Wednesday - February 12, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Boys Basketball
TimeEventScore
5:30 pmCrossroads College Prep-35 at Maplewood-RH-66 - Final
66-35
6:00 pmMcCluer North-56 at Parkway West-48 - Final
56-48
6:00 pmOwensville-53 at Wright City-83 - Final
83-53
6:00 pmCrystal City-38 vs KIPP St. Louis-45 at Mathews-Dickey - Final
45-38
6:00 pmNormandy-56 at North Tech-51 - Final
56-51
6:00 pmMcCluer-84 at Pattonville-60 - Final
84-60
6:00 pmOran-57 at St. Vincent-51 - Final
57-51
6:00 pmFox-40 at Clayton-52 - Final
52-40
6:30 pmHancock-96 at Windsor (Imperial)-81 - Final
96-81
7:00 pmSt. Clair-43 at De Soto-36 - Final
43-36
7:00 pmHazelwood West-47 at SLUH-56 - Final
56-47
7:00 pmFrancis Howell Central-40 at Fort Zumwalt South-62 - Final
62-40
7:00 pmMICDS-67 at Lutheran North-54 - Final
67-54
7:00 pmRiverview Gardens-63 at Lift For Life-86 - Final
86-63
7:00 pmOakville-49 at Affton-40 - Final
49-40
7:00 pmConfluence-59 at East St. Louis-72 - Final
72-59
7:00 pmSt. Charles-53 at Fort Zumwalt West-38 - Final
53-38
7:00 pmMontgomery County-55 at Fort Zumwalt East-40 - Final
55-40
7:15 pmTrinity-58 at Duchesne-43 - Final
58-43
7:30 pmFreeburg-60 at Carlyle-45 - Final
60-45
7:30 pmGranite City-54 at De Smet-77 - Final
77-54
7:30 pmRed Bud-80 at Lebanon, Illinois-24 - Final
80-24

Girls Basketball
TimeEventScore
4:30 pmTolton at Cardinal Ritter - Postponed
0-0
5:00 pmCrossroads College Prep-42 at Maplewood-RH-35 - Final
42-35
5:00 pmWashington-64 vs Soldan-33 at Borgia - Final
64-33
5:30 pmJennings-54 at Hazelwood East-21 - Final
54-21
5:30 pmSt. Charles-21 at Fort Zumwalt West-50 - Final
50-21
5:30 pmGateway STEM-65 at Lift For Life-57 - Final
65-57
5:30 pmSumner-36 vs Medicine and Bioscience-54 at Cleveland - Final
54-36
5:30 pmNorth Tech-44 at Normandy-28 - Final
44-28
6:00 pmCape Notre Dame-44 at Westminster-57 - Final
57-44
6:00 pmNorthwest Academy-48 at Liberty (Wentzville)-68 - Final
68-48
6:00 pmMcCluer South-Berkeley-27 vs Metro-59 at Mathews-Dickey - Final
59-27
6:00 pmChristopher-37 vs Woodlawn-51 at Albion Edwards County - Final
51-37
6:00 pmParkway Central-39 at Hazelwood West-37 - Final
39-37
6:00 pmBrussels-19 vs Father McGivney-57 at Metro-East Lutheran - Final
57-19
6:30 pmFrancis Howell-43 at Timberland-47 - Final
47-43
6:30 pmDuBourg-52 at Bayless-40 - Final
52-40
6:30 pmWright City-33 at Valley Park-46 - Final
46-33
6:30 pmUniversity City-21 vs Parkway South-60 at Borgia - Final
60-21
7:00 pmSt. Pius X-33 at Herculaneum-49 - Final
49-33
7:00 pmNotre Dame-35 at Lutheran South-49 - Final
49-35
7:00 pmSt. James-56 at Osage-31 - Final
56-31
7:00 pmWarrenton at Clopton - Postponed
0-0
7:00 pmClayton-30 at Seckman-51 - Final
51-30
7:30 pmDupo-56 at Metro-East Lutheran-59 - Final
59-56
7:30 pmGibault-20 vs Okawville-42 at Albion Edwards County - Final
42-20
7:30 pmGateway Legacy Christian Acade-32 at Granite City-39 - Final
39-32

Girls Swimming
TimeEventScore
3:00 pmGAC South Championship-Finals
Results
4:00 pmGAC North Central Championship-Finals
Results

+