Tuesday - September 15, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmMeteor Invitational
4:30 pmSparta Invitational
4:45 pmStaunton Tournament

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmEdwardsville vs Granite City at Legacy GC
2:30 pmCivic Memorial vs Jerseyville at Westlake CC
3:30 pmTriad at Alton Marquette
3:30 pmCollinsville at O'Fallon
3:30 pmMater Dei at Salem, Illinois
3:30 pmColumbia vs Waterloo at Acorns Golf Links
4:00 pmGillespie, Greenville, Litchfield, Staunton
4:00 pmCarlinville at Carrollton, Illinois
4:00 pmFreeburg vs Wesclin at Governors Run
4:00 pmCarbondale vs Anna-Jonesboro at Union Co. CC

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmSt. Pius X-3 at Windsor (Imperial)-1 - Final
3-1
5:00 pmSt. Charles-8 at Warrenton-0 - Final
8-0
5:00 pmPerryville-8 at Festus-0 - Final
8-0
5:30 pmHolt-0 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-0
6:00 pmWashington-1 at Liberty (Wentzville)-4 - Final
4-1
6:00 pmFort Zumwalt South-4 at Francis Howell North-2 - Final
4-2
6:00 pmTroy Buchanan-2 at Timberland-3 - Final
3-2
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-1 at Seckman-0 - Final
1-0
6:00 pmFrancis Howell-1 at Francis Howell Central-0 - Final
1-0
6:30 pmBorgia-3 at Tolton Catholic-2 - Final
3-2
6:30 pmFarmington-0 at North County-1 - Final
1-0
6:30 pmDe Soto-0 at Hillsboro-5 - Final
5-0
6:30 pmRock Bridge-1 at St. Dominic-3 - Final
3-1
6:30 pmO'Fallon Christian-1 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-1
6:45 pmFort Zumwalt North-2 at Fort Zumwalt East-1 - Final
2-1
7:00 pmWright City-0 at St. Charles West-4 - Final
4-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmOakville, Timberland at Westminster
4:30 pmWashington at Clayton
4:30 pmKirkwood at Parkway Central
4:30 pmLadue at Parkway West
4:30 pmLindbergh at Marquette
6:00 pmVianney-61 vs John Burroughs-119 at Westminster - Final
119-61
8:30 pmCBC vs SLUH at Chaminade

Fall softball
TimeEventScore
4:15 pmSt. Charles-5 at St. Dominic-4 - Final
5-4
4:15 pmTimberland-11 at Francis Howell Central-13 - Final
13-11
4:15 pmFrancis Howell North-10 at Fort Zumwalt North-7 - Final
10-7
4:15 pmIncarnate Word-13 at Lutheran St. Charles-1 - Final
13-1
4:15 pmWarrenton-7 at Winfield-0 - Final
7-0
4:15 pmFort Zumwalt East-11 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
11-2
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-14 at Fox-9 - Final
14-9
4:15 pmFort Zumwalt West-7 at Troy Buchanan-4 - Final
7-4
4:15 pmParkway West at Ursuline
Rivalry
4:30 pmDuBourg at Trinity
Rivalry
4:30 pmSullivan-16 at Union-0 - Final
16-0
4:30 pmSeckman-0 at Jackson-10 - Final
10-0
4:30 pmDe Soto-3 at Festus-18 - Final
18-3
4:30 pmPerryville-16 at Herculaneum-0 - Final
16-0
4:30 pmHolt-2 at Washington-4 - Final
4-2
4:30 pmPacific-10 at St. Clair-3 - Final
10-3
4:30 pmOwensville-8 at New Haven-1 - Final
8-1
4:30 pmHermann at St. James
Rivalry
5:00 pmWright City-13 at Louisiana-0 - Final
13-0
5:00 pmBowling Green-10 at Montgomery County-2 - Final
10-2
5:00 pmClopton-0 at North Callaway-7 - Final
7-0
5:00 pmSilex at Mark Twain
Rivalry
5:00 pmBorgia-0 at Tolton Catholic-3 - Final
3-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmSparta Invitational
4:30 pmMeteor Invitational
4:45 pmStaunton Tournament

Girls Fall Golf
TimeEventScore
2:00 pmEdwardsville vs O'Fallon at Tamarack
3:00 pmCor Jesu-169 vs Visitation-170 at Sunset CC - Final
169-170
3:00 pmFox-202 vs Webster Groves-183 at Quail Creek GC - Final
183-202
3:10 pmNotre Dame-199 vs Westminster-185 at WingHaven Country Club - Final
185-199
3:15 pmEureka, Lafayette at Parkway Central
3:30 pmSt. Dominic vs John Burroughs at Forest Park
3:30 pmWarrenton at Fort Zumwalt North
3:30 pmIncarnate Word-196 vs Nerinx Hall-199 at Quail Creek GC - Final
196-199
3:30 pmFrancis Howell North at Troy Buchanan
3:30 pmFreeburg, Okawville at Althoff
Results
3:30 pmWinfield vs Duchesne at Eagle Springs
3:30 pmFH Central, FH North at Timberland
Results
3:30 pmFort Zumwalt South, Washington at Liberty
Results
3:30 pmLutheran St. Charles vs Borgia at Franklin County CC
3:30 pmFort Zumwalt West-193 vs Francis Howell-177 at Whitmoor - Final
177-193
3:30 pmCivic Memorial-194 vs Jerseyville-203 at Westlake CC - Final
194-203
3:30 pmNorthwest Cedar Hill vs Parkway West at Ballwin GC
4:00 pmHighland-194 vs Alton-174 at Rolling Hills - Final
174-194
4:00 pmGreenville-241 vs Breese Central-207 at Bent Oak - Final
207-241
4:00 pmHarrisburg, Illinois-174 vs Marion-201 at Kokopelli GC - Final
174-201
4:00 pmMICDS-190 vs Villa Duchesne-176 at Forest Hills - Final
176-190
4:00 pmHillsboro, Litchfield, Pana
4:00 pmCarlinville at Carrollton, Illinois
4:00 pmSteeleville, Trico, Waterloo at Marissa
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmHolt at Timberland
3:30 pmEdwardsville at Belleville West
3:30 pmFort Zumwalt West-2 at Francis Howell-7 - Final
7-2
3:30 pmSt. Dominic-9 at Lutheran St. Charles-0 - Final
9-0
3:30 pmSt. Charles-1 at Notre Dame-8 - Final
8-1
3:30 pmWaterloo at Triad
3:30 pmFort Zumwalt South at Liberty (Wentzville)
3:30 pmCollinsville at Highland
3:30 pmFort Zumwalt North at Francis Howell North
3:30 pmFort Zumwalt East-9 at St. Charles West-0 - Final
9-0
3:30 pmFrancis Howell Central at Troy Buchanan
4:00 pmPotosi at North County
4:00 pmVisitation-9 at Westminster-0 - Final
9-0
4:00 pmAlton vs Alton Marquette at Gordon Moore Park
4:00 pmLadue at Parkway West
4:00 pmJohn Burroughs-5 at St. Joseph's-4 - Final
5-4
4:00 pmRoxana at Granite City
4:00 pmCarbondale at Marion
4:00 pmWindsor (Imperial) at St. Pius X
4:00 pmEureka at Summit
4:00 pmWebster Groves at Ursuline
4:00 pmLafayette at Parkway Central
4:15 pmMehlville at Oakville

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:30 pmRock Bridge-1 at Hermann-3 - Final
3-1
5:00 pmHolt-2 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-2
5:00 pmFort Zumwalt South-3 at Francis Howell North-0 - Final
3-0
5:00 pmOrchard Farm-0 at St. Charles West-3 - Final
3-0
5:00 pmTroy Buchanan-0 at Timberland-3 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt North-3 at Fort Zumwalt East-0 - Final
3-0
5:15 pmSt. Charles-2 at Warrenton-3 - Final
3-2
5:30 pmFox-2 at Festus-1 - Final
2-1
5:30 pmSt. James-3 at Steelville, Missouri-0 - Final
3-0
5:30 pmNorth Callaway at Calvary Lutheran
Rivalry
5:30 pmSeckman-2 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-2
5:30 pmGrandview-0 at Jefferson-3 - Final
3-0
5:30 pmSt. Vincent-3 at Crystal City-1 - Final
3-1
5:30 pmFrancis Howell-3 at Francis Howell Central-2 - Final
3-2
6:00 pmWashington-3 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
3-2
6:00 pmMontgomery County at Union
Rivalry
6:00 pmNew Haven-0 at Borgia-2 - Final
2-0
6:00 pmWindsor (Imperial) at Perryville
Rivalry
6:00 pmLutheran St. Charles-3 at Duchesne-1 - Final
3-1
6:15 pmCuba-0 at Pacific-3 - Final
3-0
6:30 pmSt. Pius X-3 at Herculaneum-0 - Final
3-0
6:30 pmSt. Clair-3 at Kingston-0 - Final
3-0
7:00 pmHillsboro-3 at De Soto-0 - Final
3-0
7:00 pmWright City-2 at Centralia (Mo.)-3 - Final
3-2

+