Wednesday - September 16, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmCollinsville Invitational
Results
4:00 pmFreeburg vs Highland at Alhambra Park

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmMarion Invitational
Results
3:00 pmWood River-179 vs Father McGivney-192 at Belk Park - Final
179-192
3:30 pmCivic Memorial, Metro-East Lutheran, Roxana, Staunton
3:30 pmCollinsville at Belleville East
3:45 pmGibault, Marissa, Sparta at Valmeyer
Results
4:00 pmRed Bud-195 vs Breese Central-172 at Bent Oak - Final
172-195

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmFestus-1 at St. Pius X-2 - Final
2-1
6:30 pmLutheran St. Charles-0 at Jackson-1 - Final
1-0
6:30 pmNorth County-1 at Fredericktown-4 - Final
4-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt East vs Francis Howell Central at Rec-Plex
4:15 pmDe Smet at MICDS
4:15 pmEureka at Summit

Fall softball
TimeEventScore
12:00 amRock Bridge-11 at Troy Buchanan-5 - Final
11-5
4:15 pmWindsor (Imperial)-7 at Northwest Cedar Hill-9 - Final
9-7
4:15 pmSt. Charles West-0 at Warrenton-12 - Final
12-0
4:15 pmFestus-5 at Fox-12 - Final
12-5
4:30 pmJackson-8 vs Farmington-11 at Farmington Sports Complex - Final
11-8
4:30 pmSt. Pius X-2 at Perryville-3 - Final
3-2
5:30 pmFrancis Howell-0 at Battle-11 - Final
11-0
6:30 pmRolla-22 at Union-2 - Final
22-2

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmCollinsville Invitational
Results
4:00 pmFreeburg vs Highland at Alhambra Park

Girls Fall Golf
TimeEventScore
2:30 pmNerinx Hall-177 vs Westminster-164 at Forest Hills - Final
164-177
3:00 pmClayton vs Pattonville at The Quarry at Crystal Springs
3:00 pmMehlville vs Seckman at Oak Valley GC
3:00 pmMarquette-171 vs St. Joseph's-150 at Missouri Bluffs - Final
150-171
3:00 pmBelleville West, Civic Memorial at Granite City
Results
3:30 pmEdwardsville, Roxana, Triad at Alton Marquette
3:30 pmDuchesne-197 vs St. Dominic-171 at Golf Club of Wentzville - Final
171-197
3:30 pmFort Zumwalt East vs Fort Zumwalt West at The Falls
3:30 pmLadue-176 vs Parkway Central-174 at Four Seasons CC - Final
174-176
3:30 pmWebster Groves-176 vs Oakville-214 at Quail Creek GC - Final
176-214
3:30 pmMascoutah-198 vs Jerseyville-194 at Westlake CC - Final
194-198
3:45 pmKirkwood, Eureka at Summit
Results
3:45 pmFreeburg-301 vs Gibault-296 at Acorns Golf Links - Final
296-301
4:00 pmHighland, Mater Dei, Okaville at Greenville
Results
4:00 pmChester vs Red Bud at North County Country Club
4:00 pmCarbondale 2-Woman Scramble
Results
4:00 pmVilla Duchesne-171 vs Ursuline-165 at Forest Hills - Final
165-171

Girls Tennis
TimeEventScore
3:00 pmParkway Central-8 at Marquette-1 - Final
8-1
3:30 pmCollinsville at O'Fallon
3:30 pmBelleville East at Alton
3:30 pmWestminster at Timberland
3:45 pmVilla Duchesne-7 at Francis Howell Central-2 - Final
7-2
4:00 pmEureka vs Webster Groves at Webster Groves Tennis Center
4:00 pmAlthoff at Centralia, Illinois
4:00 pmWindsor (Imperial)-5 at Fredericktown-4 - Final
5-4
4:00 pmParkway North at Francis Howell North
4:00 pmNorth County-8 at Potosi-1 - Final
8-1
4:00 pmMarion-4 at Carmi-White County-5 - Final
5-4
4:00 pmCarbondale-9 at Mount Carmel, Illinois-0 - Final
9-0
4:00 pmJerseyville at Civic Memorial
4:00 pmSt. Joseph's-8 at MICDS-1 - Final
8-1
4:15 pmWhitfield at Incarnate Word
4:30 pmClayton at Parkway South
4:30 pmParkway West at Lindbergh

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmWashington-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-0
5:30 pmSt. Vincent at Cape Notre Dame
Rivalry
6:00 pmWinfield-0 at O'Fallon Christian-3 - Final
3-0
6:30 pmHerculaneum-0 at North County-2 - Final
2-0
6:30 pmFarmington-0 at St. Pius X-2 - Final
2-0

+