Wednesday - January 8, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
5:30 pmKingston-59 at Grandview-38 - Final
59-38
6:00 pmMehlville-89 at McCluer South-Berkeley-20 - Final
89-20
6:00 pmLiberty (Wentzville)-29 at Parkway South-35 - Final
35-29
6:00 pmBayless-44 at Crossroads College Prep-41 - Final
44-41
6:00 pmCleveland-25 at Edwardsville-85 - Final
85-25
6:30 pmValley Park-32 at Lutheran St. Charles-66 - Final
66-32
6:30 pmBrentwood-67 at Northwest Academy-35 - Final
67-35
7:00 pmWindsor (Imperial)-76 at Fox-69 - Final
76-69
7:00 pmValle Catholic-41 at St. Pius X-71 - Final
71-41
7:00 pmMetro-42 at Herculaneum-60 - Final
60-42
7:00 pmLift For Life-90 at Maplewood-RH-43 - Final
90-43
7:00 pmSLUH-52 at Webster Groves-45 - Final
52-45
7:30 pmNokomis-59 at Wood River-24 - Final
59-24
7:30 pmDe Soto-53 at North County-62 - Final
62-53
7:30 pmUnion-49 at Potosi-55 - Final
55-49

Girls Basketball
TimeEventScore
12:00 amWest County (Leadwood)-85 at Crystal City-22 - Final
85-22
4:00 pmCor Jesu-45 vs Pattonville-41 at Westminster - Final
45-41
4:30 pmBayless-53 at Crossroads College Prep-41 - Final
53-41
4:30 pmNormandy-30 at McKinley-50 - Final
50-30
5:30 pmPrincipia-58 vs Roosevelt-7 at John Burroughs - Final
58-7
5:30 pmDuchesne-25 vs Festus-52 at Westminster - Final
52-25
5:30 pmWestminster-53 vs Oakville-31 at Westminster - Final
53-31
5:30 pmHazelwood West-63 at Riverview Gardens-31 - Final
63-31
5:30 pmLift For Life-57 at Maplewood-RH-31 - Final
57-31
5:30 pmUrsuline-31 vs John Burroughs-57 at John Burroughs - Final
57-31
6:00 pmMark Twain-37 vs Monroe City-57 at Clopton - Final
57-37
6:00 pmO'Fallon-66 at Belleville West-60 - Final
66-60
6:00 pmAlthoff-19 at Mater Dei-55 - Final
55-19
6:00 pmCobden-53 vs Elkville Elverado-50 at Chester - Final
53-50
6:00 pmMcCluer-23 at University City-60 - Final
60-23
6:00 pmWright City-32 vs Louisiana-25 at Clopton - Final
32-25
6:15 pmTriad-43 at Mount Vernon, Illinois-40 - Final
43-40
6:15 pmSteeleville-32 at Gibault-48 - Final
48-32
6:30 pmSt. Clair-54 at Northwest Cedar Hill-15 - Final
54-15
7:00 pmDuBourg-32 at Pacific-56 - Final
56-32
7:00 pmClayton-32 vs Fort Zumwalt East-46 at John Burroughs - Final
46-32
7:00 pmGateway STEM-39 vs Nerinx Hall-55 at Westminster - Final
55-39
7:00 pmMarquette-57 at Parkway South-47 - Final
57-47
7:00 pmFox-41 at Windsor (Imperial)-39 - Final
41-39
7:00 pmParkway Central-41 at Fort Zumwalt West-29 - Final
41-29
7:00 pmVilla Duchesne-35 vs Rosati-Kain-39 at John Burroughs - Final
39-35
7:15 pmTrico-55 vs Valmeyer-21 at Chester - Final
55-21
7:20 pmSilex-46 vs Winfield-35 at Clopton - Final
46-35
7:20 pmElsberry-24 vs Clopton-35 at Clopton - Final
35-24

Girls Swimming
TimeEventScore
4:00 pmNancy Brandt Invitational-Prelims
Results
4:30 pmMarquette at Parkway South

Girls Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmWebster Groves at Kirkwood

Wrestling
TimeEventScore
12:00 amNorth County-37 at Washington-42 - Final
42-37
5:00 pmUniversity City-24 at Affton-36 - Final
36-24
5:00 pmWarrenton-38 vs North County-36 at Washington - Final
38-36
5:00 pmVandalia, Mascoutah, Roxana at Belleville East
5:00 pmUniversity City-30 vs Gateway Science Academy-18 at Affton - Final
30-18
5:00 pmGateway Science Academy-18 at Affton-42 - Final
42-18
5:00 pmMiller Career, Roosevelt at Gateway STEM
5:00 pmUniversity City-24 vs Parkway North-18 at Affton - Final
24-18
6:00 pmBorgia at Hancock
6:00 pmWebster Groves at Kirkwood
6:00 pmVianney, Lindbergh at SLUH
7:00 pmWarrenton at Washington

+