Thursday - September 17, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmSteelville Invitational
4:00 pmCentralia Meet
Results
4:30 pmEagle Crusader Invitational
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:45 pmGibault-139 vs Okawville-165 at Roland Barkau Memorial GC - Final
139-165
4:00 pmNorth Mac, Carlinville at Staunton
4:00 pmChrist Our Rock Lutheran, Nashville at Greenville
4:00 pmFather McGivney, Metro-East Lutheran, Roxana
Results
4:00 pmNew Athens vs Wesclin at Governors Run
4:00 pmPana at Taylorville

Boys Soccer
TimeEventScore
5:00 pmUnion-1 at Sullivan-0 - Final
1-0
5:00 pmWinfield at Warrenton
Rivalry
5:00 pmSt. Clair-1 at Fredericktown-4 - Final
4-1
5:30 pmTimberland-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
5:30 pmSt. Pius X-1 at Saxony Lutheran-2 - Final
2-1
5:30 pmSt. Dominic-2 at Francis Howell-0 - Final
2-0
6:00 pmWindsor (Imperial)-1 at Fox-0 - Final
1-0
6:00 pmSt. Charles West-0 at St. Charles-3 - Final
3-0
6:00 pmFox at Northwest Cedar Hill
Rivalry
6:00 pmFrancis Howell Central-3 at Holt-1 - Final
3-1
6:00 pmOrchard Farm-5 at Wright City-1 - Final
5-1
6:00 pmDe Soto-0 at Seckman-8 - Final
8-0
6:30 pmHillsboro-0 at Perryville-5 - Final
5-0
6:30 pmLutheran St. Charles-3 at Pacific-1 - Final
3-1
6:45 pmNorthwest Cedar Hill-6 at O'Fallon Christian-0 - Final
6-0
6:45 pmFort Zumwalt North-1 at Washington-2 - Final
2-1
7:00 pmFarmington at Cape Notre Dame
Rivalry
7:00 pmFort Zumwalt East-1 at Francis Howell North-0 - Final
1-0
7:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell vs Fort Zumwalt South at Rec-Plex
4:00 pmJohn Burroughs-94 at Ladue-91 - Final
94-91
4:00 pmVianney at Chaminade
4:15 pmWestminster-123 at Clayton-38 - Final
123-38
4:15 pmLiberty (Wentzville) at Lafayette
4:30 pmFort Zumwalt West at Parkway South

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmSt. Charles-0 at Fort Zumwalt East-10 - Final
10-0
4:00 pmLutheran St. Charles-5 at St. Charles West-10 - Final
10-5
4:15 pmFort Zumwalt West-9 at Francis Howell Central-0 - Final
9-0
4:15 pmFort Zumwalt North-5 at Fort Zumwalt South-4 - Final
5-4
4:15 pmFrancis Howell North-10 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
10-1
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-3 at Borgia-5 - Final
5-3
4:15 pmTimberland-9 at Francis Howell-11 - Final
11-9
4:30 pmHermann at Pacific
Rivalry
4:30 pmIncarnate Word-3 at St. Dominic-13 - Final
13-3
4:30 pmSt. James-0 at Owensville-12 - Final
12-0
4:30 pmSilex-10 at Wright City-8 - Final
10-8
4:30 pmHerculaneum-2 at Festus-17 - Final
17-2
4:30 pmSt. Clair-0 at Sullivan-10 - Final
10-0
4:30 pmPerryville-23 at Jefferson-8 - Final
23-8
4:30 pmFredericktown-0 vs Farmington-15 at Farmington Sports Complex - Final
15-0
4:30 pmUnion-5 at New Haven-11 - Final
11-5
5:00 pmMontgomery County at Clopton
Rivalry
5:00 pmMark Twain at Van-Far
Rivalry
5:00 pmLouisiana at Wellsville
Rivalry
5:00 pmElsberry at North Callaway
Rivalry
6:00 pmCape Girardeau Central-18 at North County-7 - Final
18-7
6:00 pmDe Soto at St. Vincent
Rivalry
6:15 pmBowling Green-6 at Palmyra-0 - Final
6-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmCentralia Meet
Results
4:00 pmSteelville Invitational
4:00 pmMassac County Invitational
4:30 pmMarion, Mount Vernon at Salem
5:10 pmEagle Crusader Invitational
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
2:30 pmBelleville East Par 3 Tournament
3:30 pmFort Zumwalt North at Winfield
3:30 pmHolt vs Francis Howell at Whitmoor
3:30 pmWebster Groves vs Parkway South at Crescent Farms
3:30 pmFort Zumwalt East vs Warrenton at Warrenton Golf Course
3:30 pmNotre Dame vs Borgia at Franklin County CC
3:30 pmFort Zumwalt South, Timberland, Troy
3:30 pmOakville vs Eureka at The Legends
3:30 pmDuchesne-215 vs Incarnate Word-204 at Normandie - Final
204-215
3:45 pmParkway Central vs Lafayette at The Legends
3:45 pmMarquette-178 vs Summit-165 at Crescent Farms - Final
165-178
3:45 pmFather McGivney-194 vs Waterloo-178 at Acorns Golf Links - Final
178-194
4:00 pmAlton Marquette-160 vs Dupo-237 at Prairies Golf Club - Final
160-237
4:00 pmCarlinville vs Staunton at Timber Lakes
4:00 pmCarterville-213 vs Marion-172 at Kokopelli GC - Final
172-213
4:00 pmCentralia, Illinois vs Carbondale at Hickory Ridge
4:00 pmRaymond Lincolnwood vs Pana at Oak Terrace
4:00 pmUrsuline-197 vs Visitation-181 at Sunset CC - Final
181-197
4:00 pmMarissa, Okawville, Red Bud

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell North-9 at St. Charles West-0 - Final
9-0
3:30 pmEdwardsville at Belleville East
3:30 pmHighland at Triad
3:30 pmHolt at Francis Howell Central
3:30 pmBelleville West at Althoff
3:30 pmFort Zumwalt East at Fort Zumwalt North
3:30 pmTimberland-6 at Francis Howell-3 - Final
6-3
3:30 pmSt. Dominic-5 at Incarnate Word-4 - Final
5-4
3:30 pmTroy Buchanan at Fort Zumwalt West
4:00 pmHillsboro, Illinois at Roxana
4:00 pmDuBourg at St. Pius X
4:00 pmJohn Burroughs-7 at Visitation-2 - Final
7-2
4:00 pmNorth County-7 at Farmington-2 - Final
7-2
4:00 pmAlton Marquette, Civic Memorial, Granite City at Greenville
4:00 pmDuchesne vs Nerinx Hall at Webster Groves Tennis Center
4:00 pmWindsor (Imperial)-3 at Notre Dame-6 - Final
6-3
4:00 pmFredericktown-4 at Potosi-5 - Final
5-4
4:00 pmJerseyville at Chatham Glenwood
4:00 pmMetro-East Lutheran at Wood River
4:15 pmWhitfield vs Parkway West at Cadet Park
4:15 pmWestminster at Lutheran South
4:30 pmOakville-4 at Summit-5 - Final
5-4
4:30 pmLadue-3 at Marquette-6 - Final
6-3
4:30 pmParkway South at Eureka
4:30 pmClayton at Lindbergh

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFrancis Howell Central at Holt
Rivalry
5:00 pmSt. James-3 at New Haven-2 - Final
3-2
5:00 pmOwensville at Fatima
Rivalry
5:00 pmIncarnate Word-3 at Duchesne-0 - Final
3-0
5:00 pmPacific-1 at Fox-2 - Final
2-1
5:00 pmFort Zumwalt East-2 at Francis Howell North-3 - Final
3-2
5:00 pmTimberland-3 at Fort Zumwalt West-1 - Final
3-1
5:00 pmCrystal City-3 at Bourbon-0 - Final
3-0
5:00 pmLiberty (Wentzville)-3 at Fort Zumwalt South-2 - Final
3-2
5:00 pmCalvary Lutheran at Hermann
Rivalry
5:15 pmSt. Charles West-1 at St. Charles-3 - Final
3-1
5:15 pmWinfield at Orchard Farm
Rivalry
5:30 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0
5:30 pmJefferson-3 at St. Vincent-0 - Final
3-0
5:30 pmHillsboro-0 at Seckman-2 - Final
2-0
5:30 pmNorth Callaway at Montgomery County
Rivalry
6:00 pmFort Zumwalt North-3 at Washington-1 - Final
3-1
6:00 pmSt. Dominic-3 at Borgia-0 - Final
3-0
6:00 pmWarrenton-3 at Wright City-0 - Final
3-0
6:00 pmCuba-0 at St. Clair-3 - Final
3-0
6:00 pmTolton Catholic-0 at Lutheran St. Charles-3 - Final
3-0
6:30 pmNorth County at Bismarck
Rivalry
7:00 pmFestus-2 at Windsor (Imperial)-3 - Final
3-2
7:00 pmPerryville-3 at De Soto-2 - Final
3-2

+