Saturday - February 15, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Boys Basketball
TimeEventScore
6:30 amBattle-80 vs Roosevelt-62 at Cleveland - Final
80-62
10:30 amMetro-East Lutheran-51 vs Williamsville-62 at Riverton - Final
62-51
11:00 amBismarck-19 at Crystal City-77 - Final
77-19
1:00 pmMadison, Illinois-89 at Mount Olive-39 - Final
89-39
2:00 pmLovejoy-77 at Cairo-73 - Final
77-73
2:00 pmChristian Fellowship-52 vs North County Christian-58 at Joplin - Final
58-52
2:30 pmVashon-65 at Hickman-30 - Final
65-30
3:00 pmCardinal Ritter-76 at St. Mary's-61 - Final
76-61
3:30 pmAuburn-74 at Hillsboro, Illinois-51 - Final
74-51
4:15 pmVandalia-42 at Nokomis-67 - Final
67-42
4:30 pmWarrenton-0 at Clopton-2 - Forfeit
2-0
4:30 pmSt. Pius X-65 at Capital City-67 - Final
67-65
4:30 pmPoplar Bluff-43 at Ladue-46 - Final
46-43
5:00 pmCape Notre Dame-53 at Carbondale-36 - Final
53-36
6:00 pmMiller Career-39 at Chaminade-79 - Final
79-39
6:00 pmStaunton-60 at Pawnee-34 - Final
60-34
6:30 pmRochester-37 at Civic Memorial-43 - Final
43-37
7:00 pmFestus-38 at Hillsboro-69 - Final
69-38
7:00 pmJerseyville-42 at Teutopolis-54 - Final
54-42
7:15 pmPana-63 at Newton-69 - Final
69-63
7:30 pmGibault-61 at Valmeyer-54 - Final
61-54
7:30 pmBreese Central-54 at Columbia-62 - Final
62-54
7:45 pmNashville-42 at Pinckneyville-44 - Final
44-42

Girls Basketball
TimeEventScore
9:45 amDuchesne-30 at O'Fallon Christian-18 - Final
30-18
11:30 amNotre Dame de Sion-50 at Incarnate Word-65 - Final
65-50
12:30 pmMetro-35 at St. Michael the Archangel-36 - Final
36-35
1:00 pmSullivan-55 vs Webster Groves-43 at Union - Final
55-43
1:30 pmSt. Paul Lutheran-28 at Lutheran South-63 - Final
63-28
1:30 pmSaxony Lutheran-62 at St. Charles West-56 - Final
62-56
2:30 pmParkway South-48 at Jackson-45 - Final
48-45
3:00 pmSt. Pius X-47 at Grandview-42 - Final
47-42
7:00 pmPark Hills Central-62 vs North County-48 at Mineral Area CC - Final
62-48
7:00 pmNew Haven-29 at Union-54 - Final
54-29
7:00 pmHardin Calhoun-38 vs Christ Our Rock-41 at Nokomis - Final
41-38

Wrestling
TimeEventScore
9:00 amClass 1A Vandalia Individual Sectional
Results
9:00 amClass 3A Quincy Individual Sectional
Results
9:00 amClass 2A Mascoutah Individual Sectional
Results
10:00 amClass 3 District 1 at Farmington
Results
10:00 amClass 4 District 1 at Northwest Cedar Hill
Results
10:00 amClass 2 District 1 at St. Clair
Results
10:00 amClass 2 District 2 at Mexico
Results
10:00 amClass 3 District 2 at St. Charles
Results
10:00 amClass 1 District 1 at Whitfield
Results
10:00 amClass 4 District 2 at Francis Howell
Results

+