Tuesday - September 8, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmHerrin Invitational
4:00 pmMarissa Invitational
Results
4:30 pmBenton Mr. A Classic
5:15 pmSullivan Invitational
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:00 pmBelleville West vs Granite City at Legacy GC
3:30 pmCollinsville, Triad at Civic Memorial
3:30 pmMater Dei, Breese Central at Nashville
Results
4:00 pmMetro-East Lutheran-194 vs Father McGivney-161 at Oak Brook Golf Club - Final
161-194
4:00 pmMarion-164 at Carmi-White County-164 - Final
164-164
4:00 pmSteeleville vs Okawville at Roland Barkau Memorial GC
4:00 pmAlton Marquette, Jerseyville, Mascoutah at Roxana
4:00 pmWaterloo-192 vs Dupo-215 at Prairies Golf Club - Final
192-215
4:30 pmGreenville, Hillsboro, Teutopolis

Boys Soccer
TimeEventScore
4:15 pmFrancis Howell-4 at Troy Buchanan-2 - Final
4-2
4:30 pmLiberty (Wentzville)-2 vs Fort Zumwalt West-1 at St. Dominic - Final
2-1
5:00 pmSeckman-4 at Festus-0 - Final
4-0
5:30 pmFox-0 vs Rolla-0 at Pacific - Final
0-0
6:00 pmDuchesne-0 at Francis Howell North-1 - Final
1-0
6:00 pmOrchard Farm-1 at St. Charles-2 - Final
2-1
6:00 pmSullivan-0 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-0
6:30 pmFarmington-1 at Cape Girardeau Central-2 - Final
2-1
7:00 pmO'Fallon Christian-1 at St. Charles West-0 - Final
1-0

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmSaxony Lutheran-1 at St. Pius X-14 - Final
14-1
4:15 pmSeckman at Fox - Postponed
0-0
4:15 pmOrchard Farm-12 at St. Charles West-7 - Final
12-7
4:15 pmBorgia-5 at St. Dominic-7 - Final
7-5
4:15 pmFrancis Howell-5 at Francis Howell Central-15 - Final
15-5
4:15 pmHolt-4 at Fort Zumwalt West-10 - Final
10-4
4:15 pmTroy Buchanan-11 at Timberland-1 - Final
11-1
4:15 pmFort Zumwalt South-8 at Francis Howell North-4 - Final
8-4
4:30 pmHerculaneum-1 at De Soto-13 - Final
13-1
4:30 pmFestus-0 at Hillsboro-12 - Final
12-0
4:30 pmPacific-9 at New Haven-0 - Final
9-0
4:30 pmUnion-1 at Owensville-9 - Final
9-1
4:30 pmHermann at Sullivan - Postponed
0-0
4:30 pmSt. James-4 at St. Clair-13 - Final
13-4
4:30 pmClopton-3 at Winfield-1 - Final
3-1
4:30 pmWashington-13 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
13-1
5:00 pmWright City-5 at North Callaway-7 - Final
7-5
5:00 pmVan-Far at Wellsville
Rivalry
5:00 pmSilex-13 at Louisiana-0 - Final
13-0
6:00 pmNorth County-8 at Kelly-11 - Final
11-8
6:00 pmJefferson-0 at Windsor (Imperial)-5 - Final
5-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmMarissa Invitational
Results
4:00 pmHerrin Invitational
4:30 pmBenton Mr. A Classic
6:00 pmSullivan Invitational
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amSixth Annual Washington Tournament
Results
2:00 pmCollinsville vs O'Fallon at Yorktown GC
3:00 pmFather McGivney-216 vs Granite City-211 at Legacy GC - Final
211-216
3:30 pmColumbia, Gibault, Mascoutah at Waterloo
Results
3:30 pmHolt, FZ East at FH North
Results
4:00 pmMarion-171 vs Massac County-170 at Metropolis C.C. - Final
170-171
4:00 pmHerrin, Murphysboro at Carbondale
Results
4:00 pmGreenville, Roxana, Vandalia at Litchfield
Results
4:00 pmBreese Central, Freeburg at Marissa
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmGranite City-0 at Belleville West-9 - Final
9-0
3:30 pmLiberty (Wentzville) at Francis Howell North
3:30 pmFort Zumwalt West at Fort Zumwalt East
3:30 pmSt. Charles at Fort Zumwalt South
4:00 pmCarbondale-6 at Centralia, Illinois-3 - Final
6-3
4:00 pmTriad at Jerseyville
4:00 pmPotosi-5 at Arcadia Valley-4 - Final
5-4
4:00 pmHighland vs Greenville at Greenville University
4:00 pmMarion at Carmi-White County
4:00 pmCivic Memorial at Collinsville
4:00 pmNorth County at Fredericktown
4:00 pmGibault at Roxana

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:15 pmCrystal City at Crossroads College Prep
Rivalry
5:00 pmBelle-1 at Owensville-3 - Final
3-1
5:00 pmHolt-1 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-1
5:00 pmTimberland at Liberty (Wentzville)
Rivalry
5:00 pmOrchard Farm at Fort Zumwalt East
Rivalry
5:00 pmRolla-1 at St. James-3 - Final
3-1
5:00 pmNew Haven-0 at Blair Oaks-3 - Final
3-0
5:15 pmTroy Buchanan-1 at Winfield-3 - Final
3-1
5:30 pmSt. Vincent at Saxony Lutheran
Rivalry
5:30 pmGrandview-2 at Valley Caledonia-0 - Final
2-0
5:30 pmNorth Callaway at Fulton
Rivalry
5:30 pmPotosi-1 at Arcadia Valley-3 - Final
3-1
6:00 pmDuchesne-0 at Tolton Catholic-2 - Final
2-0
6:00 pmJefferson-2 at Kingston-0 - Final
2-0
6:00 pmPacific-1 at Washington-3 - Final
3-1
6:00 pmSt. Dominic-3 at O'Fallon Christian-0 - Final
3-0
6:30 pmWaynesville-3 at Sullivan-0 - Final
3-0
6:30 pmWarrenton-1 at St. Clair-3 - Final
3-1
6:30 pmMontgomery County at Bowling Green
Rivalry
7:00 pmPark Hills Central-2 at De Soto-0 - Final
2-0
7:00 pmFestus-0 at Valle Catholic-2 - Final
2-0
7:00 pmSte. Genevieve-2 at Herculaneum-0 - Final
2-0
7:00 pmFarmington-0 at Hillsboro-3 - Final
3-0

+