Tuesday - September 22, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
12:00 amEdwardsville at Collinsville
4:00 pmHighland, Jerseyville at Civic Memorial
4:30 pmAuburn Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmTriad vs Edwardsville at Oak Brook Golf Club
3:30 pmRoxana vs Mater Dei at Bent Oak
4:00 pmMarissa, Steeleville at Wesclin
4:00 pmFreeburg at Breese Central
4:00 pmCarlinville, Litchfield at Hillsboro
4:00 pmHamilton County vs Nashville at Nashville GC
4:00 pmCentralia, Mascoutah at Greenville
4:00 pmCarterville vs Carbondale at Hickory Ridge
4:00 pmChrist Our Rock, Gibault at Metro-East Lutheran

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmDe Soto vs St. Louis United at Eureka Soccer Park
Rivalry
4:15 pmTrinity at Whitfield
Rivalry
4:15 pmMICDS at Principia
Rivalry
4:30 pmSeckman vs Perryville at Hillsboro
Rivalry
4:30 pmLafayette at Ladue
Rivalry
5:00 pmSt. Clair at Windsor (Imperial)
Rivalry
5:00 pmTroy Buchanan at O'Fallon Christian
Rivalry
5:30 pmCBC at Fort Zumwalt West
Rivalry
6:00 pmBorgia at St. Dominic
Rivalry
6:00 pmSt. Charles at Duchesne
Rivalry
6:00 pmOakville at Lindbergh
Rivalry
6:00 pmSummit at Vianney
Rivalry
6:00 pmTimberland at Francis Howell Central
Rivalry
6:30 pmFort Zumwalt East at Liberty (Wentzville)
Rivalry
6:30 pmOrchard Farm at Lutheran St. Charles
Rivalry
6:30 pmSullivan at Camdenton
Rivalry
7:00 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt South
Rivalry
7:00 pmNorthwest Cedar Hill at Farmington
Rivalry
7:30 pmHolt at Francis Howell
Rivalry

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt Quad
4:00 pmCBC at Ladue
4:15 pmWebster Groves at Summit
4:15 pmOakville at Lafayette
4:30 pmBorgia at Missouri Military Academy
4:30 pmParkway South at Kirkwood
4:30 pmMarquette at Chaminade
4:30 pmParkway Central at Eureka

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmJefferson at St. Pius X
Rivalry
4:00 pmNotre Dame at Lutheran South
Rivalry
4:15 pmCor Jesu at Oakville
Rivalry
4:15 pmHolt at Timberland
Rivalry
4:15 pmMehlville at Lindbergh
Rivalry
4:15 pmNorthwest Cedar Hill at Lutheran St. Charles
Rivalry
4:15 pmParkway Central at Parkway South
Rivalry
4:15 pmWinfield at St. Charles West
Rivalry
4:15 pmUrsuline at Westminster
Rivalry
4:15 pmTrinity at Lutheran St. Charles
Rivalry
4:15 pmTroy Buchanan at Francis Howell Central
Rivalry
4:15 pmFrancis Howell at Fort Zumwalt West
Rivalry
4:15 pmFort Zumwalt South at Fort Zumwalt East
Rivalry
4:15 pmFort Zumwalt North at Liberty (Wentzville)
Rivalry
4:15 pmTrinity at Duchesne
Rivalry
4:30 pmPacific at Union
Rivalry
4:30 pmWindsor (Imperial) at Herculaneum
Rivalry
4:30 pmNorth County at Perryville
Rivalry
4:30 pmOwensville at St. Clair
Rivalry
4:30 pmSullivan at St. James
Rivalry
4:30 pmFarmington at Cape Girardeau Central
Rivalry
4:30 pmNew Haven at Hermann
Rivalry
4:30 pmWashington at Francis Howell North
Rivalry
5:00 pmTolton Catholic at Hallsville
Rivalry
5:00 pmWellsville at Elsberry
Rivalry
5:00 pmVan-Far at Montgomery County
Rivalry
5:00 pmWright City at Mark Twain
Rivalry
5:00 pmClopton at Louisiana
Rivalry
5:00 pmBowling Green at Silex
Rivalry
6:00 pmDe Soto at Hillsboro
Rivalry

Field Hockey
TimeEventScore
4:30 pmEureka at Parkway South
Rivalry
4:30 pmLutheran South at Parkway Central
Rivalry
4:30 pmSummit at Whitfield
Rivalry
4:30 pmOakville at Parkway West
Rivalry
4:30 pmLafayette at St. Joseph's
Rivalry

Girls Cross Country
TimeEventScore
6:00 pmEdwardsville at Collinsville
12:00 amHighland, Jerseyville at Civic Memorial
4:30 pmAuburn Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amWebster Scramble
1:00 pmO'Fallon Invitational
3:00 pmMICDS vs Ursuline at Sunset CC
3:15 pmParkway South vs Parkway West at Ballwin GC
3:30 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt South
3:30 pmTimberland vs Francis Howell at Whitmoor
3:30 pmWashington vs Fort Zumwalt East at St. Peters GC
3:30 pmDuchesne, Eureka at Borgia
3:30 pmHolt vs Francis Howell Central at Links At Dardenne
3:30 pmTroy Buchanan at Fort Zumwalt West
3:30 pmTolton vs Notre Dame at Quail Creek GC
3:45 pmMarquette vs Lafayette at Country Club of St. Albans
3:45 pmMcCluer North vs Clayton at Normandie
3:45 pmSummit vs Ladue at Highlands Golf & Tennis Center

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmHannibal at Fort Zumwalt North
3:30 pmFrancis Howell at Holt
3:30 pmFort Zumwalt West at Francis Howell Central
3:30 pmBelleville East at O'Fallon
3:30 pmTimberland at Troy Buchanan
3:30 pmSt. Charles at Fort Zumwalt East
3:30 pmSt. Charles West at Liberty (Wentzville)
3:30 pmDuchesne at St. Dominic
3:30 pmFrancis Howell North at Fort Zumwalt South
4:00 pmSt. Pius X at Rosati-Kain
4:00 pmAlton at Civic Memorial
4:00 pmWood River at Granite City
4:00 pmLutheran South at Principia
4:00 pmVilla Duchesne at St. Joseph's
4:00 pmMarion at Herrin
4:00 pmAlton Marquette at Jerseyville
4:00 pmCor Jesu at Ursuline
4:00 pmEdwardsville at Waterloo
4:00 pmNorth County at Arcadia Valley
4:00 pmMetro-East Lutheran at Greenville
4:15 pmWebster Groves vs Clayton at Shaw Park
4:15 pmParkway Central at Eureka
4:15 pmNotre Dame at Mehlville
4:15 pmSummit at Parkway North
4:30 pmMarquette at Lindbergh
4:30 pmLafayette at Westminster

Girls Volleyball
TimeEventScore
7:00 amNorthwest Cedar Hill at Jefferson
Rivalry
5:00 pmOwensville at Union
Rivalry
5:00 pmFort Zumwalt East at Liberty (Wentzville)
Rivalry
5:00 pmRosati-Kain at DuBourg
Rivalry
5:00 pmBourbon at Grandview
Rivalry
5:00 pmNew Haven at Pacific
Rivalry
5:00 pmFort Zumwalt West at Troy Buchanan
Rivalry
5:00 pmFrancis Howell North at Fort Zumwalt North
Rivalry
5:15 pmWarrenton at Winfield
Rivalry
5:15 pmSt. Charles at Orchard Farm
Rivalry
5:30 pmNerinx Hall at Parkway North
Rivalry
5:30 pmNorth Callaway at Chamois
Rivalry
5:30 pmTimberland at Francis Howell Central
Rivalry
5:30 pmMehlville at Seckman
Rivalry
5:30 pmCor Jesu at Lafayette
Rivalry
5:30 pmPrincipia at MICDS
Rivalry
5:30 pmHolt at Francis Howell
Rivalry
5:30 pmWestminster at Lutheran South
Rivalry
5:30 pmLadue at Parkway South
Rivalry
6:00 pmHillsboro at Perryville
Rivalry
6:00 pmFort Zumwalt South at Washington
Rivalry
6:00 pmBorgia at O'Fallon Christian
Rivalry
6:00 pmTrinity at Tolton Catholic
Rivalry
6:00 pmSt. Charles West at Wright City
Rivalry
6:00 pmSt. Clair at St. James
Rivalry
6:00 pmSt. Dominic at Lutheran St. Charles
Rivalry
6:30 pmJohn Burroughs at Notre Dame
Rivalry
6:30 pmSte. Genevieve at St. Pius X
Rivalry
6:30 pmNorth County at Arcadia Valley
Rivalry
6:30 pmCrystal City at Herculaneum
Rivalry
6:30 pmSullivan at Hermann
Rivalry
7:00 pmDe Soto at Festus
Rivalry

+