Monday - September 14, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmBourbon Invitational
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmDupo-209 vs Metro-East Lutheran-201 at Oak Brook Golf Club - Final
201-209
3:45 pmFather McGivney, Christ Our Rock, Valmeyer at Gibault
Results
4:00 pmRed Bud vs Chester at Chester CC
4:00 pmMarion at Herrin
4:00 pmOkawville vs Marissa at White Oak GC
4:00 pmBreese Central, Mount Vernon at Centralia
Results
4:00 pmCarterville, Anna-Jonesboro, Massac County, Nashville
4:00 pmPana, Roxana at Hillsboro
4:00 pmCarlinville, Piasa Southwestern, Lincolnwood at Litchfield

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmWright City at Elsberry
Rivalry
5:00 pmPacific-7 at St. Clair-1 - Final
7-1
6:30 pmBorgia-4 at Union-2 - Final
4-2
6:45 pmFort Zumwalt South-4 at Washington-2 - Final
4-2

Fall softball
TimeEventScore
5:00 amFort Zumwalt East-1 at Elsberry-2 - Final
2-1
4:00 pmWindsor (Imperial)-8 at St. Pius X-7 - Final
8-7
4:15 pmDe Soto-2 at Northwest Cedar Hill-10 - Final
10-2
4:15 pmSt. Charles West-3 at Fort Zumwalt North-18 - Final
18-3
4:15 pmSt. Dominic-0 at Warrenton-15 - Final
15-0
4:15 pmTimberland-6 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
6-1
4:15 pmFrancis Howell Central-1 at Francis Howell North-0 - Final
1-0
4:30 pmWashington-8 at Francis Howell-2 - Final
8-2
4:30 pmTroy Buchanan-1 at Sullivan-2 - Final
2-1
4:30 pmFarmington-4 at Seckman-5 - Final
5-4
4:30 pmBelle-6 at Owensville-7 - Final
7-6
4:30 pmJefferson-8 at St. Clair-4 - Final
8-4
4:30 pmHickman-12 at Fort Zumwalt West-2 - Final
12-2
5:00 pmLouisiana-0 at Highland, Missouri-10 - Final
10-0
5:00 pmNorth Callaway-13 at Van-Far-3 - Final
13-3
5:00 pmBowling Green-7 at Hannibal-4 - Final
7-4
5:00 pmFatima-3 at Tolton Catholic-5 - Final
5-3
5:00 pmNew Bloomfield-10 at New Haven-0 - Final
10-0
5:00 pmClopton at North Shelby
Rivalry
6:00 pmNorth County-8 at Chaffee-10 - Final
10-8

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmBourbon Invitational
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
10:00 amFranklin County Cup
Results
3:00 pmFort Zumwalt South, Troy at Timberland
Results
3:00 pmMehlville, Parkway South at Oakville
3:30 pmParkway West vs Parkway North at Quarry at Crystal Springs
3:30 pmLindbergh, Webster Groves at Summit
Results
3:30 pmLutheran St. Charles vs Fort Zumwalt East at St. Peters GC
3:30 pmAlton Marquette, Civic Memorial, Highland, Triad at Roxana
Results
3:30 pmKirkwood-172 vs Ladue-153 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
153-172
3:30 pmLutheran South-219 vs Notre Dame-199 at Quail Creek GC - Final
199-219
3:30 pmHolt-168 vs Fort Zumwalt West-167 at The Falls - Final
167-168
3:30 pmBelleville West vs Collinsville at Arlington Greens
3:30 pmOkawville vs Mascoutah at The Orchards GC
3:45 pmWestminster vs John Burroughs at Forest Park
4:00 pmCarbondale, West Frankfort at Marion
Results
4:00 pmBreese Central, Columbia at Red Bud
Results
4:00 pmCarlinville, Raymond Lincolnwood, Litchfield

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmHolt at Liberty (Wentzville)
3:30 pmMarquette-9 at Summit-0 - Final
9-0
3:30 pmFort Zumwalt East at Francis Howell Central
3:30 pmFort Zumwalt South-0 at Timberland-9 - Final
9-0
3:30 pmSt. Charles West-0 at Francis Howell-9 - Final
9-0
3:30 pmAlthoff at Collinsville
4:00 pmWood River vs Alton Marquette at Gordon Moore Park
4:00 pmFarmington-1 at North County-8 - Final
8-1
4:00 pmFrancis Howell North at Parkway Central
4:00 pmFredericktown-2 at St. Pius X-7 - Final
7-2
4:00 pmCarbondale-3 at Benton, Illinois-6 - Final
6-3
4:00 pmCivic Memorial at Granite City
4:00 pmMascoutah at Jerseyville
4:00 pmSikeston at Potosi
4:00 pmCor Jesu-0 at St. Joseph's-9 - Final
9-0
4:00 pmWindsor (Imperial)-7 at Arcadia Valley-2 - Final
7-2
4:00 pmWaterloo at Highland
4:15 pmMICDS-4 at Lafayette-5 - Final
5-4
4:15 pmMehlville at Ursuline
4:30 pmLindbergh vs Nerinx Hall at Webster Groves Tennis Center

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmSt. Charles West-1 at Warrenton-3 - Final
3-1
5:00 pmDixon-0 at St. James-3 - Final
3-0
5:00 pmTroy Buchanan-3 at Fort Zumwalt East-0 - Final
3-0
5:30 pmNorth Callaway at Intensity Homeschool
Rivalry
5:30 pmBismarck-0 at Grandview-2 - Final
2-0
6:00 pmWashington-3 at Owensville-1 - Final
3-1
6:00 pmEugene at Tolton Catholic
Rivalry
6:00 pmOak Ridge-1 at Crystal City-4 - Final
4-1
6:00 pmPerryville at Park Hills Central
Rivalry
6:30 pmSullivan-0 at Rolla-3 - Final
3-0
7:00 pmPleasant Hill at Bowling Green
Rivalry

+