Friday - January 3, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
10:30 amMarion-62 vs Calloway County (Ky.)-55 at Graves County (Ky.) - Final
62-55
1:30 pmLutheran St. Charles-58 at DuBourg-57 - Final
58-57
4:30 pmMarion-68 vs Paducah Tilghman-56 at Graves County (Ky.) - Final
68-56
6:00 pmBrussels-47 at Piasa Southwestern-49 - Final
49-47
6:00 pmMascoutah-48 at Belleville West-67 - Final
67-48
6:00 pmCarlyle-56 at Dupo-39 - Final
56-39
6:00 pmMontgomery County-52 at New Haven-39 - Final
52-39
6:00 pmVianney-28 at Chaminade-59 - Final
59-28
6:00 pmMount Olive-33 at Gillespie-60 - Final
60-33
6:00 pmBreese Central-32 at Wesclin-42 - Final
42-32
6:00 pmCahokia-50 at Centralia, Illinois-61 - Final
61-50
6:00 pmCarbondale-58 at Jackson-34 - Final
58-34
6:00 pmWaynesville-51 vs Carnahan-40 at Soldan - Final
51-40
7:00 pmParkway North-55 at Eureka-71 - Final
71-55
7:00 pmLutheran North-42 at MICDS-45 - Final
45-42
7:00 pmGrandview-54 vs West County (Leadwood)-60 at - Final
60-54
7:00 pmFort Zumwalt North-53 at Washington-57 - Final
57-53
7:00 pmCarlinville-60 at Pawnee-36 - Final
60-36
7:00 pmHerculaneum-64 at St. Paul Lutheran-29 - Final
64-29
7:00 pmParkway South-52 at Kirkwood-55 - Final
55-52
7:00 pmOakville-40 at Marquette-48 - Final
48-40
7:00 pmLutheran South-33 at Priory-47 - Final
47-33
7:00 pmRolla-48 at Union-54 - Final
54-48
7:00 pmHermann-58 at Belle-54 - Final
58-54
7:00 pmFrancis Howell North-45 at Fort Zumwalt East-59 - Final
59-45
7:00 pmGateway Science Academy-56 at St. Clair-85 - Final
85-56
7:15 pmBorgia-54 at Sullivan-49 - Final
54-49
7:30 pmAlton Marquette-42 at Mater Dei-45 - Final
45-42
7:30 pmColumbia-49 at Salem, Illinois-45 - Final
49-45
7:30 pmMadison, Illinois-61 at Winchester-81 - Final
81-61
7:30 pmTolton-56 at Southern Boone-33 - Final
56-33
7:30 pmMulberry Grove-32 at Father McGivney-57 - Final
57-32
7:30 pmAlthoff-27 at Collinsville-61 - Final
61-27
7:30 pmRed Bud-32 at Freeburg-45 - Final
45-32
7:30 pmBelleville East-70 at Alton-61 - Final
70-61
7:30 pmChrist Our Rock-39 vs Marissa-80 at Coulterville - Final
80-39
8:00 pmVashon-57 at Briarcrest Christian (Tenn.)-51 - Final
57-51

Girls Basketball
TimeEventScore
11:30 amKIPP St. Louis-23 vs Jennings-47 at Lutheran South - Final
47-23
12:00 pmLutheran St. Charles-71 at DuBourg-23 - Final
71-23
1:15 pmHerculaneum-69 vs Blue Knights-21 at Lutheran South - Final
69-21
3:00 pmFort Zumwalt West-46 vs Union-63 at Lutheran South - Final
63-46
3:30 pmGateway Legacy Christian Acade-68 vs Valparaiso Victory Christian-36 at Arthur Christian - Final
68-36
5:30 pmPotosi-42 at Festus-47 - Final
47-42
5:30 pmGateway Science Academy-18 at St. Clair-89 - Final
89-18
5:30 pmLutheran North-41 at MICDS-42 - Final
42-41
5:30 pmFort Zumwalt North-52 at Washington-21 - Final
52-21
6:00 pmMontgomery County-49 at North Callaway-30 - Final
49-30
6:00 pmParkway West-50 at Eureka-67 - Final
67-50
7:00 pmPacific-44 at De Soto-36 - Final
44-36
7:00 pmValle Catholic-38 at Grandview-60 - Final
60-38
7:00 pmParkway North-28 at Ladue-51 - Final
51-28
7:00 pmWoodland-25 at St. Pius X-45 - Final
45-25
7:00 pmKirkwood-57 at Parkway South-30 - Final
57-30
7:45 pmPinckneyville-17 at Nashville-30 - Final
30-17

Girls Swimming
TimeEventScore
1:00 pmCOMO Invitational-Prelims
Results

Hockey
TimeEventScore
7:15 pmFort Zumwalt South-3 vs Fort Zumwalt West-4 at Wentzville Ice Arena - Final
4-3
7:20 pmLindbergh-2 vs Westminster-0 at Fenton Forum - Final
2-0
7:45 pmDuchesne-4 vs Francis Howell Central-2 at Rec-Plex - Final
4-2
7:50 pmFort Zumwalt East-2 vs Marquette-10 at Maryville University - Final
10-2
8:15 pmParkway West-5 vs Parkway South-2 at Queeny Recreational Complex - Final
5-2
8:25 pmVianney-2 vs SLUH-1 at Affton Rink - Final
2-1
9:00 pmFrancis Howell North-2 vs Timberland-7 at Wentzville Ice Arena - Final
7-2
9:00 pmLadue-6 vs Northwest Cedar Hill-1 at Fenton Forum - Final
6-1
9:30 pmLafayette-6 vs Francis Howell-2 at Rec-Plex - Final
6-2
9:30 pmJohn Burroughs-3 vs Priory-5 at Maryville University - Final
5-3
9:30 pmSeckman-2 vs Summit-5 at South County (Kennedy) - Final
5-2
10:05 pmChaminade-1 vs CBC-5 at Affton Rink - Final
5-1

Wrestling
TimeEventScore
5:15 pmCheesehead Invitational

+