Tuesday - September 1, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:15 pmCarlinville Early Invitational
Results
5:00 pmFreeburg Meet
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amSouthwestern Conference Tournament, Round 1
Results
3:30 pmCentralia, Illinois at Mater Dei
3:30 pmTriad vs Mascoutah at The Orchards GC
3:45 pmMetro-East Lutheran, Valmeyer at Gibault
Results
4:00 pmCentralia, Christ Our Rock, Marissa at Breese Central
Results
4:00 pmGoreville, Harrisburg, Nashville at Hamilton County
4:00 pmWesclin vs Columbia at Governors Run
4:00 pmSteeleville vs Sparta at Sparta CC
4:15 pmHillsboro, Illinois vs Pana at Oak Terrace

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmPacific-2 vs Fox-3 at Seckman - Final
3-2
4:00 pmMexico at Elsberry
Rivalry
4:15 pmFarmington at Orchard Farm - Postponed
0-0
4:30 pmWinfield-3 at Wright City-2 - Final
3-2
6:00 pmSt. Louis United-0 at Duchesne-2 - Final
2-0
6:00 pmO'Fallon Christian-0 vs St. Charles-3 at Fort Zumwalt West - Final
3-0
6:00 pmTimberland-1 at Francis Howell North-0 - Final
1-0
6:00 pmHillsboro-2 at Northwest Cedar Hill-6 - Final
6-2
6:00 pmLutheran St. Charles-1 at Francis Howell Central-6 - Final
6-1
6:30 pmWashington-3 at Sullivan-0 - Final
3-0
6:30 pmSt. Pius X-5 at De Soto-1 - Final
5-1
6:30 pmSt. Dominic-7 at Tolton Catholic-1 - Final
7-1
6:45 pmFort Zumwalt South-7 at Fort Zumwalt East-0 - Final
7-0
7:00 pmFrancis Howell-7 at St. Charles West-0 - Final
7-0

Boys Swimming
TimeEventScore
8:30 pmHolt vs Francis Howell at Rec-Plex

Fall softball
TimeEventScore
4:30 pmVienna at St. James - Postponed
0-0
5:00 pmNorth Callaway-18 at South Callaway-1 - Final
18-1
5:00 pmHermann at Montgomery County - Postponed
0-0
6:15 pmLouisiana-1 at Palmyra-17 - Final
17-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:15 pmCarlinville Early Invitational
Results
5:00 pmFreeburg Meet
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amSouthwestern Conference Tournament, Round 1
Results
3:30 pmFort Zumwalt South, Winfield at Fort Zumwalt East
3:30 pmWarrenton-231 vs Liberty (Wentzville)-163 at Golf Club of Wentzville
3:30 pmFrancis Howell North vs Francis Howell at Whitmoor
3:30 pmFort Zumwalt North-227 vs Washington-215 at Wolf Hollow GC - Final
215-227
3:30 pmFZ South, FZ West at FH Central
3:30 pmFather McGivney-224 vs Granite City-248 at Legacy GC - Final
224-248
4:00 pmChester, Valmeyer, Red Bud at Marissa
4:00 pmCarbondale, Mount Vernon at Centralia
Results
4:00 pmGreenville, Pana, Roxana, Staunton, Vandalia

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell Central-0 at Timberland-9 - Final
9-0
3:30 pmCollinsville-5 at Mascoutah-4 - Final
5-4
3:30 pmFort Zumwalt North at Liberty (Wentzville)
3:30 pmFrancis Howell North at St. Charles
3:30 pmFort Zumwalt West at Holt
3:30 pmDuchesne-9 at St. Charles West-0 - Final
9-0
4:00 pmPotosi at Fredericktown
4:00 pmTriad at Granite City
4:00 pmHillsboro, Illinois vs Greenville at Greenville University
4:00 pmFairfield at Carbondale
4:00 pmAlton Marquette at Wood River
4:00 pmAlthoff at Waterloo

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmNew Haven-3 at Cuba-0 - Final
3-0
5:00 pmSt. Charles-0 at Fort Zumwalt East-3 - Final
3-0
5:00 pmLiberty (Wentzville)-1 at Troy Buchanan-3 - Final
3-1
5:00 pmWarrenton-0 at Holt-3 - Final
3-0
5:30 pmFrancis Howell North-0 at Francis Howell Central-3 - Final
3-0
5:30 pmGrandview-0 at Windsor (Imperial)-2 - Final
2-0
5:30 pmSeckman-2 at Jefferson-1 - Final
2-1
5:30 pmFort Zumwalt South-1 at Francis Howell-3 - Final
3-1
5:30 pmPerryville-2 at Valle Catholic-3 - Final
3-2
5:30 pmSt. James-3 at Salem-0 - Final
3-0
5:30 pmJackson at St. Vincent
Rivalry
5:30 pmHillsboro-1 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-1
5:30 pmUnion-3 at Potosi-0 - Final
3-0
6:00 pmBorgia-0 at St. Dominic-3 - Final
3-0
6:00 pmBourbon-0 at St. Clair-3 - Final
3-0
6:00 pmLutheran St. Charles-3 at Tolton Catholic-0 - Final
3-0
6:30 pmDe Soto-2 at Bismarck-0 - Final
2-0
6:30 pmHermann at Montgomery County - Postponed
0-0
6:30 pmBowling Green at Russellville
Rivalry
6:30 pmBlair Oaks-3 at Sullivan-0 - Final
3-0
7:00 pmFestus-1 at Ste. Genevieve-2 - Final
2-1

+