Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Triad-56 at Highland-37 - Final | |
11:00 am | Missouri Military Academy-53 at Calvary Lutheran-69 - Final | |
11:00 am | KC Lutheran vs St. Paul Lutheran (Farmington) at Blair Oaks | |
11:30 am | Mater Dei-48 vs Tolton-51 at Highland - Final | |
12:30 pm | St. Louis Patriots-61 vs Columbia Independent-60 at Blair Oaks - Final | |
12:30 pm | William Chrisman-50 vs Francis Howell-67 at Joplin - Final | |
12:30 pm | Newburg-48 vs Blue Knights-59 at Calvary Lutheran - Final | |
1:00 pm | Orchard Farm-77 vs Maplewood-RH-47 at Lift for Life - Final | |
1:00 pm | Collinsville-50 vs De Smet-47 at Highland - Final | |
2:30 pm | Lovejoy-69 vs Miller Career-71 at Lift for Life - Final | |
3:00 pm | Trinity-77 vs Mehlville-67 at Highland - Final | |
3:30 pm | Newburg vs Missouri Military Academy at Calvary Lutheran | |
3:30 pm | St. Louis Patriots-58 vs KC Lutheran-48 at Blair Oaks - Final | |
4:45 pm | Chaminade-57 vs Sussex Hamilton (Wisc.)-70 at Highland - Final | |
5:00 pm | Gateway Legacy Christian-46 at Van Buren-58 - Final | |
5:00 pm | Blue Knights-61 at Calvary Lutheran-52 - Final | |
5:30 pm | Madison, Illinois-48 vs St. Mary's-56 at Lift for Life - Final | |
6:00 pm | Mount Olive-55 at Lebanon, Illinois-43 - Final | |
6:00 pm | Staunton-46 at Carlyle-49 - Final | |
6:15 pm | Breese Central-43 at Centralia, Illinois-57 - Final | |
6:30 pm | Columbia Independent vs St. Paul Lutheran (Farmington) at Blair Oaks | |
6:30 pm | Vashon-80 vs Chicago Simeon-71 at Highland - Final | |
7:00 pm | Waterloo-48 at Wood River-58 - Final | |
7:00 pm | Soldan-71 at Lift for Life-62 - Final | |
7:30 pm | Wesclin-43 at Gibault-28 - Final | |
7:30 pm | Herrin-61 at Mount Vernon, Illinois-74 - Final | |
7:30 pm | Vandalia-24 at Pinckneyville-73 - Final | |
7:30 pm | Roxana-65 at Father McGivney-38 - Final | |
7:30 pm | Althoff-56 at Mascoutah-49 - Final | |
7:30 pm | Edwardsville-52 at Freeburg-48 - Final | |
7:45 pm | Okawville-43 at Nashville-47 - Final | |
8:15 pm | CBC-64 vs Chicago Whitney Young-66 at Highland - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Calvary Lutheran-28 vs Laquey-45 at Blair Oaks - Final | |
8:00 am | St. Paul Lutheran (Farmington)-12 vs Gateway Legacy Christian-55 at Calvary Lutheran - Final | |
8:30 am | Greenville-40 at Highland-58 - Final | |
9:30 am | Metro-East Lutheran-54 vs Vienna-24 at Blair Oaks - Final | |
9:30 am | KC Lutheran-55 vs Blue Knights-34 at Calvary Lutheran - Final | |
10:00 am | Borgia-39 at St. Joseph's-50 - Final | |
10:00 am | Dupo-42 at Waterloo-54 - Final | |
10:00 am | Carlyle-18 at Breese Central-73 - Final | |
11:00 am | Carbondale-37 at Centralia, Illinois-48 - Final | |
11:30 am | Oak Ridge-42 vs Crystal City-44 at Mineral Area CC - Final | |
11:30 am | Marion-44 at Cahokia-56 - Final | |
11:30 am | Parkway Central-42 vs Jackson-37 at St. Joseph's - Final | |
11:30 am | Vashon-41 at Lift for Life-50 - Final | |
12:00 pm | Wesclin-52 at Steeleville-26 - Final | |
12:00 pm | Villa Duchesne-60 vs Roosevelt-20 at John Burroughs - Final | |
1:00 pm | Belleville East-27 vs Incarnate Word-60 at St. Joseph's - Final | |
1:00 pm | Hillsboro, Illinois-56 at Gillespie-52 - Final | |
1:30 pm | Carlinville-48 at Staunton-38 - Final | |
1:30 pm | Rosati-Kain-64 vs Principia-46 at John Burroughs - Final | |
2:00 pm | Blue Knights-48 vs St. Paul Lutheran (Farmington)-54 at Calvary Lutheran - Final | |
2:00 pm | Vienna vs Calvary Lutheran at Blair Oaks | |
2:15 pm | Roxana-15 at Pana-59 - Final | |
2:30 pm | Vandalia-35 at Piasa Southwestern-51 - Final | |
2:30 pm | Hazelwood Central-48 vs Whitfield-52 at St. Joseph's - Final | |
3:00 pm | Olney Richland County-66 at Salem, Illinois-52 - Final | |
3:00 pm | Clayton-41 vs Ursuline-45 at John Burroughs - Final | |
3:30 pm | Freeburg-37 at Okawville-35 - Final | |
4:00 pm | Valmeyer-28 vs Elkville Elverado-43 at Chester - Final | |
4:00 pm | Parkway North-27 vs Edwardsville-55 at St. Joseph's - Final | |
4:30 pm | Columbia-38 at Triad-49 - Final | |
4:30 pm | Fort Zumwalt East-40 vs John Burroughs-45 at John Burroughs - Final | |
4:30 pm | Litchfield-25 at Greenville-41 - Final | |
5:00 pm | Wood River-53 at Raymond Lincolnwood-10 - Final | |
5:00 pm | KC Lutheran-34 vs Gateway Legacy Christian-54 at Calvary Lutheran - Final | |
5:15 pm | Trico-59 vs Cobden-27 at Chester - Final | |
5:30 pm | Cardinal Ritter-26 vs Kirkwood-52 at St. Joseph's - Final | |
6:30 pm | Nokomis-28 at Bethany Okaw Valley-29 - Final | |
6:30 pm | Sparta-43 vs New Athens-51 at Chester - Final | |
8:00 pm | Marissa-30 at Chester-49 - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | 23rd Fort Zumwalt North Invitational |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Lafayette Fred Ross Invitational | |
9:00 am | Park Hills Central Tournament |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Duchesne-5 vs Fort Zumwalt South-5 at Rec-Plex - Final | |
7:45 pm | Clayton-2 vs MICDS-2 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:00 pm | Chaminade-2 vs Vianney-1 at Affton Rink - Final | |
8:15 pm | Holt-1 vs Francis Howell-8 at Rec-Plex - Final | |
9:00 pm | John Burroughs-12 vs Lutheran South-1 at Meramec - Final | |
9:15 pm | Marquette-2 vs Kirkwood-1 at Kirkwood Ice Arena - Final | |
9:15 pm | CBC-3 vs Oakville-0 at South County (Kennedy) - Final | |
9:30 pm | Fort Zumwalt East-2 vs Westminster-6 at Brentwood Ice Arena - Final | |
9:40 pm | Priory-15 vs St. Mary's-0 at Affton Rink - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Lafayette Fred Ross Invitational | |
9:00 am | 59th Carbondale Murdale Tournament | |
9:00 am | GAC Championship | |
9:00 am | Metro League Meet | |
9:00 am | 20th Park Hills Central Invitational |
+