Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:45 am | Rivers of Life Christian-32 at St. Louis Patriots-41 - Final | |
10:00 am | Chicago Corliss-42 at Chaminade-58 - Final | |
11:00 am | Capital City-54 vs Lebanon MO JV-40 at Lebanon - Final | |
11:30 am | Salem, Illinois-64 vs Highland-24 at Salem, Illinois - Final | |
11:30 am | Liberty, Nevada-68 vs Tolton-65 at Quincy - Final | |
12:00 pm | Normandy-52 vs Althoff-65 at Belleville East - Final | |
12:00 pm | Bunker Hill-46 vs Gillespie-59 at Staunton - Final | |
12:00 pm | Zeigler-Royalton-23 vs Lovejoy-83 at Egyptian - Final | |
12:30 pm | DuBourg-66 vs Carthage-78 at Lebanon - Final | |
1:00 pm | Thornton Fractional North-64 vs Mount Vernon, Illinois-71 at Salem, Illinois - Final | |
1:00 pm | Quincy Notre Dame-63 vs Davenport West, Iowa-53 at Quincy - Final | |
1:00 pm | Vandalia-28 vs Pinckneyville-61 at Benton, Illinois - Final | |
1:30 pm | Cornerstone Christian-57 at St. Louis Patriots-69 - Final | |
1:30 pm | Frontenac (Kan.)-74 vs Pacific-68 at Frontenac (Kan.) - Final | |
1:30 pm | JTC Academy-41 at North County Christian-50 - Final | |
1:30 pm | Belleville West-49 vs Champaign Central-34 at Belleville East - Final | |
1:30 pm | KIPP St. Louis-55 vs STEAM Academy at MS-Berkeley-21 at Miller Career - Final | |
2:00 pm | Glendale-60 vs MICDS-61 at Lebanon - Final | |
2:00 pm | Rolla-71 vs Licking-44 at St. James - Final | |
2:30 pm | Owensville-69 vs Cuba-49 at Belle - Final | |
2:30 pm | Greenville-52 vs Civic Memorial-55 at Litchfield - Final | |
2:30 pm | Iowa City West-54 vs Rock Island-56 at Quincy - Final | |
3:00 pm | Carlinville-46 vs Piasa Southwestern-34 at Staunton - Final | |
3:00 pm | Carnahan-67 vs Riverview Gardens-69 at Miller Career - Final | |
3:00 pm | Providence Academy (Ark.) vs Riverton at Frontenac (Kan.) | |
3:30 pm | Salem-69 vs Fatima-67 at St. James - Final | |
3:30 pm | Lebanon-55 vs Logan-Rogersville-65 at Lebanon - Final | |
4:00 pm | Steeleville-55 vs Red Bud-56 at Sparta - Final | |
4:00 pm | Thornton Fractional North-60 vs Highland-43 at Salem, Illinois - Final | |
4:00 pm | Mehlville-56 vs Chicago Heights Marian-41 at Quincy - Final | |
4:00 pm | Hillsboro, Illinois-32 vs Gateway Legacy Christian-34 at Litchfield - Final | |
4:30 pm | Webb City-52 vs Nevada-64 at Frontenac (Kan.) - Final | |
4:30 pm | Clopton-59 at North Callaway-43 - Final | |
4:30 pm | Fort Scott, Kan.-64 vs Wichita Independent-39 at Frontenac (Kan.) - Final | |
4:30 pm | Lift for Life-52 at Miller Career-64 - Final | |
5:00 pm | Metro-East Lutheran-63 vs Brentwood-59 at Nashville - Final | |
5:00 pm | Gibault-40 vs Carlyle-57 at Okawville - Final | |
5:00 pm | Sullivan-36 vs Waynesville-51 at St. James - Final | |
5:30 pm | St. Louis Christian-62 vs Hamilton Heights, Tenn.-69 at Quincy - Final | |
5:30 pm | Teutopolis-45 vs Carbondale-65 at Salem, Illinois - Final | |
5:30 pm | Peoria Manual-58 vs Cardinal Ritter-73 at Vashon - Final | |
5:30 pm | Pana-50 vs Nokomis-49 at Litchfield - Final | |
5:30 pm | Columbia-51 vs Trico-36 at Sparta - Final | |
6:00 pm | Belleville East-79 vs Alton-71 at Belleville East - Final | |
6:30 pm | Breese Central-49 vs Mascoutah-56 at Nashville - Final | |
6:30 pm | St. James-43 vs Blair Oaks-46 at St. James - Final | |
6:30 pm | Roxana-58 at Okawville-56 - Final | |
6:30 pm | North Mac-42 at Staunton-36 - Final | |
7:00 pm | Waterloo-66 at Sparta-76 - Final | |
7:00 pm | Chicago Whitney Young-56 at Vashon-59 - Final | |
7:00 pm | Christian Home School Sabres-64 at St. Louis Patriots-54 - Final | |
7:00 pm | Hazelwood Central-59 vs Chicago Curie-64 at Chicago Orr - Final | |
7:00 pm | Mount Vernon, Illinois-50 at Salem, Illinois-47 - Final | |
7:00 pm | Sesser-Valier-62 vs Vandalia-44 at Benton, Illinois - Final | |
7:00 pm | Taylorville-59 vs Triad-81 at Litchfield - Final | |
7:00 pm | Memphis East (Tenn.)-52 vs Sacramento Sheldon-62 at Quincy - Final | |
7:30 pm | Marion-60 vs Herrin-44 at West Frankfort - Final | |
7:30 pm | Trinity-57 vs Collinsville-77 at Belleville East - Final | |
7:30 pm | Lovejoy-79 at Egyptian-83 - Final | |
8:00 pm | Wesclin-36 vs Alton Marquette-63 at Okawville - Final | |
8:00 pm | Mater Dei-39 at Nashville-41 - Final | |
8:30 pm | Effingham-42 vs East St. Louis-61 at Salem, Illinois - Final | |
8:30 pm | Centralia, Illinois-62 at Quincy-57 - Final | |
8:30 pm | Murphysboro-54 vs Freeburg-47 at Sparta - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:30 am | Gateway Legacy Christian-40 vs Jerseyville-49 at Carrollton, Illinois - Final | |
10:00 am | Okawville-18 vs Breese Central-45 at Highland - Final | |
10:30 am | North Mac-46 vs Bunker Hill-36 at Staunton - Final | |
11:00 am | Marissa-53 at Trico-35 - Final | |
11:00 am | Raymond Lincolnwood-7 vs Hardin Calhoun-59 at Carrollton, Illinois - Final | |
11:00 am | Mount Vernon, Illinois-48 vs Chester-65 at Carbondale - Final | |
11:30 am | Mater Dei-39 vs Belleville West-53 at Highland - Final | |
12:00 pm | Roxana-30 at Wesclin-45 - Final | |
12:00 pm | Christian Academy-Louisville-44 vs Incarnate Word-53 at Mercy Academy (Kentucky) - Final | |
12:00 pm | Wood River-50 at Carlyle-49 - Final | |
12:30 pm | Jennings-39 at Visitation-66 - Final | |
12:30 pm | Mascoutah-24 vs Father McGivney-54 at Carrollton, Illinois - Final | |
12:30 pm | Marion-16 vs McCracken County, Ky.-51 at Carbondale - Final | |
1:00 pm | Valmeyer-12 at Waterloo-60 - Final | |
1:00 pm | Lift for Life-46 at Whitfield-63 - Final | |
1:00 pm | O'Fallon-68 vs Teutopolis-62 at Highland - Final | |
1:30 pm | Gillespie-39 at Staunton-45 - Final | |
2:00 pm | Metro-East Lutheran-31 at Carrollton, Illinois-66 - Final | |
2:00 pm | Massac County-64 at Carbondale-41 - Final | |
2:30 pm | Ste. Genevieve-64 at Sikeston-58 - Final | |
2:30 pm | Highland-53 vs Civic Memorial-38 at Highland - Final | |
3:00 pm | Clopton-74 at North Callaway-56 - Final | |
3:30 pm | Nokomis-22 vs Jacksonville Routt-61 at Carrollton, Illinois - Final | |
3:30 pm | Salem, Illinois-33 at Freeburg-62 - Final | |
4:30 pm | Chicago Heights Bloom-43 at St. Joseph's-79 - Final | |
5:00 pm | Piasa Southwestern-37 vs Carlinville-43 at Staunton - Final | |
5:00 pm | Brussels-20 vs West Central-63 at Carrollton, Illinois - Final | |
6:30 pm | Granite City-38 vs Alton Marquette-62 at Carrollton, Illinois - Final | |
8:00 pm | Beardstown-8 vs Greenfield, Illinois-50 at Carrollton, Illinois - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Cape Central Invitational | |
9:00 am | Pattonville Invitational |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | St. Clair Tournament |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 pm | Marquette-0 vs CBC-9 at Affton Rink - Final | |
8:45 pm | Clayton-2 vs John Burroughs-6 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Ladue-2 vs Priory-4 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
9:15 pm | Summit-2 vs Lindbergh-5 at South County (Kennedy) - Final | |
9:40 pm | Kirkwood-3 vs Vianney-3 at Affton Rink - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | 49th Winnetonka Invitational | |
9:00 am | Eric Lewis MICDS Invitational | |
9:00 am | Fort Zumwalt South Invitational | |
9:00 am | Hickman Tournament | |
9:30 am | St. Clair Tournament | |
10:00 am | AAA Championships |
+