Saturday - September 5, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
8:30 amNew Haven Invitational
Results
9:00 am10th Jim Marshall Invitational-Red Division
Results
11:00 amGranite City Invitational
Results
8:00 pmFort Zumwalt North Twilight Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
8:30 amO'Fallon Christian-0 vs Lutheran St. Charles-3 at Fort Zumwalt West - Final
3-0
8:30 amSt. Charles-0 at Fort Zumwalt North-2 - Final
2-0
10:00 amBorgia-7 vs Cape Girardeau Central-1 at Cape Notre Dame - Final
7-1
10:30 amFort Zumwalt West-2 vs Francis Howell Central-3 at Fort Zumwalt North - Final
3-2
1:00 pmRock Bridge-1 at Liberty (Wentzville)-4 - Final
4-1
2:00 pmBorgia-5 vs Poplar Bluff-2 at Cape Notre Dame - Final
5-2

Fall softball
TimeEventScore
9:00 amCape Notre Dame-18 vs De Soto-1 at Cape Notre Dame - Final
18-1
10:30 amDe Soto-4 vs Doniphan-11 at Cape Notre Dame - Final
11-4
11:00 amNorth Callaway-1 at New Bloomfield-11 - Final
11-1
1:30 pmFestus-0 vs Jackson-3 at Cape Notre Dame - Final
3-0
3:00 pmKelly-4 vs Festus-5 at Cape Notre Dame - Final
5-4

Football
TimeEventScore
12:00 pmNorth Platte-0 at University Academy-34 - Final
34-0
12:00 pmHighland, Missouri-50 at Missouri Military Academy-34 - Final
50-34
3:00 pmAgape Boarding School-13 at Orchard Farm-41 - Final
41-13
7:00 pmClopton-51 at Mark Twain-34 - Final
51-34

Girls Cross Country
TimeEventScore
8:30 amNew Haven Invitational
Results
9:25 am10th Jim Marshall Invitational-Red Division
Results
11:30 amGranite City Invitational
Results
8:15 pmFort Zumwalt North Twilight Invitational
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
8:30 amEdwardsville JV at Alton
8:30 amBelleville West-0 at Edwardsville-8 - Final
8-0
8:30 amCivic Memorial vs Mascoutah at Belleville East
8:30 amEdwardsville JV at O'Fallon
8:30 amBelleville East-5 at Triad-0 - Final
5-0
8:30 amHighland-3 at Althoff-6 - Final
6-3
8:30 amBelleville East JV-2 vs Roxana-7 at Belleville East - Final
7-2
8:30 amWaterloo-5 vs O'Fallon JV-4 at Roxana - Final
5-4
12:00 pmCivic Memorial at Roxana
12:00 pmAlton at O'Fallon JV
12:00 pmMascoutah at Belleville East JV
12:00 pmO'Fallon-7 at Highland-2 - Final
7-2
12:00 pmEdwardsville JV vs Waterloo at Edwardsville
12:00 pmEdwardsville JV at Althoff
12:00 pmBelleville East-0 at Edwardsville-9 - Final
9-0
12:00 pmTriad-5 at Belleville West-4 - Final
5-4

+