Thursday - September 26, 2019
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Football
TimeEventScore
6:00 pmUniversity City-13 at Jennings-0 - Forfeit
13-0
6:00 pmGlendale-52 at Parkview-8 - Final
52-8
7:00 pmLee's Summit West-40 at Staley-0 - Final
40-0
7:00 pmWarrensburg-28 at Pleasant Hill-24 - Final
28-24
7:00 pmLiberty North-42 at St. Joseph Central-7 - Final
42-7
7:00 pmWilliam Chrisman-15 at Truman-7 - Final
15-7
7:00 pmExcelsior Springs-14 at Harrisonville-21 - Final
21-14
7:00 pmLiberty (KC)-14 at Lee's Summit North-27 - Final
27-14
7:00 pmKC Northeast-0 at Van Horn-67 - Final
67-0
7:00 pmRuskin-6 at Raytown-48 - Final
48-6
7:00 pmSt. Paul Lutheran-14 at Lone Jack-35 - Final
35-14
7:00 pmPark Hill-13 at Raymore-Peculiar-10 - Final
13-10
7:00 pmRaytown South-6 at Platte County-35 - Final
35-6
7:00 pmWellington-Napoleon-21 at Crest Ridge-26 - Final
26-21
7:00 pmWinnetonka-20 at Grain Valley-41 - Final
41-20
7:00 pmOak Park-14 at Fort Osage-24 - Final
24-14
7:00 pmLee's Summit-45 at Park Hill South-35 - Final
45-35
7:00 pmHannibal-41 at Kirksville-27 - Final
41-27
7:30 pmSt. James Academy-28 at Bishop Miege (Kan.)-27 - Final
28-27
7:30 pmAdrian-27 at Cass Midway-12 - Final
27-12

Boys Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmBelle Invitational
4:30 pmBenton Fall Run

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:00 pmBelleville West vs Belleville East at Cardinal Creek
3:30 pmCarbondale, Centralia at Althoff
3:45 pmChester, Red Bud at Gibault
4:00 pmBreese Central-180 vs Okawville-189 at Roland Barkau Memorial GC - Final
180-189
4:00 pmMarissa at Sparta
4:00 pmNashville-166 vs Wesclin-174 at Governors Run - Final
166-174

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood East-0 at McCluer-3 - Final
3-0
4:00 pmHazelwood Central-0 at University City-2 - Final
2-0
4:00 pmPerryville-4 at Saxony Lutheran-0 - Final
4-0
4:00 pmLutheran North-1 at McCluer North-3 - Final
3-1
4:00 pmDuBourg-0 at Principia-3 - Final
3-0
4:00 pmLutheran South-0 at MICDS-4 - Final
4-0
4:15 pmHighland-0 at Triad-5 - Final
5-0
4:15 pmCleveland at McCluer South-Berkeley
Rivalry
4:15 pmAffton-2 at Ritenour-1 - Final
2-1
4:15 pmTeutopolis at Centralia, Illinois
Rivalry
4:30 pmKirkwood-3 at Mehlville-2 - Final
3-2
4:30 pmUnion-1 at Wright City-0 - Final
1-0
4:30 pmCarlinville-2 at Piasa Southwestern-2 - Final
2-2
4:30 pmMurphysboro at Salem, Illinois
Rivalry
4:30 pmValmeyer-1 at Wesclin-4 - Final
4-1
4:30 pmVandalia at Pana
Rivalry
4:30 pmOrchard Farm-8 vs Valley Park-1 at Summit - Final
8-1
4:30 pmElsberry-1 vs Festus-9 at Winfield - Final
9-1
4:30 pmMedicine and Bioscience vs Carnahan at Cleveland
Rivalry
5:00 pmWebster Groves-2 at Oakville-0 - Final
2-0
5:00 pmMetro-East Lutheran-2 at Staunton-4 - Final
4-2
5:00 pmEdwardsville-2 at Belleville East-1 - Final
2-1
5:00 pmMarion-1 at Carbondale-7 - Final
7-1
5:00 pmRoosevelt-1 at McKinley-2 - Final
2-1
5:30 pmHolt-3 at Fort Zumwalt West-0 - Final
3-0
5:30 pmGateway Legacy Christian Acade-4 at Champaign Central-1 - Final
4-1
5:30 pmMascoutah-0 at Jerseyville-2 - Final
2-0
5:30 pmGillespie at Greenville
Rivalry
5:45 pmAlton Marquette-7 at Freeburg-0 - Final
7-0
6:00 pmClayton-2 at Seckman-1 - Final
2-1
6:00 pmBrentwood-2 at Windsor (Imperial)-3 - Final
3-2
6:00 pmHazelwood West-1 at Parkway South-4 - Final
4-1
6:00 pmFox-0 at Pattonville-3 - Final
3-0
6:15 pmSLUH-2 at Vianney-1 - Final
2-1
6:15 pmChaminade-2 at De Smet-1 - Final
2-1
6:30 pmAlton-1 at Belleville West-0 - Final
1-0
6:30 pmO'Fallon-2 at Collinsville-0 - Final
2-0
6:30 pmCanton-4 at Winfield-3 - Final
4-3
6:30 pmFort Zumwalt East-0 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
2-0
6:30 pmGibault-3 at Granite City-2 - Final
3-2
6:45 pmDuchesne-3 at Trinity-0 - Final
3-0
7:00 pmFrancis Howell North-2 at Francis Howell Central-1 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHazelwood West at McCluer North
3:30 pmHazelwood Central at McCluer South-Berkeley
4:00 pmMcCluer South-Berkeley, Ritenour at University City
Results
4:00 pmParkway Central at Summit
4:00 pmVianney at Chaminade
4:00 pmHazelwood East at McCluer
4:15 pmClayton at Oakville
4:15 pmParkway North at Mehlville
4:30 pmWebster Groves-55 at Parkway West-130 - Final
130-55
4:30 pmEureka at Lindbergh
4:30 pmPattonville-55 at Parkway South-115 - Final
115-55
4:30 pmMarquette at Lafayette

Fall Softball
TimeEventScore
4:00 pmKirkwood-9 at Parkway West-6 - Final
9-6
4:00 pmNormandy at McCluer South-Berkeley
Rivalry
4:00 pmHazelwood East-9 at Clayton-11 - Final
11-9
4:00 pmMcCluer-9 at Riverview Gardens-10 - Final
10-9
4:00 pmMetro-20 vs Soldan-5 at Jim Edmonds Cardinal Care Fiel - Final
20-5
4:00 pmNorthwest Cedar Hill-14 at Pattonville-1 - Final
14-1
4:00 pmHazelwood Central-3 at Ritenour-18 - Final
18-3
4:00 pmJennings-1 at University City-16 - Final
16-1
4:00 pmCarnahan-8 vs Cleveland-30 at 12th and Park Field - Final
30-8
4:15 pmFort Zumwalt South-7 at Liberty (Wentzville)-8 - Final
8-7
4:15 pmSummit-9 at Parkway North-2 - Final
9-2
4:15 pmMcCluer North-5 at Affton-15 - Final
15-5
4:15 pmParkway Central-5 at Fox-6 - Final
6-5
4:15 pmMaplewood-RH-1 at Hancock-12 - Final
12-1
4:15 pmHolt-16 at Francis Howell North-0 - Final
16-0
4:15 pmFort Zumwalt West-15 at Francis Howell-0 - Final
15-0
4:15 pmSt. Charles-6 at Orchard Farm-4 - Final
6-4
4:15 pmIncarnate Word-8 at St. Joseph's-4 - Final
8-4
4:15 pmUrsuline-1 at Cor Jesu-9 - Final
9-1
4:15 pmOakville-6 at Seckman-3 - Final
6-3
4:30 pmDe Soto-2 at Windsor (Imperial)-8 - Final
8-2
4:30 pmLindbergh-7 at Lafayette-12 - Final
12-7
4:30 pmSt. Clair-0 at Union-4 - Final
4-0
4:30 pmCape Girardeau Central-5 at Jefferson-9 - Final
9-5
4:30 pmHermann-0 at Owensville-15 - Final
15-0
4:30 pmO'Fallon Christian-19 at Trinity-8 - Final
19-8
4:30 pmSt. James-2 at New Haven-12 - Final
12-2
4:30 pmPacific-0 at Sullivan-10 - Final
10-0
5:00 pmNorth Callaway-6 at Montgomery County-7 - Final
7-6
5:00 pmVan-Far at Bowling Green
Rivalry
6:00 pmNorth County at Fredericktown
Rivalry

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmPattonville-0 at Visitation-8 - Final
8-0
4:00 pmUrsuline-1 at Notre Dame-0 - Final
1-0
4:15 pmBarat-1 at St. Dominic-0 - Final
1-0
4:15 pmUniversity City-0 at Clayton-3 - Final
3-0
4:30 pmMICDS-8 at Marquette-0 - Final
8-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmBelle Invitational
4:30 pmBenton Fall Run

Girls Fall Golf
TimeEventScore
3:00 pmBorgia-197 vs St. Dominic-178 at Golf Club of Wentzville - Final
178-197
3:30 pmWarrenton, Fort Zumwalt West at Timberland
Results
3:30 pmFort Zumwalt North, Winfield at Fort Zumwalt East
Results
3:30 pmCivic Memorial, Staunton, Triad at Mater Dei
Results
3:30 pmBelleville West-191 vs Belleville East-184 at Cardinal Creek - Final
184-191
3:30 pmLiberty, Washington
Results
3:30 pmParkway South, Webster Groves at Lindbergh
3:45 pmParkway Central-181 vs Summit-175 at Crescent Farms - Final
175-181
3:45 pmJohn Burroughs-156 at Villa Duchesne-172 - Final
156-172
4:00 pmBreese Central at Red Bud
4:00 pmIncarnate Word-190 vs Ursuline-189 at Sunset CC - Final
189-190
4:00 pmJerseyville, Father McGivney at Alton
Results
4:00 pmNerinx Hall-205 at Visitation-196 - Final
196-205

Girls Tennis
TimeEventScore
3:00 pmTriad Quad
3:30 pmMiller Career at Soldan
3:30 pmLiberty (Wentzville) at Holt
3:30 pmLutheran St. Charles vs North Tech at Lutheran St. Charles
3:30 pmTroy Buchanan at Fort Zumwalt North
3:30 pmEdwardsville at Mascoutah
3:30 pmNotre Dame-8 at St. Charles-1 - Final
8-1
4:00 pmLutheran North vs Lutheran South at Watson Trails Park
4:00 pmPotosi at Arcadia Valley
4:00 pmNerinx Hall-0 at St. Joseph's-9 - Final
9-0
4:00 pmFulton School at St. Albans-0 at Webster Groves-9 - Final
9-0
4:00 pmVilla Duchesne at MICDS
4:00 pmVisitation at Incarnate Word
4:00 pmHighland at Alton Marquette
4:00 pmMetro-East Lutheran at Waterloo
4:00 pmMetro at DuBourg
4:00 pmFarmington at Windsor (Imperial)
4:00 pmJerseyville at Hillsboro, Illinois
4:15 pmOakville at Eureka
4:15 pmWhitfield at Principia
4:15 pmOakville at Eureka
4:15 pmParkway Central-0 at Lafayette-9 - Final
9-0
4:15 pmParkway West at Mehlville
4:15 pmLindbergh at Parkway South
4:15 pmClayton-0 at John Burroughs-9 - Final
9-0
4:30 pmKirkwood-1 at Marquette-8 - Final
8-1

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmVilla Duchesne-0 vs Visitation-2 at Oakville - Final
2-0
4:00 pmWashington-0 vs Incarnate Word-2 at Oakville - Final
2-0
4:00 pmSt. Dominic-2 vs Parkway West-0 at Oakville - Final
2-0
4:00 pmLutheran South-0 vs Jackson-2 at Oakville - Final
2-0
4:30 pmBelleville East-0 at Edwardsville-2 - Final
2-0
5:00 pmSt. Clair-2 at New Haven-0 - Final
2-0
5:00 pmGreenville-0 at Carlinville-2 - Final
2-0
5:00 pmHighland-2 at Waterloo-0 - Final
2-0
5:00 pmWesclin-0 at Columbia-2 - Final
2-0
5:00 pmOkawville-2 vs Steeleville-0 at Trico - Final
2-0
5:00 pmTriad-2 at Jerseyville-1 - Final
2-1
5:00 pmSt. James-0 at Pacific-2 - Final
2-0
5:00 pmStaunton-2 at Vandalia-0 - Final
2-0
5:00 pmLiberty (Wentzville) at Holt
Rivalry
5:00 pmMontgomery County-2 at Wright City-1 - Final
2-1
5:00 pmFort Zumwalt South-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
5:00 pmSt. Dominic-2 vs Visitation-0 at Oakville - Final
2-0
5:00 pmRosati-Kain-0 vs Parkway West-2 at Oakville - Final
2-0
5:00 pmKirkwood-1 vs Jackson-1 at Oakville - Final
1-1
5:00 pmLutheran South-0 vs Incarnate Word-2 at Oakville - Final
2-0
5:15 pmLift For Life-2 at North Tech-1 - Final
2-1
5:15 pmPinckneyville-2 at Nashville-1 - Final
2-1
5:30 pmSt. Charles-2 at Hazelwood West-0 - Final
2-0
5:30 pmSt. Vincent-2 at Grandview-1 - Final
2-1
5:30 pmHancock-2 at McCluer-0 - Final
2-0
5:30 pmNormandy-0 at McCluer South-Berkeley-2 - Final
2-0
5:30 pmParkway North-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-0
5:30 pmCentralia (Mo.) at North Callaway
Rivalry
5:30 pmParkway Central-2 at Fox-1 - Final
2-1
5:30 pmMehlville-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
5:30 pmLovejoy at Confluence
Rivalry
5:30 pmMexico at Bowling Green
Rivalry
5:30 pmRiverview Gardens-1 at Jennings-2 - Final
2-1
5:45 pmBelleville West-2 at Alton-1 - Final
2-1
6:00 pmWashington-0 vs Lutheran South-2 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmMount Olive-0 at Pawnee-2 - Final
2-0
6:00 pmOwensville-1 at Sullivan-2 - Final
2-1
6:00 pmJefferson-0 at Arcadia Valley-2 - Final
2-0
6:00 pmKirkwood-0 vs Incarnate Word-2 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmMassac County-2 at Benton, Illinois-0 - Final
2-0
6:00 pmBorgia-2 at Tolton Catholic-0 - Final
2-0
6:00 pmVilla Duchesne-0 vs St. Dominic-2 at Oakville - Final
2-0
6:00 pmCarlyle-0 at Breese Central-2 - Final
2-0
6:00 pmSteeleville-1 vs Chester-2 at Trico - Final
2-1
6:00 pmFrancis Howell North-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
6:00 pmBismarck at Park Hills Central
Rivalry
6:00 pmLutheran North-1 at Principia-2 - Final
2-1
6:00 pmNew Athens-2 at Valmeyer-0 - Final
2-0
6:00 pmEast St. Louis-0 at Collinsville-2 - Final
2-0
6:00 pmPiasa Southwestern-2 at Litchfield-1 - Final
2-1
6:00 pmRosati-Kain-0 vs Visitation-2 at Oakville - Final
2-0
6:15 pmCivic Memorial-0 at Mascoutah-2 - Final
2-0
7:00 pmCahokia-0 at Mount Vernon, Illinois-2 - Final
2-0
7:00 pmGillespie at Pana
Rivalry
7:00 pmSt. Dominic-2 vs Rosati-Kain-0 at Oakville - Final
2-0
7:00 pmOkawville vs Sparta at Trico
Rivalry
7:00 pmMetro-East Lutheran-2 at Bunker Hill-0 - Final
2-0
7:00 pmValle Catholic at North County
Rivalry
7:00 pmUnion-0 at Hermann-2 - Final
2-0
7:00 pmVilla Duchesne-1 vs Parkway West-1 at Oakville - Final
1-1
7:00 pmMarion-1 at Carbondale-2 - Final
2-1
7:00 pmFestus-0 at De Soto-2 - Final
2-0
7:00 pmWashington-1 vs Jackson-1 at Oakville - Final
1-1
7:00 pmWood River-0 at Father McGivney-2 - Final
2-0
7:00 pmSalem, Illinois-0 at Freeburg-2 - Final
2-0
7:00 pmLutheran South-0 vs Kirkwood-2 at Oakville - Final
2-0
7:00 pmHazelwood East-2 at University City-0 - Final
2-0
8:00 pmJackson-1 vs Incarnate Word-1 at Oakville - Final
1-1
8:00 pmMarissa-2 vs Sparta-0 at Trico - Final
2-0
8:00 pmParkway West-0 vs Visitation-2 at Oakville - Final
2-0
8:00 pmWashington-1 vs Kirkwood-1 at Oakville - Final
1-1
8:00 pmVilla Duchesne-1 vs Rosati-Kain-1 at Oakville - Final
1-1
9:00 pmMarissa-1 at Sparta-2 - Final
2-1

+