Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Carmi-White County-45 vs Goreville-71 at Benton, Illinois - Final | |
11:00 am | Soldan-59 vs Rock Bridge-84 at Helias - Final | |
11:30 am | Greenville-41 vs Harrisburg, Illinois-60 at Benton, Illinois - Final | |
11:40 am | St. Louis Christian-53 at St. Louis Patriots-63 - Final | |
12:30 pm | Bowling Green-58 vs Mendon Unity-41 at Quincy Notre Dame - Final | |
1:00 pm | Vandalia-57 vs Woodlawn-63 at Benton, Illinois - Final | |
1:30 pm | Fulton-79 vs Hallsville-48 at Southern Boone - Final | |
2:00 pm | Hancock-48 vs Cape Girardeau Central-56 at Charleston - Final | |
2:30 pm | Albion Edwards County-36 at Benton, Illinois-69 - Final | |
3:00 pm | Carbondale-41 at Chester-28 - Final | |
3:30 pm | Confluence-56 vs Cape Notre Dame-62 at Charleston - Final | |
3:30 pm | Alton Marquette-63 vs West Hancock-56 at Quincy Notre Dame - Final | |
4:00 pm | Chicago Curie-58 vs Mehlville-54 at O'Fallon - Final | |
4:00 pm | Vashon-74 vs Trinity-44 at St. Louis CC-Meramec - Final | |
4:00 pm | Fairfield-44 vs Nashville-42 at Benton, Illinois - Final | |
4:30 pm | Boonville-59 vs Carnahan-49 at Southern Boone - Final | |
4:30 pm | Edinburg-45 at Brussels-67 - Final | |
4:30 pm | Salem-72 vs St. Clair-49 at Owensville - Final | |
4:30 pm | Triad-72 at Columbia-60 - Final | |
5:00 pm | Belleville West-71 at Springfield Southeast-65 - Final | |
5:00 pm | Marissa-53 vs Barry Western-45 at Quincy Notre Dame - Final | |
5:30 pm | Sesser-Valier-42 vs Anna-Jonesboro-37 at Benton, Illinois - Final | |
5:30 pm | Chaminade-49 at O'Fallon-50 - Final | |
6:00 pm | Miller Career-41 at Mater Dei-53 - Final | |
6:00 pm | Steelville, Missouri-54 vs Linn-46 at Owensville - Final | |
6:30 pm | Sikeston-66 vs Lift for Life-70 at Charleston - Final | |
7:00 pm | Mount Carmel, Illinois-49 vs Marion-66 at Benton, Illinois - Final | |
7:00 pm | Chicago Whitney Young-77 vs Marion, Ark.-74 at O'Fallon - Final | |
7:00 pm | Hillsboro, Illinois-53 at Nokomis-49 - Final | |
7:00 pm | Cardinal Ritter-63 at Chicago Thornton-70 - Final | |
7:00 pm | Lutheran South-67 vs Lutheran North-79 at Missouri Baptist - Final | |
7:30 pm | Battle-51 at Southern Boone-38 - Final | |
7:30 pm | Urbana-61 at East St. Louis-68 - Final | |
7:30 pm | Pana-50 at Taylorville-53 - Final | |
7:30 pm | Sparta-51 at Steeleville-62 - Final | |
7:30 pm | Altamont-58 at Carlyle-39 - Final | |
7:30 pm | Father McGivney-74 at Lebanon, Illinois-39 - Final | |
8:00 pm | John Burroughs-58 at Charleston-82 - Final | |
8:00 pm | Kirkwood-59 at Helias-67 - Final | |
8:30 pm | Chicago Simeon-54 vs Collinsville-45 at O'Fallon - Final | |
8:30 pm | Herrin-63 vs Oregon-53 at Benton, Illinois - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:30 am | Lift for Life-50 vs Owensville-42 at Helias - Final | |
9:30 am | Freeburg-49 vs Palmyra-32 at Quincy Notre Dame - Final | |
11:00 am | Triad-39 at Gillespie-29 - Final | |
11:00 am | Althoff-21 at Centralia, Illinois-67 - Final | |
12:00 pm | Metro-East Lutheran-32 at Springfield Lutheran-54 - Final | |
12:00 pm | Troy Buchanan-61 at Webster Groves-44 - Final | |
12:00 pm | University City-37 vs Washington-30 at Borgia - Final | |
12:30 pm | Taylorville-39 at Mount Vernon, Illinois-70 - Final | |
1:00 pm | Litchfield-43 at Hardin Calhoun-52 - Final | |
1:00 pm | Nokomis-36 at Cowden-Herrick-45 - Final | |
1:30 pm | St. Joseph's-44 vs Cor Jesu-42 at Webster Groves - Final | |
1:30 pm | Parkway South-61 vs Soldan-27 at Borgia - Final | |
2:00 pm | Alton Marquette-48 vs West Hancock-45 at Quincy Notre Dame - Final | |
2:30 pm | Piasa Southwestern at Vandalia | |
2:30 pm | Notre Dame-40 at Tolton-45 - Final | |
3:00 pm | Parkway Central-62 vs Ladue-53 at Webster Groves - Final | |
3:00 pm | Summit-54 at Borgia-29 - Final | |
4:00 pm | Father McGivney-34 at Marissa-37 - Final | |
4:30 pm | Cardinal Ritter-37 vs Union-50 at Borgia - Final | |
4:30 pm | Incarnate Word-44 vs Rock Bridge-46 at Webster Groves - Final | |
5:00 pm | Lutheran South-57 vs Lutheran North-69 at Missouri Baptist - Final | |
6:00 pm | Staunton at Pawnee |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | MWAA Championships | |
9:00 am | GAC North-Central Diving Championships | |
9:00 am | GAC South Diving Championships |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Missouri District 2 Tournament | |
10:00 am | Missouri District 1 Tournament |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 pm | Lutheran South-1 vs Parkway South-4 at Affton Rink - Final | |
8:45 pm | Webster Groves-4 vs Eureka-4 at Webster Rink - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Seckman Tournament | |
9:00 am | Class 2A Mascoutah Regional | |
9:30 am | Class 3A Granite City Regional | |
10:00 am | Class 1A Wood River Regional |
+