Tuesday - February 25, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Boys Basketball
TimeEventScore
4:00 pmSouth Callaway vs Blair Oaks at Eldon
Rivalry
4:00 pmEugene at New Bloomfield
Rivalry
4:30 pmUniversity City at John Burroughs
Rivalry
5:15 pmCalvary Lutheran vs Harrisburg, Missouri at New Bloomfield
Rivalry
5:30 pmRitenour at Hazelwood East
Rivalry
5:30 pmJennings at McCluer
Rivalry
5:30 pmVersailles vs Fatima at Eldon
Rivalry
5:30 pmMcCluer North at Hazelwood West
Rivalry
6:00 pmElkville Elverado vs Marissa at Steeleville
Rivalry
6:00 pmFather McGivney vs Lovejoy at Valmeyer
Rivalry
6:00 pmClass 2 District 3 at Bloomfield - Semifinal
Rivalry
6:00 pmLitchfield vs Breese Central at Gillespie
Rivalry
6:00 pmKirkwood at Parkway West
Rivalry
6:30 pmFort Zumwalt East at Liberty (Wentzville)
Rivalry
6:30 pmRussellville vs New Haven at New Bloomfield
Rivalry
7:00 pmEureka at Northwest Cedar Hill
Rivalry
7:00 pmTolton at Eldon
Rivalry
7:00 pmSt. Charles at Francis Howell Central
Rivalry
7:00 pmOwensville at Sullivan
Rivalry
7:00 pmTroy Buchanan at Holt
Rivalry
7:00 pmSeckman at North County
Rivalry
7:00 pmLindbergh at Union
Rivalry
7:00 pmFrancis Howell North at Fort Zumwalt West
Rivalry
7:00 pmVianney at Borgia
Rivalry
7:00 pmSLUH at De Smet
Rivalry
7:00 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt South
Rivalry
7:00 pmConfluence at Lafayette
Rivalry
7:00 pmClass 2A Roxana Regional - Semifinal
Rivalry
7:00 pmClass 2A Red Bud Regional - Semifinal
Rivalry
7:00 pmSt. Clair at Salem
Rivalry
7:15 pmClass 2 District 3 at Bloomfield - Semifinal
Rivalry
7:15 pmEffingham at Marion
Rivalry
7:15 pmHillsboro at Farmington
Rivalry
7:30 pmDupo vs Metro-East Lutheran at Valmeyer
Rivalry
7:30 pmEdwardsville at O'Fallon
Rivalry
7:30 pmPark Hills Central at Cape Girardeau Central
Rivalry
7:30 pmCarlinville vs Staunton at Gillespie
Rivalry
7:30 pmJerseyville at Waterloo
Rivalry
7:30 pmMascoutah at Triad
Rivalry
7:30 pmWaltonville vs Christopher at Steeleville
Rivalry
7:30 pmAlton at Belleville West
Rivalry
7:30 pmBelleville East at Collinsville
Rivalry
7:30 pmCivic Memorial at Highland
Rivalry
7:45 pmBelle vs Linn at New Bloomfield
Rivalry
8:30 pmCalifornia vs Southern Boone at Eldon
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
1:30 pmUrsuline at Visitation
Rivalry
4:00 pmCarnahan vs Cardinal Ritter at Vashon
Rivalry
4:00 pmSummit vs Union at Borgia
Rivalry
4:00 pmMcCluer at Jennings
Rivalry
4:30 pmSt. Joseph's at Parkway South
Rivalry
5:30 pmHazelwood West at McCluer North
Rivalry
5:30 pmOwensville at Sullivan
Rivalry
5:30 pmClass 3 District 8 at Winfield - Semifinal
Rivalry
5:30 pmHazelwood East at Ritenour
Rivalry
5:30 pmFrancis Howell North at Fort Zumwalt West
Rivalry
5:30 pmMcKinley vs Metro at Vashon
Rivalry
5:30 pmSt. Charles at Francis Howell Central
Rivalry
5:30 pmLiberty (Wentzville) at Fort Zumwalt East
Rivalry
6:00 pmParkway Central at Kirkwood
Rivalry
6:00 pmSt. Clair at Park Hills Central
Rivalry
6:00 pmLafayette at Lindbergh
Rivalry
6:00 pmHolt at Marquette
Rivalry
6:00 pmClass 3 District 3 at Herculaneum - Semifinal
Rivalry
6:00 pmVilla Duchesne at Rosati-Kain
Rivalry
6:00 pmClass 3 District 4 at Mountain Grove - Semifinal
Rivalry
6:30 pmMedicine and Bioscience vs Duchesne at Lutheran North
Rivalry
6:30 pmFort Zumwalt North at Mehlville
Rivalry
6:30 pmMICDS at Cape Notre Dame
Rivalry
6:30 pmTroy Buchanan at Timberland
Rivalry
7:00 pmFox at Affton
Rivalry
7:00 pmClass 4A Pekin Sectional - Semifinal
Rivalry
7:00 pmGateway Science Academy vs Lift For Life at Vashon
Rivalry
7:00 pmJefferson City at Incarnate Word
Rivalry
7:00 pmClass 3 District 8 at Winfield - Semifinal
Rivalry
7:15 pmBorgia at Westminster
Rivalry
7:30 pmClass 3 District 3 at Herculaneum - Semifinal
Rivalry
7:30 pmClass 3 District 4 at Mountain Grove - Semifinal
Rivalry
8:30 pmCleveland vs Miller Career at Vashon
Rivalry

Hockey
TimeEventScore
7:30 pmMVCHA Class 1A playoffs - Championship
Rivalry
8:30 pmMVCHA Class 2A playoffs - Championship
Rivalry

+