Saturday - March 7, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
1:45 pmO'Fallon Christian-54 vs Cardinal Ritter-67 at Normandy - Final
67-54
2:45 pmOran-45 vs Thayer-39 at Sikeston - Final
45-39
2:45 pmKC Central-41 vs Monroe City-43 at Blue Springs - Final
43-41
2:45 pmEugene-65 vs Milan-71 at Moberly Area CC - Final
71-65
2:45 pmGreenwood-47 vs Hartville-49 at Republic - Final
49-47
2:45 pmMid-Buchanan-45 vs Skyline-62 at Liberty North - Final
62-45
2:45 pmAva-56 vs Charleston-79 at Farmington Civic Center - Final
79-56
5:00 pmSt. Dominic-42 vs McCluer-37 at St. Charles - Final
42-37
7:45 pmFair Grove-50 vs Blair Oaks-57 at Southwest Baptist University - Final
57-50

Boys Lacrosse
TimeEventScore
2:00 pmGuerin Catholic-8 at Chaminade-6 - Final
8-6
3:00 pmWest Des Moines-8 vs Lindbergh-7 at Missouri Baptist - Final
8-7
5:30 pmWest Des Moines-9 vs Webster Groves-7 at Missouri Baptist - Final
9-7

Girls Basketball
TimeEventScore
11:00 amLombard Montini-55 vs Springfield Lanphier-43 at Redbird Arena - Final
55-43
12:00 pmWhitfield-63 vs Lutheran St. Charles-36 at Normandy - Final
63-36
1:00 pmTipton-57 vs Paris-41 at Moberly Area CC - Final
57-41
1:00 pmLicking-52 vs Saxony Lutheran-46 at Farmington Civic Center - Final
52-46
1:00 pmBlue Eye-64 vs Mansfield-40 at Republic - Final
64-40
1:00 pmMaryville-40 vs Macon-43 at Blue Springs - Final
43-40
1:00 pmChicago Simeon-45 vs Morton-44 at Redbird Arena - Final
45-44
1:00 pmEast Buchanan-51 vs Miller-41 at Liberty North - Final
51-41
1:00 pmOran-41 vs Thayer-40 at Sikeston - Final
41-40
3:30 pmParkway North-37 vs Incarnate Word-66 at St. Charles - Final
66-37
5:30 pmBolingbrook-63 vs Roselle Lake Park-57 at Redbird Arena - Final
63-57
6:00 pmStrafford-56 vs Southern Boone-37 at Southwest Baptist University - Final
56-37
7:15 pmPalatine Fremd-58 vs Lincoln-Way West-47 at Redbird Arena - Final
58-47

+