Thursday - February 20, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Boys Basketball
TimeEventScore
5:30 pmBismarck at Grandview
Rivalry
5:30 pmHazelwood East at Jennings
Rivalry
6:00 pmPotosi at Arcadia Valley
Rivalry
6:00 pmParkway West at Pattonville
Rivalry
6:00 pmNormandy at Confluence
Rivalry
6:00 pmMeadow Heights at St. Vincent
Rivalry
6:15 pmCarnahan at Miller Career
Rivalry
6:30 pmHazelwood West at St. Charles
Rivalry
7:00 pmSummit at Mehlville
Rivalry
7:00 pmWarrenton at Winfield
Rivalry
7:00 pmOakville at Seckman
Rivalry
7:00 pmNorth Callaway at Bowling Green
Rivalry
7:00 pmValle Catholic at Crystal City
Rivalry
7:00 pmPrincipia at MICDS
Rivalry
7:00 pmValley Park at Herculaneum
Rivalry
7:00 pmJohn Burroughs at Lutheran North
Rivalry
7:00 pmWellsville at Wright City
Rivalry
7:00 pmHazelwood Central at Vashon
Rivalry
7:00 pmRoosevelt at Lift For Life
Rivalry
7:15 pmSt. Dominic at St. Mary's
Rivalry
7:30 pmRed Bud at Wood River
Rivalry
7:30 pmMount Olive at Metro-East Lutheran
Rivalry
7:45 pmFather McGivney at Wesclin
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
5:00 pmHazelwood East at Cardinal Ritter
Rivalry
5:00 pmCrystal City at Crossroads College Prep
Rivalry
5:30 pmNorth Callaway at Bowling Green
Rivalry
5:30 pmGrandview at Hillsboro
Rivalry
5:30 pmPrincipia at MICDS
Rivalry
5:30 pmJohn Burroughs at Lutheran North
Rivalry
5:30 pmNew Haven at Sullivan
Rivalry
5:30 pmWellsville at Wright City
Rivalry
5:30 pmAffton at McCluer South-Berkeley
Rivalry
6:00 pmDuBourg at Rosati-Kain
Rivalry
6:00 pmHancock at Cleveland
Rivalry
6:00 pmVisitation at St. Joseph's
Rivalry
6:00 pmDuchesne at Westminster
Rivalry
6:00 pmVashon at Medicine and Bioscience
Rivalry
6:00 pmArcadia Valley at Potosi
Rivalry
6:00 pmVilla Duchesne at Cor Jesu
Rivalry
6:15 pmNormandy at Northwest Academy
Rivalry
6:30 pmWarrenton at Winfield
Rivalry
7:00 pmClass 2A Greenville Sectional - Championship
Rivalry
7:00 pmClass 1A Wayne City Sectional - Championship
Rivalry
7:00 pmClass 1A Christ Our Rock Sectional - Championship
Rivalry
7:00 pmClass 3A Centralia Regional - Championship
Rivalry
7:00 pmClass 2A Carterville Sectional - Championship
Rivalry
7:00 pmClass 3A Richland County Regional - Championship
Rivalry
7:00 pmOrchard Farm at Montgomery County
Rivalry
7:00 pmPacific at Owensville
Rivalry
7:00 pmUnion at St. Clair
Rivalry
7:00 pmClass 4A Alton Regional - Championship
Rivalry
7:00 pmClass 3A Triad Regional - Championship
Rivalry
7:00 pmUniversity City at Fox
Rivalry
7:00 pmCape Girardeau Central at Perryville
Rivalry
7:00 pmClass 3A Jerseyville Regional - Championship
Rivalry
7:15 pmSt. Dominic at Notre Dame
Rivalry
7:15 pmHelias at Borgia
Rivalry
7:30 pmSt. James at Hermann
Rivalry
7:30 pmFestus at Ste. Genevieve
Rivalry

Girls Swimming
TimeEventScore
12:30 pmMissouri Class 1 State Championships-Prelims

Girls Wrestling
TimeEventScore
2:00 pmMissouri Championships

Hockey
TimeEventScore
7:00 pmEureka vs Parkway South at Queeny Recreational Complex
Rivalry
7:00 pmBelleville Township vs Granite City at Granite Rink
Rivalry
7:30 pmEdwardsville MVCHA vs O'Fallon at McKendree Metro Rec Plex
Rivalry
8:45 pmAlton vs Triad at East Alton Ice Arena
Rivalry
9:00 pmCollinsville vs Freeburg/Waterloo at McKendree Metro Rec Plex
Rivalry

Wrestling
TimeEventScore
9:00 amMissouri Class 2 Championships
9:00 amMissouri Class 1 Championships
12:00 pmIllinois Class 1A Championships
2:15 pmIllinois Class 2A Championships
4:30 pmIllinois Class 3A Championships
5:00 pmMissouri Class 3 Championships
5:00 pmMissouri Class 4 Championships

+