Friday - August 30, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Football
TimeEventScore
3:45 pmOakville-3 at Hazelwood West-0 - Final
3-0
4:15 pmEdwardsville-7 at McCluer North-6 - Final
7-6
4:15 pmMcCluer-8 at Jennings-0 - Final
8-0
6:45 pmSeckman-6 at Washington-7 - Final
7-6
7:00 pmSanta Fe-0 at Slater-41 - Final
41-0
7:00 pmMarion-34 at Mahomet-Seymour-13 - Final
34-13
7:00 pmCole Camp-41 at Concordia-7 - Final
41-7
7:00 pmSt. Joseph Benton-20 at Winnetonka-47 - Final
47-20
7:00 pmOsage-14 at Fulton-6 - Final
14-6
7:00 pmMarceline-22 at Scotland County-12 - Final
22-12
7:00 pmEldon-8 at Bolivar-54 - Final
54-8
7:00 pmHannibal-0 at Helias-46 - Final
46-0
7:00 pmClark County-42 at Highland, Missouri-6 - Final
42-6
7:00 pmPattonville-7 at Hickman-14 - Final
14-7
7:00 pmTolton Catholic-0 at Hallsville-40 - Final
40-0
7:00 pmStrafford-20 at Willow Springs-0 - Final
20-0
7:00 pmWillard-13 at Joplin-36 - Final
36-13
7:00 pmCivic Memorial-22 at Alton Marquette-0 - Final
22-0
7:00 pmSouthern Boone-20 at Mexico-0 - Final
20-0
7:00 pmBuffalo-36 at Ava-38 - Final
38-36
7:00 pmWebb City-34 at Carl Junction-0 - Final
34-0
7:00 pmHamilton-40 at Maysville-20 - Final
40-20
7:00 pmSt. Clair-17 at Park Hills Central-14 - Final
17-14
7:00 pmSpringfield Catholic-41 at Seneca-26 - Final
41-26
7:00 pmDuBourg-0 at Jefferson-13 - Final
13-0
7:00 pmVan Horn-28 at KC East-27 - Final
28-27
7:00 pmCentralia, Illinois-21 at Salem, Illinois-13 - Final
21-13
7:00 pmSalem-0 at St. James-6 - Final
6-0
7:00 pmChicago Hope-14 at Sandwich-15 - Final
15-14
7:00 pmMount Vernon-22 at Monett-21 - Final
22-21
7:00 pmDu Quoin-21 at Massac County-6 - Final
21-6
7:00 pmLebanon-28 at Kickapoo-7 - Final
28-7
7:00 pmLee's Summit North-21 at Liberty North-23 - Final
23-21
7:00 pmGlendale-24 at Rolla-32 - Final
32-24
7:00 pmGrandview-0 at Scott City-49 - Final
49-0
7:00 pmMaryville-14 at Blair Oaks-23 - Final
23-14
7:00 pmMalden-18 at New Madrid County Central-65 - Final
65-18
7:00 pmMiller Career-12 at Caruthersville-50 - Final
50-12
7:00 pmLift For Life-7 at Warrensburg-42 - Final
42-7
7:00 pmWindsor (Sedalia)-38 at Sweet Springs-30 - Final
38-30
7:00 pmPawnee, Illinois-38 at Bunker Hill-18 - Final
38-18
7:00 pmParkview-49 at Springfield Central-6 - Final
49-6
7:00 pmCape Girardeau Central-28 at North County-14 - Final
28-14
7:00 pmNettleton (Ark.)-69 at Gosnell (Ark.)-32 - Final
69-32
7:00 pmClopton-7 at Duchesne-20 - Final
20-7
7:00 pmMark Twain-26 at Louisiana-0 - Final
26-0
7:00 pmBlue Springs-37 at William Chrisman-13 - Final
37-13
7:00 pmKennett-49 at Fredericktown-0 - Final
49-0
7:00 pmEl Dorado Springs-6 at Pembroke Hill-31 - Final
31-6
7:00 pmBelton-13 at Ruskin-18 - Final
18-13
7:00 pmBeardstown-30 at Hardin Calhoun-6 - Final
30-6
7:00 pmClinton-0 at St. Joseph Lafayette-53 - Final
53-0
7:00 pmNeosho-7 at Ozark-21 - Final
21-7
7:00 pmPark Hill South-0 at Raymore-Peculiar-35 - Final
35-0
7:00 pmEureka-22 at Fort Zumwalt West-23 - Final
23-22
7:00 pmChillicothe-20 at Marshall-7 - Final
20-7
7:00 pmWinchester-13 at Jacksonville Routt-14 - Final
14-13
7:00 pmMountain Grove-7 at Fair Grove-29 - Final
29-7
7:00 pmPotosi-44 at Owensville-28 - Final
44-28
7:00 pmWaynesville-12 at Camdenton-39 - Final
39-12
7:00 pmOak Park-15 at Platte County-38 - Final
38-15
7:00 pmGreenfield, Missouri-6 at Jasper-38 - Final
38-6
7:00 pmSouth Callaway-14 at Lafayette County-19 - Final
19-14
7:00 pmSt. Dominic-14 at St. Charles West-44 - Final
44-14
7:00 pmPark Hill-19 at Lee's Summit West-6 - Final
19-6
7:00 pmMilan-6 at Plattsburg-7 - Final
7-6
7:00 pmPleasant Hill, Illinois-6 at Mount Sterling Brown County-35 - Final
35-6
7:00 pmClinton (Ill.)-14 at Kincaid South Fork-50 - Final
50-14
7:00 pmWinfield-0 at Wright City-23 - Final
23-0
7:00 pmLexington-12 at Quincy Notre Dame-28 - Final
28-12
7:00 pmLathrop-42 at Trenton-14 - Final
42-14
7:00 pmWebster Groves-0 at Jackson-48 - Final
48-0
7:00 pmSte. Genevieve-49 at Dexter-7 - Final
49-7
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-0 at Odessa-49 - Final
49-0
7:00 pmForsyth-8 at Skyline-49 - Final
49-8
7:00 pmGreenfield-Northwestern-6 at Camp Point Central-20 - Final
20-6
7:00 pmCharleston-48 at Portageville-8 - Final
48-8
7:00 pmArchie-14 at Crest Ridge-20 - Final
20-14
7:00 pmSavannah-12 at Grain Valley-14 - Final
14-12
7:00 pmCarrollton-14 at Fayette-6 - Final
14-6
7:00 pmUniversity Academy-12 at Wellington-Napoleon-44 - Final
44-12
7:00 pmRepublic-29 at Branson-42 - Final
42-29
7:00 pmLitchfield-0 at Greenville-37 - Final
37-0
7:00 pmHarrisonville-14 at Kearney-34 - Final
34-14
7:00 pmMontgomery County-12 at Hermann-30 - Final
30-12
7:00 pmSmithville-40 at St. Joseph Central-0 - Final
40-0
7:00 pmMacon-28 at Kirksville-20 - Final
28-20
7:00 pmKC Southeast-20 at Excelsior Springs-51 - Final
51-20
7:00 pmLiberty (KC)-17 at Lee's Summit-12 - Final
17-12
7:00 pmWest Hancock-0 at Lutheran St. Charles-75 - Final
75-0
7:00 pmNorth Platte-12 at Gallatin-32 - Final
32-12
7:00 pmDoniphan-2 at Cabool-52 - Final
52-2
7:00 pmPierce City-27 at Lockwood-14 - Final
27-14
7:00 pmCarbondale-32 at Murphysboro-29 - Final
32-29
7:00 pmWarsaw-14 at Cass Midway-6 - Final
14-6
7:00 pmButler-0 at Adrian-31 - Final
31-0
7:00 pmO'Fallon Christian-19 at Orchard Farm-0 - Final
19-0
7:00 pmSarcoxie-16 at Houston-24 - Final
24-16
7:00 pmLighthouse Christian-48 at California-12 - Final
48-12
7:00 pmLogan-Rogersville-19 at Lamar-38 - Final
38-19
7:00 pmBoonville-19 at Pleasant Hill-14 - Final
19-14
7:00 pmEast Buchanan-18 at South Harrison-22 - Final
22-18
7:00 pmRockhurst-16 at Rock Bridge-14 - Final
16-14
7:00 pmPutnam County-21 at St. Joseph Christian-0 - Final
21-0
7:00 pmPriory-21 at St. Charles-0 - Final
21-0
7:00 pmValle Catholic-36 at St. Vincent-7 - Final
36-7
7:00 pmMount Vernon, Illinois-24 at Taylorville-28 - Final
28-24
7:00 pmAurora-0 at Cassville-42 - Final
42-0
7:00 pmCarterville-0 at Benton, Illinois-42 - Final
42-0
7:00 pmPrincipia-21 at Van-Far-0 - Final
21-0
7:00 pmLiberty (Wentzville)-28 at Warrenton-14 - Final
28-14
7:00 pmSt. Michael the Archangel-0 at Summit Christian-41 - Final
41-0
7:00 pmAnna-Jonesboro-12 at West Frankfort-27 - Final
27-12
7:00 pmSLUH-52 at Battle-47 - Final
52-47
7:00 pmCarrollton, Illinois-40 at Mendon Unity-14 - Final
40-14
7:00 pmConfluence-6 at Missouri Military Academy-20 - Final
20-6
7:00 pmVashon-18 at Sikeston-24 - Final
24-18
7:00 pmLawson-10 at Oak Grove-28 - Final
28-10
7:00 pmElmhurst IC Catholic-52 vs Althoff-7 at Illinois Wesleyan University - Final
52-7
7:00 pmSouth Shelby-16 at Bowling Green-12 - Final
16-12
7:00 pmEast Prairie-18 at Kelly-21 - Final
21-18
7:00 pmNorth Callaway-8 at Lincoln-40 - Final
40-8
7:00 pmWest Platte-20 at Lone Jack-0 - Final
20-0
7:00 pmSherwood-0 at Holden-35 - Final
35-0
7:00 pmVandalia-41 at Gillespie-12 - Final
41-12
7:00 pmWest Plains-42 at Springfield Hillcrest-14 - Final
42-14
7:00 pmCuba-14 at Herculaneum-16 - Final
16-14
7:00 pmPalmyra-7 at Brookfield-6 - Final
7-6
7:00 pmPiasa Southwestern-18 at Hillsboro, Illinois-14 - Final
18-14
7:00 pmReeds Spring-61 at Nevada-6 - Final
61-6
7:00 pmRaytown-23 at Blue Springs South-21 - Final
23-21
7:00 pmFort Osage-0 at Raytown South-6 - Final
6-0
7:00 pmDiamond-12 at Ash Grove-44 - Final
44-12
7:00 pmCarthage-35 at Nixa-0 - Final
35-0
7:00 pmSmith-Cotton-28 at Moberly-35 - Final
35-28
7:00 pmVianney-0 at Fayetteville (Ark.)-64 - Final
64-0
7:00 pmHollister-23 at East Newton-16 - Final
23-16
7:00 pmParis-28 at Harrisburg, Missouri-18 - Final
28-18
7:00 pmMarshfield-31 at McDonald County-14 - Final
31-14
7:00 pmNorth Kansas City-24 at Grandview K.C.-8 - Final
24-8
7:00 pmRed Bud-25 at Pinckneyville-14 - Final
25-14
7:00 pmPleasant Hope-0 at Marionville-52 - Final
52-0
7:00 pmKC Central Academy-0 at KC Center-59 - Final
59-0
7:00 pmStockton-6 at Miller-48 - Final
48-6
7:00 pmRoosevelt-24 at Troy Buchanan-28 - Final
28-24
7:00 pmCameron-51 at KC Northeast-13 - Final
51-13
7:00 pmPrinceton-0 at Mid-Buchanan-35 - Final
35-0
7:00 pmTruman-6 at Staley-42 - Final
42-6
7:00 pmHerrin-14 at Waterloo-36 - Final
36-14
7:00 pmNokomis-31 at Sullivan-Okaw Valley-24 - Final
31-24
7:00 pmWinton Woods (Ohio)-36 at Trotwood-Madison (Ohio)-7 - Final
36-7
7:00 pmMICDS-34 at Poplar Bluff-27 - Final
34-27
7:00 pmThayer-30 at Hayti-12 - Final
30-12
7:00 pmSt. Paul Lutheran-12 at Tipton-41 - Final
41-12
7:00 pmMonroe City-6 at Centralia (Mo.)-35 - Final
35-6
7:00 pmKnob Noster-50 at Versailles-14 - Final
50-14
7:00 pmWestran-40 at Salisbury-15 - Final
40-15
7:30 pmLadue-13 at Ritenour-0 - Final
13-0
7:30 pmConcord Triopia-14 at White Hall North Greene-28 - Final
28-14
7:30 pmAlton-14 at Moline-36 - Final
36-14
7:45 pmFrancis Howell Central-16 at Fort Zumwalt East-12 - Final
16-12
7:45 pmHolt-60 at Fort Zumwalt South-6 - Final
60-6
8:00 pmParkway South-6 at Parkway West-21 - Final
21-6
8:00 pmTimberland-7 at Lafayette-14 - Final
14-7
8:00 pmParkway North-0 at Marquette-27 - Final
27-0
8:00 pmGateway STEM-0 at Clayton-3 - Final
3-0
8:15 pmFort Zumwalt North-38 at Francis Howell-24 - Final
38-24
8:15 pmPacific-0 at Borgia-38 - Final
38-0
8:30 pmFarmington-23 at Union-13 - Final
23-13
8:30 pmSullivan-6 at Hillsboro-0 - Final
6-0

Boys Cross Country
TimeEventScore
3:30 pmNorth County Invitational
3:30 pmLutheran South Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmChampaign Central at Althoff
3:45 pmChester, Gibault, New Athens, Valmeyer at Marissa
Results
4:00 pmFather McGivney, Red Bud at Okawville
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
3:00 pmQuincy Notre Dame-2 vs Ladue-3 at Quincy Notre Dame - Final
3-2
3:30 pmCarl Junction-0 vs Sullivan-1 at Lebanon - Final
1-0
3:30 pmAlton Marquette-2 vs Triad-2 at Collinsville - Final
2-2
4:00 pmRoosevelt-1 at Cleveland-0 - Final
1-0
4:00 pmPerryville-3 vs Waterloo-0 at Carbondale - Final
3-0
4:00 pmCape Girardeau Central-5 vs Anna-Jonesboro-1 at Carbondale - Final
5-1
4:15 pmGateway Science Academy-3 at Medicine and Bioscience-1 - Final
3-1
4:15 pmRaymond Lincolnwood-1 vs Staunton-0 at Carlinville - Final
1-0
4:30 pmGlendale-1 at SLUH-3 - Final
3-1
4:30 pmVashon-0 at Soldan-1 - Final
1-0
5:00 pmValley Park at Whitfield - Postponed
0-0
5:00 pmAlton vs Breese Central at Collinsville
Rivalry
5:00 pmCanton-0 at Winfield-3 - Final
3-0
5:30 pmSikeston-0 at Carbondale-6 - Final
6-0
5:45 pmCarlinville-0 vs Springfield Lutheran-2 at Carlinville - Final
2-0
6:00 pmPattonville at Holt - Postponed
0-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmTimberland, Holt at Pattonville
4:00 pmAffton at Webster Groves
4:30 pmLafayette-65 at Parkway West-120 - Final
120-65
4:30 pmKirkwood at Eureka
4:30 pmLindbergh at Marquette

Fall Softball
TimeEventScore
2:00 pmBowling Green-1 vs Hickman-6 at Troy Buchanan - Final
6-1
2:00 pmSt. Dominic-1 at Troy Buchanan-4 - Final
4-1
2:00 pmHighland, Missouri-0 vs Warrenton-3 at Troy Buchanan - Final
3-0
2:00 pmBattle-9 vs Liberty (Wentzville)-2 at Troy Buchanan - Final
9-2
4:00 pmGateway STEM-0 vs Metro-1 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Forfeit
1-0
4:15 pmParkway South at Parkway Central
Rivalry
4:30 pmSeckman-12 vs Farmington-2 at Farmington Sports Complex - Final
12-2

Field Hockey
TimeEventScore
3:00 pmAntioch-0 vs Ladue-1 at SportPort Athletic Complex - Final
1-0
3:00 pmWhitfield-3 vs Louisville Collegiate-0 at SportPort Athletic Complex - Final
3-0
3:00 pmSt. Dominic-0 vs Clayton-1 at SportPort Athletic Complex - Final
1-0
3:00 pmNew Trier-4 vs Louisville Assumption-2 at SportPort Athletic Complex - Final
4-2
4:00 pmRosati-Kain-0 vs Edwardsville-1 at SportPort Athletic Complex - Final
1-0
4:00 pmLutheran South-0 vs Homewood-Flossmoor-0 at SportPort Athletic Complex - Final
0-0
4:00 pmMercy Academy (Kentucky)-0 vs Holland Hall (Okla.)-0 at SportPort Athletic Complex - Final
0-0
4:00 pmUniversity City-0 at Notre Dame-3 - Final
3-0
4:00 pmCasady School (Okla.)-0 vs Assumption White (Ky.)-0 at SportPort Athletic Complex - Final
0-0
5:00 pmKentucky Country Day-4 vs Lafayette-3 at SportPort Athletic Complex - Final
4-3
5:00 pmParkway West-1 vs Notre Dame de Sion-1 at SportPort Athletic Complex - Final
1-1
5:00 pmAntioch-4 vs Pattonville-0 at SportPort Athletic Complex - Final
4-0
6:15 pmRosati-Kain-0 vs Lake Forest, Illinois-0 at SportPort Athletic Complex - Final
0-0
6:15 pmSummit-1 vs Holland Hall (Okla.)-0 at SportPort Athletic Complex - Final
1-0
6:15 pmVilla Duchesne-2 vs Brookfield (Wisc.)-0 at SportPort Athletic Complex - Final
2-0
6:15 pmKirkwood-0 vs St. Joseph's-4 at SportPort Athletic Complex - Final
4-0
7:15 pmLouisville Eastern-2 vs Notre Dame-0 at SportPort Athletic Complex - Final
2-0
7:15 pmUrsuline-1 vs Lakes Community-0 at SportPort Athletic Complex - Final
1-0
7:15 pmCasady School (Okla.)-3 vs University School of Milwaukee-2 at SportPort Athletic Complex - Final
3-2
7:15 pmLadue-3 vs Pattonville-0 at SportPort Athletic Complex - Final
3-0
7:15 pmJohn Burroughs-2 vs Nerinx Hall-0 at SportPort Athletic Complex - Final
2-0
8:15 pmEdwardsville-2 vs Lake Forest, Illinois-0 at SportPort Athletic Complex - Final
2-0
8:15 pmMICDS-1 vs duPont Manual (Ky.)-1 at SportPort Athletic Complex - Final
1-1
8:15 pmBrookfield (Wisc.)-0 vs Louisville Assumption-3 at SportPort Athletic Complex - Final
3-0
9:15 pmAssumption White (Ky.)-0 vs University School of Milwaukee-4 at SportPort Athletic Complex - Final
4-0
9:15 pmDivine Savior (Wisc.) vs Oak Park and River Forest at SportPort Athletic Complex
Rivalry
9:15 pmKentucky Country Day vs Charlotte Country Day (N.C.) at SportPort Athletic Complex
Rivalry
9:15 pmCor Jesu-0 vs Lafayette-0 at SportPort Athletic Complex - Final
0-0
9:15 pmVisitation-4 vs Mercy Academy (Kentucky)-0 at SportPort Athletic Complex - Final
4-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
3:30 pmNorth County Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
3:00 pmCity Championship
Results
3:30 pmFort Zumwalt West vs Francis Howell North at Bogey Hills
3:30 pmFort Zumwalt South, Troy at Timberland
4:00 pmMetro League Match

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt West
3:30 pmMiller Career vs Cleveland at Sublette Park
3:30 pmSoldan at McKinley
3:30 pmMcKinley vs Metro at Carondelet Park
3:30 pmLutheran St. Charles at St. Charles
4:00 pmFulton School at St. Albans at DuBourg
4:00 pmSt. Charles West-0 at Windsor (Imperial)-3 - Final
3-0
4:15 pmCor Jesu at Villa Duchesne
4:15 pmParkway West at Westminster
4:15 pmParkway North at Parkway Central
4:30 pmIncarnate Word vs Ursuline at Chaminade
4:30 pmSummit at Eureka

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amHickman-0 at Fatima-2 - Final
2-0
4:15 pmMedicine and Bioscience-2 at Soldan-1 - Final
2-1
4:15 pmCleveland-2 at Sumner-1 - Final
2-1
4:30 pmJacksonville Routt-0 vs Springfield, Illinois-2 at Springfield Lutheran - Final
2-0
4:30 pmChrist Our Rock Lutheran-0 at Springfield Lutheran-2 - Final
2-0
4:30 pmValley Park-1 at Cardinal Ritter-2 - Final
2-1
5:00 pmFrancis Howell North-1 at Pattonville-2 - Final
2-1
5:00 pmFort Zumwalt East-0 at Holt-2 - Final
2-0
5:15 pmNorthwest Academy at McKinley
Rivalry
5:15 pmMetro at Carnahan
Rivalry
5:15 pmVilla Duchesne-2 at Ursuline-0 - Final
2-0
5:30 pmHazelwood West-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-1
5:30 pmLutheran St. Charles-2 vs Metro-East Lutheran-0 at Springfield Lutheran - Final
2-0
5:30 pmMiller Career-2 at Vashon-0 - Final
2-0
5:30 pmMarquette-2 at Washington-0 - Final
2-0
5:30 pmOakville-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
5:30 pmSpringfield JV-0 vs LaSalle-Peru-2 at Springfield Lutheran - Final
2-0
5:45 pmIncarnate Word-2 at Ritenour-0 - Final
2-0
5:45 pmCor Jesu-2 at Eureka-1 - Final
2-1
6:00 pmWinfield-2 at Bowling Green-0 - Final
2-0
6:00 pmRoosevelt-0 at Gateway STEM-2 - Final
2-0
6:30 pmTriad-0 at Springfield Lutheran-2 - Final
2-0
6:30 pmGibault-0 vs Springfield, Illinois-2 at Springfield Lutheran - Final
2-0
7:30 pmMetro-East Lutheran-0 vs Gibault-2 at Springfield Lutheran - Final
2-0
7:30 pmLaSalle-Peru-2 vs Triad-0 at Springfield Lutheran - Final
2-0

+