Friday - September 4, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmNew Athens Meet
Results
4:50 pmTRXC Timing Opportunity Invite
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmPacific-3 at Seckman-3 - Final
3-3
4:15 pmWashington-0 at Orchard Farm-2 - Final
2-0
6:00 pmLutheran St. Charles-1 at Duchesne-2 - Final
2-1
7:00 pmNorth County-2 vs Fox-0 at Seckman - Final
2-0
7:00 pmBorgia-0 at Cape Notre Dame-8 - Final
8-0

Fall softball
TimeEventScore
2:00 pmKelly-12 vs De Soto-2 at Cape Notre Dame - Final
12-2
3:30 pmDe Soto-10 vs East Carter-7 at Cape Notre Dame - Final
10-7
4:00 pmJefferson-13 at Herculaneum-0 - Final
13-0
4:15 pmSeckman-0 at Francis Howell Central-8 - Final
8-0
4:15 pmFort Zumwalt East-4 at Timberland-8 - Final
8-4
4:30 pmHolt-3 at Troy Buchanan-15 - Final
15-3
4:30 pmFort Zumwalt South-3 at Washington-8 - Final
8-3
5:00 pmWinfield-7 at Silex-6 - Final
7-6

Football
TimeEventScore
6:00 pmPembroke Hill-42 at KC East-14 - Final
42-14
6:00 pmCameron-42 at KC Southeast-0 - Final
42-0
7:00 pmForsyth-0 at Buffalo-49 - Final
49-0
7:00 pmMountain View-Liberty-38 at Fair Grove-58 - Final
58-38
7:00 pmPark Hill South-42 at Grandview K.C.-0 - Final
42-0
7:00 pmBentonville (Ark.)-47 at Conway (Ark.)-21 - Final
47-21
7:00 pmRolla-42 at Glendale-29 - Final
42-29
7:00 pmBlue Springs South-21 at Lee's Summit West-28 - Final
28-21
7:00 pmMaysville-8 at Mid-Buchanan-73 - Final
73-8
7:00 pmLiberty (KC)-32 at Liberty North-21 - Final
32-21
7:00 pmPoplar Bluff-59 at De Soto-6 - Final
59-6
7:00 pmTimberland-17 at Liberty (Wentzville)-14 - Final
17-14
7:00 pmCalifornia-49 at Fulton-0 - Final
49-0
7:00 pmLincoln College Prep-7 at Lansing (Kan.)-26 - Final
26-7
7:00 pmNorth County-41 at Francis Howell North-6 - Final
41-6
7:00 pmFort Zumwalt West-11 at Lutheran St. Charles-30 - Final
30-11
7:00 pmScott City-26 at Park Hills Central-40 - Final
40-26
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-27 at St. Charles-0 - Final
27-0
7:00 pmHouston-18 at St. James-6 - Final
18-6
7:00 pmTroy Buchanan-56 at Warrenton-31 - Final
56-31
7:00 pmPerryville-38 at Windsor (Imperial)-18 - Final
38-18
7:00 pmKnob Noster-0 at Blair Oaks-49 - Final
49-0
7:00 pmEast Prairie-41 at New Madrid County Central-27 - Final
41-27
7:00 pmMountain Grove-35 at Caruthersville-36 - Final
36-35
7:00 pmWarrensburg-14 at Oak Grove-24 - Final
24-14
7:00 pmKnox County-22 at Westran-36 - Final
36-22
7:00 pmHayti-58 at Portageville-0 - Final
58-0
7:00 pmStilwell (Okla.)-7 at Rogers (Ark.)-42 - Final
42-7
7:00 pmHarrisonville-40 at Maryville-42 - Final
42-40
7:00 pmCole Camp-40 at Lone Jack-0 - Final
40-0
7:00 pmBrookfield-42 at Marceline-7 - Final
42-7
7:00 pmMarionville-29 at Willow Springs-21 - Final
29-21
7:00 pmBlue Springs-20 at Raymore-Peculiar-47 - Final
47-20
7:00 pmSarcoxie-32 at Lockwood-55 - Final
55-32
7:00 pmMount Vernon-49 at East Newton-28 - Final
49-28
7:00 pmLogan-Rogersville-37 at Seneca-15 - Final
37-15
7:00 pmRockhurst-24 at Park Hill-3 - Final
24-3
7:00 pmCuba-37 at Jefferson-21 - Final
37-21
7:00 pmWillard-8 at Republic-27 - Final
27-8
7:00 pmLawson-0 at Lafayette County-38 - Final
38-0
7:00 pmMarshfield-20 at Cassville-22 - Final
22-20
7:00 pmTrenton-0 at East Buchanan-35 - Final
35-0
7:00 pmFort Osage-18 at Staley-42 - Final
42-18
7:00 pmPalmyra-13 at Bowling Green-0 - Final
13-0
7:00 pmThayer-36 at Highland (Ark.)-0 - Final
36-0
7:00 pmSt. Pius X-0 at Piggott (Ark.)-12 - Final
12-0
7:00 pmSullivan-13 at Festus-42 - Final
42-13
7:00 pmDuchesne-64 at Herculaneum-16 - Final
64-16
7:00 pmChillicothe-21 at Kirksville-27 - Final
27-21
7:00 pmEldon-0 at Owensville-47 - Final
47-0
7:00 pmRock Bridge-42 at Smith-Cotton-0 - Final
42-0
7:00 pmO'Fallon Christian-7 at St. Dominic-35 - Final
35-7
7:00 pmSte. Genevieve-7 at Valle Catholic-42 - Final
42-7
7:00 pmCharleston-52 at Chaffee-6 - Final
52-6
7:00 pmHillsboro-14 at Jackson-55 - Final
55-14
7:00 pmSikeston-28 at Dexter-21 - Final
28-21
7:00 pmWarsaw-42 at Versailles-14 - Final
42-14
7:00 pmParis-30 at Salisbury-6 - Final
30-6
7:00 pmCarrollton-13 at Sweet Springs-14 - Final
14-13
7:00 pmSpringfield Hillcrest-26 at West Plains-27 - Final
27-26
7:00 pmPutnam County-14 at South Shelby-12 - Final
14-12
7:00 pmMexico-20 at Southern Boone-28 - Final
28-20
7:00 pmPlatte County-35 at Kearney-14 - Final
35-14
7:00 pmNeosho-0 at Webb City-45 - Final
45-0
7:00 pmAva-20 at Strafford-14 - Final
20-14
7:00 pmJoplin-34 at Nixa-35 - Final
35-34
7:00 pmCarthage-21 at Carl Junction-20 - Final
21-20
7:00 pmLee's Summit-28 at Lee's Summit North-34 - Final
34-28
7:00 pmDoniphan-7 at Kennett-53 - Final
53-7
7:00 pmReeds Spring-23 at Lamar-27 - Final
27-23
7:00 pmPleasant Hope-0 at Miller-45 - Final
45-0
7:00 pmAurora-22 at Monett-7 - Final
22-7
7:00 pmSt. Joseph Christian-6 at Plattsburg-51 - Final
51-6
7:00 pmUnion-14 at Borgia-28 - Final
28-14
7:00 pmAdrian-26 at Lighthouse Christian-20 - Final
26-20
7:00 pmChrist Prep Academy (Kan.)-45 at Pleasanton, Kansas-0 - Final
45-0
7:00 pmScotland County-12 at Fayette-36 - Final
36-12
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-21 vs St. Michael the Archangel-13 at Harrisonville - Final
21-13
7:00 pmFrancis Howell-28 at Fort Zumwalt North-33 - Final
33-28
7:00 pmCrystal City-12 at Grandview-42 - Final
42-12
7:00 pmHelias-68 at Hickman-18 - Final
68-18
7:00 pmOsage-18 at Moberly-49 - Final
49-18
7:00 pmSalem-14 at St. Clair-45 - Final
45-14
7:00 pmPacific-0 at Washington-35 - Final
35-0
7:00 pmCamdenton-31 at Waynesville-28 - Final
31-28
7:00 pmSt. Charles West-14 at Cape Girardeau Central-42 - Final
42-14
7:00 pmHallsville-28 at Centralia (Mo.)-34 - Final
34-28
7:00 pmKC Central Academy-0 at Lexington-42 - Final
42-0
7:00 pmKickapoo-30 at Lebanon-26 - Final
30-26
7:00 pmStockton-62 at Skyline-84 - Final
84-62
7:00 pmMontgomery County-40 at Louisiana-18 - Final
40-18
7:00 pmNorth Callaway-6 at South Callaway-21 - Final
21-6
7:00 pmSmithville-35 at William Chrisman-0 - Final
35-0
7:00 pmButler-61 at Sherwood-0 - Final
61-0
7:00 pmBranson-16 at Ozark-26 - Final
26-16
7:00 pmDiamond-0 at Pierce City-47 - Final
47-0
7:00 pmHamilton-26 at Gallatin-14 - Final
26-14
7:00 pmGreenfield, Missouri-6 at Cabool-40 - Final
40-6
7:00 pmPrinceton-6 at Cass Midway-41 - Final
41-6
7:00 pmMilan-57 at Harrisburg, Missouri-32 - Final
57-32
7:00 pmSpringfield Catholic-19 at McDonald County-35 - Final
35-19
7:00 pmWest Platte-16 at South Harrison-49 - Final
49-16
7:00 pmMarshall-6 at KC Center-40 - Final
40-6
7:00 pmPleasant Hill-42 at St. Joseph Benton-6 - Final
42-6
7:00 pmHolt-55 at Fort Zumwalt East-13 - Final
55-13
7:00 pmHolden-2 at Boonville-74 - Final
74-2
7:00 pmSpringfield Central-12 at Rogers Heritage (Ark.)-55 - Final
55-12
7:00 pmCapital City-12 at Battle-52 - Final
52-12
7:00 pmPotosi-6 at Farmington-10 - Final
10-6
7:00 pmSummit Christian-20 at Fort Scott (Kan.)-21 - Final
21-20
7:00 pmSeckman-7 at Fox-34 - Final
34-7
7:00 pmFrancis Howell Central-20 at Fort Zumwalt South-42 - Final
42-20
7:00 pmFredericktown-42 at Hermann-18 - Final
42-18
7:00 pmHannibal-32 at Jefferson City-21 - Final
32-21
7:00 pmBishop Ward (Kan.)-7 at Wright City-22 - Final
22-7
7:00 pmClark County-28 at Macon-14 - Final
28-14
7:00 pmWinfield-6 at Monroe City-46 - Final
46-6
7:00 pmKelly-48 at Malden-6 - Final
48-6
7:00 pmClinton-0 at Odessa-55 - Final
55-0
7:00 pmPolo-14 at Slater-15 - Final
15-14
7:00 pmWellington-Napoleon-6 at Crest Ridge-44 - Final
44-6
7:00 pmWinnetonka-24 at Truman-21 - Final
24-21
7:00 pmOak Park-6 at Grain Valley-36 - Final
36-6
7:00 pmLincoln-0 at Windsor (Sedalia)-41 - Final
41-0
7:00 pmHollister-6 at Nevada-31 - Final
31-6
7:00 pmBolivar-42 at Parkview-7 - Final
42-7
7:00 pmSt. Joseph Central-6 at North Kansas City-47 - Final
47-6

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:30 pmNew Athens Meet
Results
5:10 pmTRXC Timing Opportunity Invite
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmTimberland-178 vs Fort Zumwalt West-185 at The Falls - Final
178-185
3:30 pmBelleville City Championship
Results
3:30 pmFort Zumwalt West at Fort Zumwalt North
3:30 pmNashville vs Pinckneyville at Red Hawk CC

Girls Tennis
TimeEventScore
1:00 pmCivic Memorial-2 vs Edwardsville JV-7 at Edwardsville - Final
7-2
1:00 pmRoxana-2 vs O'Fallon JV-7 at O'Fallon - Final
7-2
1:00 pmEdwardsville JV-1 at Belleville East-8 - Final
8-1
1:00 pmBelleville West-7 at Highland-2 - Final
7-2
1:00 pmBelleville East JV-3 at Waterloo-6 - Final
6-3
1:00 pmEdwardsville-9 at Althoff-0 - Final
9-0
1:00 pmAlton-8 at Mascoutah-1 - Final
8-1
1:00 pmTriad-6 at O'Fallon-3 - Final
6-3
3:30 pmFrancis Howell-9 at Fort Zumwalt South-0 - Final
9-0
3:30 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt West
4:30 pmTolton Catholic at Duchesne
4:30 pmFrancis Howell Central at Jefferson City

Girls Volleyball
TimeEventScore
6:30 pmSeckman-3 at St. Pius X-1 - Final
3-1

+