Thursday - January 9, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
5:30 pmPattonville at Hazelwood East
Rivalry
5:30 pmGateway Science Academy at Roosevelt
Rivalry
5:30 pmMcCluer North at McCluer
Rivalry
5:30 pmHazelwood West at Riverview Gardens
Rivalry
6:00 pmBunker Hill at Mount Olive
Rivalry
6:00 pmSt. Charles at University City
Rivalry
6:00 pmSt. James at Dixon
Rivalry
6:30 pmDupo at Principia
Rivalry
7:00 pmCape Girardeau Central at St. Dominic
Rivalry
7:00 pmMaplewood-RH at North Tech
Rivalry
7:00 pmOakville at Northwest Cedar Hill
Rivalry
7:00 pmEast St. Louis at Vashon
Rivalry
7:00 pmParkway Central at Marquette
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
3:00 pmLitchfield at Hillsboro, Illinois
Rivalry
4:15 pmGateway Science Academy at Roosevelt
Rivalry
4:30 pmMcKinley at Cleveland
Rivalry
5:00 pmMadison, Illinois at Dupo
Rivalry
5:30 pmNew Haven at Cuba
Rivalry
5:30 pmWhitfield at Visitation
Rivalry
5:30 pmFort Zumwalt South at Liberty (Wentzville)
Rivalry
5:30 pmFatima at Owensville
Rivalry
5:45 pmBrentwood at Trinity
Rivalry
6:00 pmRed Bud at Steeleville
Rivalry
6:00 pmMontgomery County at Hermann
Rivalry
6:00 pmNokomis at Alton Marquette
Rivalry
6:00 pmCarlinville at Piasa Southwestern
Rivalry
6:00 pmJefferson at Arcadia Valley
Rivalry
6:00 pmHighland at Breese Central
Rivalry
6:00 pmCarlyle at Freeburg
Rivalry
6:00 pmSummit at Parkway Central
Rivalry
6:15 pmMedicine and Bioscience vs Metro at Soldan
Rivalry
6:15 pmEast St. Louis at Miller Career
Rivalry
6:15 pmSumner at Northwest Academy
Rivalry
6:15 pmMarion at Althoff
Rivalry
7:00 pmHillsboro at St. Pius X
Rivalry
7:00 pmSullivan at Washington
Rivalry
7:00 pmSt. Dominic at Pacific
Rivalry
7:00 pmHerculaneum at Union
Rivalry
7:00 pmPark Hills Central at Cape Notre Dame
Rivalry
7:00 pmPerryville at De Soto
Rivalry
7:15 pmStaunton at Pana
Rivalry
7:15 pmTolton at Borgia
Rivalry
7:30 pmGillespie at Vandalia
Rivalry
7:30 pmColumbia at Wesclin
Rivalry
7:30 pmMascoutah at Civic Memorial
Rivalry
7:30 pmBelleville East at Collinsville
Rivalry
7:30 pmBelleville West at Alton
Rivalry
7:30 pmSt. James at Steelville, Missouri
Rivalry
7:30 pmGreenville at Roxana
Rivalry
7:45 pmNashville at Du Quoin
Rivalry

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt Quad
4:15 pmMcCluer North at Ladue
4:15 pmClayton at Pattonville
4:30 pmNancy Brandt Invitational
4:30 pmUrsuline at St. Joseph's
9:00 pmDuchesne at Francis Howell Central

Girls Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmLindbergh at Summit

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmJohn Burroughs vs Francis Howell North at Queeny Recreational Complex
Rivalry
7:00 pmBelleville Township vs Columbia at Granite Rink
Rivalry
7:00 pmParkway West vs Seckman at South County (Kennedy)
Rivalry
7:30 pmAlton vs Triad at McKendree Rec Plex
Rivalry
8:15 pmWestminster vs Parkway South at Queeny Recreational Complex
Rivalry
8:30 pmVianney MVCHA vs Granite City at Granite Rink
Rivalry
8:45 pmSummit vs Edwardsville at East Alton Rink
Rivalry
9:00 pmHighland vs O'Fallon at McKendree Rec Plex
Rivalry

Wrestling
TimeEventScore
4:30 pmWashington, Kirkwood at Granite City
5:00 pmMICDS, Ritenour at SLUH
5:00 pmWindsor Quad
6:00 pmLindbergh at Summit
6:00 pmTriad, Roxana at O'Fallon

+