Monday - December 9, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
5:00 pmGateway Science Academy-36 vs Blue Knights-69 at Principia - Final
69-36
5:30 pmWindsor (Imperial)-65 vs Festus-53 at Hillsboro - Final
65-53
5:30 pmNew Haven-51 at Missouri Military Academy-38 - Final
51-38
6:00 pmFrancis Howell North-52 vs Fort Zumwalt West-59 at St. Charles West - Final
59-52
6:00 pmVashon-62 at Miller Career-29 - Final
62-29
6:00 pmPotosi-65 at St. James-81 - Final
81-65
6:15 pmRoosevelt-53 at Gateway STEM-62 - Final
62-53
6:15 pmCarnahan-51 at Soldan-68 - Final
68-51
6:30 pmSt. Louis Patriots-59 at Principia-54 - Final
59-54
7:00 pmUniversity City-75 at McCluer South-Berkeley-21 - Final
75-21
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-30 at Hillsboro-87 - Final
87-30
7:00 pmOwensville-52 at Washington-67 - Final
67-52
7:00 pmWright City-45 at Bowling Green-53 - Final
53-45
7:00 pmNormandy-68 at Jennings-72 - Final
72-68
7:30 pmRitenour-34 at St. Charles West-48 - Final
48-34
8:00 pmLovejoy-78 at White Hall North Greene-59 - Final
78-59

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmCrystal City-15 vs Lutheran South-66 at Herculaneum - Final
66-15
5:00 pmPark Hills Central-69 at Principia-42 - Final
69-42
5:00 pmKIPP St. Louis-40 at Cleveland-24 - Final
40-24
5:30 pmOwensville-47 at Steelville, Missouri-59 - Final
59-47
5:30 pmSt. Paul Lutheran-12 vs North County-69 at Herculaneum - Final
69-12
5:30 pmRiverview Gardens-18 vs Metro-60 at Mathews-Dickey - Final
60-18
5:30 pmJefferson-17 at Perryville-52 - Final
52-17
6:00 pmVilla Duchesne-45 at North Tech-46 - Final
46-45
6:00 pmPattonville-46 at Clayton-35 - Final
46-35
6:00 pmWood River-40 at Granite City-26 - Final
40-26
6:00 pmAlton Marquette-68 at Hillsboro, Illinois-40 - Final
68-40
6:00 pmWestminster-41 at Kirkwood-53 - Final
53-41
6:00 pmNokomis-37 at Metro-East Lutheran-35 - Final
37-35
6:00 pmDe Soto-35 at Potosi-69 - Final
69-35
6:00 pmVashon-30 at Whitfield-52 - Final
52-30
6:00 pmBrentwood-20 at St. Pius X-49 - Final
49-20
6:00 pmMarissa-72 at Steeleville-24 - Final
72-24
6:00 pmRosati-Kain-43 at Trinity-40 - Final
43-40
6:15 pmBreese Central-41 at Mater Dei-51 - Final
51-41
7:00 pmSt. Louis Patriots-39 at Herculaneum-70 - Final
70-39
7:00 pmMarquette-38 at St. Joseph's-45 - Final
45-38
7:00 pmFort Zumwalt South-36 at Francis Howell Central-48 - Final
48-36
7:00 pmWarrenton-25 at Sullivan-49 - Final
49-25
7:00 pmMontgomery County-49 at South Callaway-61 - Final
61-49
7:15 pmSt. Dominic-60 at Duchesne-27 - Final
60-27
7:15 pmHermann-51 at Borgia-38 - Final
51-38
7:15 pmTeutopolis-41 at Pana-36 - Final
41-36
7:15 pmMascoutah-49 at Waterloo-47 - Final
49-47
7:30 pmGateway STEM-50 vs John Burroughs-49 at Whitfield - Final
50-49
7:30 pmNew Athens-44 at Valmeyer-17 - Final
44-17
7:30 pmWashington-28 at New Haven-38 - Final
38-28
7:30 pmFreeburg-65 at Wesclin-47 - Final
65-47
7:30 pmSt. James-55 at Cuba-39 - Final
55-39
7:30 pmCarlinville-59 at North Mac-18 - Final
59-18
7:30 pmTriad-19 at Civic Memorial-67 - Final
67-19
7:30 pmSalem, Illinois-32 at Columbia-30 - Final
32-30
7:30 pmGateway Legacy Christian Acade-27 at Gillespie-53 - Final
53-27
7:30 pmJerseyville-48 at Highland-64 - Final
64-48
7:30 pmNorth Callaway-25 vs Salisbury-68 at Centralia (Mo.) - Final
68-25
7:45 pmCarbondale-35 at Massac County-49 - Final
49-35
8:30 pmPacific-31 vs Grandview-41 at Herculaneum - Final
41-31

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmSt. Charles-63 at Fort Zumwalt South-134 - Final
134-63
4:30 pmIncarnate Word at St. Joseph's

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmEureka-2 vs Clayton-3 at Queeny Recreational Complex - Final
3-2
7:00 pmLafayette-1 vs Chaminade-4 at Maryville Hockey Center - Final
4-1
7:00 pmLadue-3 vs Fox-3 at South County (Kennedy) - Final
3-3
7:20 pmDuchesne-4 vs Fort Zumwalt East-3 at Centene Ice Center - Final
4-3
7:30 pmTriad-0 vs Collinsville-6 at Granite Rink - Final
6-0
7:30 pmCivic Memorial-5 vs Edwardsville MVCHA-8 at East Alton Ice Arena - Final
8-5
8:15 pmParkway West-4 vs MICDS-3 at Queeny Recreational Complex - Final
4-3
8:40 pmWood River-0 vs Vianney MVCHA-12 at Affton Rink - Final
12-0
8:40 pmMarquette-5 vs Priory-3 at Maryville Hockey Center - Final
5-3
8:45 pmEdwardsville-6 vs Summit-3 at South County (Kennedy) - Final
6-3
8:55 pmO'Fallon-5 vs Highland-5 at Granite Rink - Final
5-5
9:00 pmFreeburg/Waterloo-1 vs Belleville Township-2 at East Alton Ice Arena - Final
2-1
9:00 pmFort Zumwalt West-8 vs Francis Howell North-3 at Centene Ice Center - Final
8-3

Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmGateway Science Academy-6 at Metro-East Lutheran-37 - Final
37-6
5:00 pmRed Bud-36 vs Gateway Science Academy-17 at Metro-East Lutheran - Final
36-17

+