Friday - January 17, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
6:00 pmCarnahan at Sikeston
Rivalry
6:00 pmChaminade at Trinity
Rivalry
6:15 amSumner at Cleveland
Rivalry
5:00 pmCairo at Lovejoy
Rivalry
6:00 pmGillespie at Bunker Hill
Rivalry
6:00 pmPotosi at Farmington
Rivalry
6:00 pmAlton Marquette at Belleville East
Rivalry
6:00 pmJefferson at Scott City
Rivalry
6:00 pmLitchfield at North Mac
Rivalry
6:00 pmParkway North at Hazelwood West
Rivalry
6:00 pmMascoutah at Jerseyville
Rivalry
6:00 pmOran at St. Vincent
Rivalry
6:00 pmSt. James at Steeleville
Rivalry
6:15 pmCarbondale at Centralia, Illinois
Rivalry
6:15 pmMount Olive at Franklin
Rivalry
6:15 pmNorthwest Academy vs Metro at Soldan
Rivalry
7:00 pmWindsor (Imperial) at De Soto
Rivalry
7:00 pmMehlville at Parkway West
Rivalry
7:00 pmHerculaneum at St. Pius X
Rivalry
7:00 pmOrchard Farm at Winfield
Rivalry
7:00 pmTimberland at Fort Zumwalt East
Rivalry
7:00 pmFort Zumwalt South at Liberty (Wentzville)
Rivalry
7:00 pmFestus at Hillsboro
Rivalry
7:00 pmPriory at Principia
Rivalry
7:00 pmVianney at CBC
Rivalry
7:00 pmJohn Burroughs at Lutheran South
Rivalry
7:00 pmBayless at Maplewood-RH
Rivalry
7:00 pmLafayette at Pattonville
Rivalry
7:00 pmParkway South at Summit
Rivalry
7:00 pmDupo at Wood River
Rivalry
7:00 pmPacific at Northwest Cedar Hill
Rivalry
7:00 pmFrancis Howell North at Holt
Rivalry
7:15 pmMarion at Mount Vernon, Illinois
Rivalry
7:30 pmAlthoff at Granite City
Rivalry
7:30 pmRed Bud at Lebanon, Illinois
Rivalry
7:30 pmTrinity at Lutheran St. Charles
Rivalry
7:30 pmFreeburg at Carlyle
Rivalry
7:30 pmBelleville West at Collinsville
Rivalry
7:30 pmFather McGivney at Gibault
Rivalry
7:30 pmDe Smet at SLUH
Rivalry
7:30 pmMater Dei at Effingham St. Anthony
Rivalry
7:30 pmAlton at Edwardsville
Rivalry
7:30 pmColumbia at Highland
Rivalry
7:30 pmGreenville at Metro-East Lutheran
Rivalry
7:30 pmNorth County at Park Hills Central
Rivalry
7:30 pmCivic Memorial at Roxana
Rivalry
7:45 pmOkawville at Woodlawn
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmBayless at Maplewood-RH
Rivalry
4:15 pmJohn Burroughs at Lutheran South
Rivalry
4:30 pmUrsuline-Wilmington at Ursuline
Rivalry
5:30 pmParkway South at Summit
Rivalry
5:30 pmOrchard Farm at Winfield
Rivalry
5:30 pmTimberland at Fort Zumwalt East
Rivalry
6:00 pmAlton at Edwardsville
Rivalry
6:00 pmWestminster at Lafayette
Rivalry
6:00 pmTrinity at Lutheran St. Charles
Rivalry
6:00 pmMetro-East Lutheran at Father McGivney
Rivalry
7:00 pmParkway Central at Marquette
Rivalry
7:00 pmHazelwood West at Parkway North
Rivalry
7:00 pmLift For Life at Whitfield
Rivalry
7:00 pmSt. Pius X at Herculaneum
Rivalry
7:00 pmMehlville at Parkway West
Rivalry
7:00 pmClayton at Ritenour
Rivalry

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmHazelwood East at Clayton
5:00 pmKirkwood Invitational

Girls Wrestling
TimeEventScore
4:30 pmFestus, Vianney at Webster Groves

Hockey
TimeEventScore
7:20 pmFrancis Howell Central vs Holt at Centene Ice Center
Rivalry
7:40 pmMarquette vs Chaminade at Chesterfield Sports Complex
Rivalry
7:45 pmTimberland vs Fort Zumwalt East at Rec-Plex
Rivalry
8:15 pmParkway South vs Summit at Queeny Recreational Complex
Rivalry
8:45 pmLadue vs Webster Groves at Webster Rink
Rivalry
9:00 pmMICDS vs John Burroughs at Centene Ice Center
Rivalry
9:20 pmNorthwest Cedar Hill vs Priory at Chesterfield Sports Complex
Rivalry
9:30 pmDuchesne vs Francis Howell North at Rec-Plex
Rivalry
9:30 pmParkway West vs Lindbergh at South County (Kennedy)
Rivalry

+