - Final
76-62
4:00 pmBrentwood-70 vs Crossroads College Prep-21 at Valley Park - Final
70-21
4:30 pmSalem-47 vs Steelville, Missouri-65 at Sullivan - Final
65-47
5:00 pmHancock-54 at Mehlville-83 - Final
83-54
5:15 pmRiverview Gardens-53 vs St. Dominic-67 at MICDS - Final
67-53
5:30 pmLutheran South-51 vs McCluer South-Berkeley-20 at St. Charles - Final
51-20
5:30 pmHerculaneum-48 vs Grandview-17 at Crystal City - Final
48-17
5:30 pmHolt-59 vs Hazelwood West-61 at Troy Buchanan - Final
61-59
5:30 pmPattonville-79 vs St. Mary's-76 at Vianney - Final
79-76
5:30 pmCleveland-41 vs Carnahan-60 at Vashon - Final
60-41
5:30 pmDe Soto-64 vs Ste. Genevieve-66 at De Soto - Final
66-64
5:30 pmOrchard Farm-52 at Valley Park-36 - Final
52-36
5:30 pmCairo-57 vs Carmi-White County-41 at Du Quoin - Final
57-41
6:00 pmSparta-70 vs Galatia-42 at Trico - Final
70-42
6:00 pmRaymond Lincolnwood-47 at Mount Olive-24 - Final
47-24
6:00 pmChester-67 vs North Tech-60 at Murphysboro - Final
67-60
6:00 pmColumbia-54 vs Wesclin-37 at Mascoutah - Final
54-37
6:00 pmLitchfield-47 at Mulberry Grove-34 - Final
47-34
6:00 pmLebanon, Illinois-39 at First Baptist Academy-49 - Final
49-39
6:00 pmSikeston-95 at Confluence-92 - Final
95-92
6:00 pmGreenville-51 vs Flora-43 at Carlyle - Final
51-43
6:00 pmFarmington-40 vs Waynesville-37 at Sullivan - Final
40-37
6:00 pmChatham Glenwood-67 at Highland-23 - Final
67-23
6:00 pmWilliamsville-30 at Staunton-36 - Final
36-30
6:15 pmCentralia, Illinois-62 at Althoff-48 - Final
62-48
6:15 pmMount Vernon, Illinois-39 at Carbondale-54 - Final
54-39
6:30 pmWindsor (Imperial)-51 vs Clayton-64 at Mehlville - Final
64-51
6:45 pmFrancis Howell Central-59 vs Lift For Life-57 at MICDS - Final
59-57
7:00 pmHazelwood East-65 vs University City-55 at Vianney - Final
65-55
7:00 pmWood River-29 at Carlinville-54 - Final
54-29
7:00 pmRed Bud-46 at Du Quoin-61 - Final
61-46
7:00 pmParkway North-56 at Parkway West-59 - Final
59-56
7:00 pmMaplewood-RH-31 at St. Charles-65 - Final
65-31
7:00 pmDuchesne-38 vs Cape Girardeau Central-54 at De Soto - Final
54-38
7:00 pmJefferson-47 vs Saxony Lutheran-42 at Crystal City - Final
47-42
7:00 pmMcCluer North-53 at Troy Buchanan-57 - Final
57-53
7:00 pmParkway South-47 at Parkway Central-39 - Final
47-39
7:00 pmKIPP St. Louis-41 vs St. Pius X-74 at Valley Park - Final
74-41
7:15 pmNokomis-30 at Alton Marquette-36 - Final
36-30
7:15 pmPana-78 at Pawnee-26 - Final
78-26
7:15 pmCahokia-45 at Marion-66 - Final
66-45
7:15 pmCape Notre Dame-61 at Borgia-48 - Final
61-48
7:30 pmNashville-52 at Mascoutah-32 - Final
52-32
7:30 pmFestus-38 at Park Hills Central-70 - Final
70-38
7:30 pmSullivan-60 vs St. James-52 at Sullivan - Final
60-52
7:30 pmVandalia-53 at Altamont-31 - Final
53-31
7:30 pmEdwardsville-25 at Belleville West-37 - Final
37-25
7:30 pmTeutopolis-54 at Breese Central-41 - Final
54-41
7:30 pmFather McGivney-47 at Marissa-76 - Final
76-47
7:30 pmGranite City-56 vs Springfield, Illinois-57 at - Final
57-56
7:30 pmSteeleville-34 at Trico-36 - Final
36-34
7:30 pmRoxana-61 at Carrollton, Illinois-47 - Final
61-47
7:30 pmO'Fallon-50 at Collinsville-53 - Final
53-50
7:30 pmBelleville East-34 at East St. Louis-62 - Final
62-34
7:30 pmAlton-83 at Jerseyville-66 - Final
83-66
7:30 pmWellsville-48 vs Silex-27 at Montgomery County - Final
48-27
7:30 pmHillsboro, Illinois-39 at Carlyle-60 - Final
60-39
7:30 pmNew Haven-53 vs Clopton-58 at Montgomery County - Final
58-53
7:30 pmNew Athens-48 at Dupo-31 - Final
48-31
7:30 pmGateway Legacy Christian Acade-55 at Madison, Illinois-64 - Final
64-55
7:30 pmJohn Burroughs-32 at Mater Dei-61 - Final
61-32
7:30 pmLovejoy-49 at Murphysboro-66 - Final
66-49
7:30 pmWest Frankfort-50 at Salem, Illinois-53 - Final
53-50
8:15 pmMICDS-47 vs Westminster-38 at MICDS - Final
47-38
8:30 pmRock Bridge-51 vs Francis Howell-64 at Troy Buchanan - Final
64-51
8:30 pmKickapoo-49 vs Lafayette-40 at Parkview - Final
49-40
8:30 pmScott City-50 vs St. Vincent-59 at Crystal City - Final
59-50
8:30 pmTrinity-68 vs Hazelwood Central-61 at Vianney - Final
68-61
8:30 pmSummit-59 vs Hillsboro-55 at De Soto - Final
59-55
8:30 pmSumner-63 vs Medicine and Bioscience-42 at Vashon - Final
63-42
9:10 pmSumner vs Medicine and Bioscience at Vashon
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
3:30 pmFox-35 at Mehlville-32 - Final
35-32
3:30 pmWinfield-47 vs O'Fallon Christian-17 at Winfield - Final
47-17
3:30 pmNotre Dame-29 vs Timberland-38 at Lutheran St. Charles - Final
38-29
4:00 pmDe Soto-30 vs Villa Duchesne-39 at De Soto - Final
39-30
4:00 pmMcKinley-43 vs Cleveland-33 at Vashon - Final
43-33
4:00 pmSt. Louis Patriots-43 vs Jennings-46 at Principia - Final
46-43
4:30 pmLafayette-36 vs Fort Zumwalt West-35 at Marquette - Final
36-35
5:00 pmNorth Tech vs Trinity at Winfield
Rivalry
5:00 pmVisitation-55 vs St. Charles West-46 at Lutheran St. Charles - Final
55-46
5:30 pmValley Park-27 vs Orchard Farm-59 at Principia - Final
59-27
5:30 pmSoldan vs KIPP St. Louis at Principia
Rivalry
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-37 vs Hillsboro-29 at De Soto - Final
37-29
5:30 pmParkway South-49 at Parkway Central-57 - Final
57-49
5:30 pmParkway North-65 at Parkway West-29 - Final
65-29
6:00 pmSilex-22 vs Bowling Green-56 at Montgomery County - Final
56-22
6:00 pmClopton-59 vs Wellsville-20 at Montgomery County - Final
59-20
6:00 pmFrancis Howell-34 at Marquette-54 - Final
54-34
6:15 pmGillespie-61 at Raymond Lincolnwood-6 - Final
61-6
6:30 pmFrancis Howell Central-55 at Lutheran St. Charles-54 - Final
55-54
6:30 pmElsberry-22 vs Hannibal-50 at Winfield - Final
50-22
7:00 pmIncarnate Word-75 vs Blue Springs-71 at Mizzou Arena - Final
75-71
7:00 pmUniversity City-44 vs North County-67 at De Soto - Final
67-44
7:00 pmRoosevelt-22 vs Sumner-33 at Vashon - Final
33-22
7:00 pmPrincipia-22 vs Summit-54 at Principia - Final
54-22
7:30 pmEast St. Louis-71 at John Burroughs-54 - Final
71-54
7:30 pmNerinx Hall-34 vs Sullivan-44 at Marquette - Final
44-34
8:00 pmLift For Life-52 vs Fort Zumwalt East-19 at Winfield - Final
52-19
8:00 pmLindbergh-29 vs Oakville-50 at Mehlville - Final
50-29
8:30 pmFarmington-40 vs Seckman-39 at De Soto - Final
40-39
9:00 pmJefferson City-56 vs Hazelwood Central-38 at Mizzou Arena - Final
56-38

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmClayton at Parkway North

Girls Wrestling
TimeEventScore
4:00 pmJohn Burroughs Tournament
5:30 pmEsmond Ford Tournament

Hockey
TimeEventScore
7:15 pmFrancis Howell vs Holt at Wentzville Ice Arena
Rivalry
7:20 pmPriory vs Northwest Cedar Hill at Fenton Forum
Rivalry
7:40 pmSLUH-1 vs Chaminade-1 at Chesterfield Sports Complex - Final
1-1
7:45 pmParkway South-3 vs Fort Zumwalt East-4 at Rec-Plex - Final
4-3
8:25 pmVianney-1 vs CBC-3 at Affton Rink - Final
3-1
8:45 pmWebster Groves-3 vs Ladue-11 at Webster Rink - Final
11-3
9:00 pmTimberland vs Fort Zumwalt West at Wentzville Ice Arena
Rivalry
9:00 pmEureka vs Lutheran South at Meramec
Rivalry
9:00 pmFrancis Howell North vs St. Mary's at Fenton Forum
Rivalry
9:20 pmLafayette-1 vs Marquette-1 at Chesterfield Sports Complex - Final
1-1
9:30 pmLindbergh-4 vs Francis Howell Central-5 at Rec-Plex - Final
5-4
9:30 pmDe Smet-4 vs Oakville-2 at South County (Kennedy) - Final
4-2
10:05 pmParkway West-3 vs Summit-4 at Affton Rink - Final
4-3

Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmUnion at Washington
5:00 pmRolla-45 vs Oak Forest-33 at Fox - Final
45-33
5:00 pmFort Zumwalt West-36 vs Marquette-33 at Fox - Final
36-33
5:00 pmPatriot Classic
5:00 pmSeckman-50 vs Ozark-18 at Fox - Final
50-18
5:00 pmCollinsville-44 vs Belleville East-35 at Fox - Final
44-35
5:00 pmWhitfield-45 vs Eureka-27 at Fox - Final
45-27
5:00 pmHolt-66 at Fox-18 - Final
66-18
6:00 pmAlthoff, Hillsboro at Roxana
6:30 pmWhitfield-48 vs Collinsville-18 at Fox - Final
48-18
6:30 pmOzark-19 vs Edwardsville-52 at Fox - Final
52-19
6:30 pmBelleville East-57 at Fox-21 - Final
57-21
6:30 pmFort Zumwalt West-18 vs Rolla-59 at Fox - Final
59-18
6:30 pmMarquette-6 vs Seckman-73 at Fox - Final
73-6
6:30 pmEureka-46 vs Francis Howell Central-36 at Fox - Final
46-36
8:00 pmHolt-43 vs Collinsville-31 at Fox - Final
43-31
8:00 pmRolla-7 vs Edwardsville-65 at Fox - Final
65-7
8:00 pmFort Zumwalt West-15 vs Ozark-57 at Fox - Final
57-15
8:00 pmMarquette-9 vs Oak Forest-60 at Fox - Final
60-9
8:00 pmEureka-50 vs Belleville East-24 at Fox - Final
50-24
8:00 pmFrancis Howell Central-64 at Fox-15 - Final
64-15

+