Thursday - February 27, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Boys Basketball
TimeEventScore
5:00 pmClass 3 District 6 at Vashon - Semifinal
Rivalry
5:30 pmHazelwood West at Hazelwood East
Rivalry
5:30 pmJennings at Hazelwood Central
Rivalry
5:30 pmPattonville at McCluer North
Rivalry
6:00 pmClass 2 District 8 at New Bloomfield - Semifinal
Rivalry
6:00 pmKirkwood at Eureka
Rivalry
6:00 pmRiverview Gardens at Oakville
Rivalry
6:00 pmNorthwest Cedar Hill at University City
Rivalry
6:00 pmClass 3 District 9 at Eldon - Semifinal
Rivalry
6:30 pmClass 3 District 6 at Vashon - Semifinal
Rivalry
6:30 pmFort Zumwalt South at Liberty (Wentzville)
Rivalry
6:30 pmTimberland at Francis Howell North
Rivalry
7:00 pmClayton at Affton
Rivalry
7:00 pmConfluence at Helias
Rivalry
7:00 pmWebster Groves at Marquette
Rivalry
7:00 pmSte. Genevieve at Perryville
Rivalry
7:00 pmCBC at Vianney
Rivalry
7:00 pmParkway West at Parkway Central
Rivalry
7:00 pmParkway North at Seckman
Rivalry
7:30 pmClass 2 District 8 at New Bloomfield - Semifinal
Rivalry
7:30 pmClass 3 District 9 at Eldon - Semifinal
Rivalry
7:30 pmClass 2 District 3 at Bloomfield - Championship
Rivalry
7:30 pmVashon at Granite City
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
5:00 pmParkway North at Parkway Central
Rivalry
5:00 pmClass 3 District 5 at Whitfield - Semifinal
Rivalry
5:15 pmClass 3 District 7 at Lutheran North - Semifinal
Rivalry
5:30 pmMcCluer North at Marquette
Rivalry
6:00 pmClass 2 District 3 at Bloomfield - Championship
Rivalry
6:00 pmLafayette at Pattonville
Rivalry
6:00 pmIncarnate Word at Ursuline
Rivalry
6:00 pmSte. Genevieve at North County
Rivalry
6:00 pmFox at Clayton
Rivalry
6:30 pmWashington at Fort Zumwalt North
Rivalry
6:30 pmClass 3 District 5 at Whitfield - Semifinal
Rivalry
7:00 pmFort Zumwalt East at St. Charles West
Rivalry
7:00 pmNotre Dame at Windsor (Imperial)
Rivalry
7:00 pmClass 3A Effingham Sectional - Championship
Rivalry
7:00 pmClass 3 District 7 at Lutheran North - Semifinal
Rivalry
7:00 pmSeckman at Mehlville
Rivalry
7:00 pmClass 4A Pekin Sectional - Championship
Rivalry
7:00 pmPacific at Francis Howell
Rivalry

Hockey
TimeEventScore
7:30 pmMVCHA Class 2A playoffs - Championship
Rivalry
8:45 pmMVCHA Class 1A playoffs - Championship
Rivalry

+