Monday - September 28, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmCarterville Invitational
4:30 pmJerseyville Havens Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmCrusader Invitational
3:00 pmFather McGivney, Mascoutah at Granite City
3:30 pmTriad vs Columbia at Annbriar GC
3:30 pmMater Dei at Breese Central
3:45 pmNashville vs Trico at Pyramid Oaks
4:00 pmRed Bud vs Freeburg at The Orchards GC
4:00 pmAnna-Jonesboro, Carbondale at Marion

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmCanton at Elsberry
Rivalry
4:30 pmCapital City at Wright City
Rivalry
6:30 pmFrancis Howell North at Liberty (Wentzville)
Rivalry
6:30 pmFort Zumwalt West at Borgia
Rivalry
6:30 pmLafayette at Francis Howell
Rivalry
6:45 pmDuchesne at O'Fallon Christian
Rivalry
6:45 pmSeckman vs Jackson at Jackson Junior High
Rivalry
7:15 pmParkway West at Fort Zumwalt East
Rivalry

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt North vs Fort Zumwalt East at Rec-Plex
8:30 pmTimberland vs Francis Howell Central at Rec-Plex

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmWebster Groves at Borgia
Rivalry
4:00 pmWestminster at DuBourg
Rivalry
4:15 pmFort Zumwalt South at Fort Zumwalt North
Rivalry
4:15 pmSeckman at Mehlville
Rivalry
4:15 pmLutheran St. Charles at Orchard Farm
Rivalry
4:15 pmLiberty (Wentzville) at Francis Howell North
Rivalry
4:15 pmTrinity at St. Charles West
Rivalry
4:15 pmNotre Dame at Ursuline
Rivalry
4:15 pmFrancis Howell Central at Fort Zumwalt West
Rivalry
4:15 pmWinfield at St. Dominic
Rivalry
4:15 pmSt. Joseph's at Fox
Rivalry
4:30 pmSummit at Kirkwood
Rivalry
4:30 pmFort Zumwalt East at Parkway South
Rivalry
4:30 pmWarrenton at St. Clair
Rivalry
4:30 pmLaquey at St. James
Rivalry
4:30 pmFatima at Owensville
Rivalry
4:30 pmFarmington at Windsor (Imperial)
Rivalry
4:30 pmPacific at Lutheran South
Rivalry
4:30 pmTroy Buchanan at Northwest Academy
Rivalry
4:30 pmUnion at North County
Rivalry
4:30 pmFestus at Perryville
Rivalry
4:30 pmDe Soto at St. Pius X
Rivalry
4:30 pmHermann at Cuba
Rivalry
5:00 pmNorth Callaway at Fulton
Rivalry
5:00 pmBelle at New Haven
Rivalry
5:00 pmCommunity R-6 at Mark Twain
Rivalry
5:00 pmLouisiana at Monroe City
Rivalry
6:00 pmHillsboro at Jefferson
Rivalry

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmRosati-Kain at Lindbergh
Rivalry
4:15 pmUrsuline at Kirkwood
Rivalry
4:30 pmEureka at St. Dominic
Rivalry

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmCarterville Invitational
4:30 pmJerseyville Havens Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amSouth 7 Conference Tournament
9:30 amKnight Cup
10:00 amSouth Central Conference Tournament
3:30 pmNotre Dame vs Incarnate Word at Normandie
3:30 pmSeckman vs Webster Groves at Quail Creek GC
3:30 pmColumbia vs Freeburg at The Orchards GC
3:30 pmFox, Lindbergh at Oakville
3:30 pmHighland, Jerseyville, Mascoutah at Triad
3:45 pmEureka at Ladue
3:45 pmAlton Marquette, Civic Memorial at Gibault
4:00 pmSteeleville, Trico at Okawville
4:00 pmRed Bud vs Pinckneyville at Red Hawk CC
4:00 pmDuchesne vs Westminster at WingHaven Country Club

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmAlton at Collinsville
3:30 pmGAC South Tournament
3:30 pmEast St. Louis at Belleville West
4:00 pmRoxana at Highland
4:00 pmNotre Dame at Principia
4:00 pmNerinx Hall vs Kirkwood at Kirkwood Park
4:00 pmSaxony Lutheran at Potosi
4:00 pmAlton Marquette at Civic Memorial
4:00 pmCor Jesu at Ladue
4:00 pmUrsuline vs Rosati-Kain at Dwight Davis Tennis Center
4:00 pmIncarnate Word at St. Joseph's
4:00 pmSt. Dominic at Westminster
4:00 pmGranite City at Metro-East Lutheran
4:00 pmAlthoff at Triad
4:30 pmGreenfield, Illinois at Effingham St. Anthony

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmNew Haven vs Borgia at Hermann
Rivalry
5:00 pmDixon at St. James
Rivalry
5:00 pmDuchesne at Fort Zumwalt East
Rivalry
5:00 pmHolt at Fort Zumwalt North
Rivalry
5:15 pmPrincipia at Orchard Farm
Rivalry
5:30 pmNerinx Hall at Lindbergh
Rivalry
5:30 pmSt. Vincent at Ste. Genevieve
Rivalry
5:30 pmCrystal City at Kingston
Rivalry
5:30 pmIncarnate Word at Rosati-Kain
Rivalry
6:00 pmLutheran North at Trinity
Rivalry
6:00 pmOwensville vs New Haven at Hermann
Rivalry
6:00 pmRussellville at North Callaway
Rivalry
6:30 pmSummit at Sullivan
Rivalry
6:30 pmSt. Clair at Salem
Rivalry
7:00 pmBorgia vs Owensville at Hermann
Rivalry

+