Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Kirkwood-64 vs Hazelwood East-61 at Kirkwood - Final | |
10:30 am | Metro-East Lutheran vs Williamsville at Riverton | |
11:30 am | Jennings-48 vs McCluer North-53 at Kirkwood - Final | |
12:00 pm | Whitfield-63 vs Duchesne-41 at O'Fallon Christian - Final | |
1:00 pm | Eureka-78 vs University City-68 at Kirkwood - Final | |
1:00 pm | Carlyle-32 at Salem, Illinois-53 - Final | |
1:00 pm | John Burroughs-59 at Lutheran South-56 - Final | |
1:00 pm | Jefferson-46 at Scott City-55 - Final | |
1:00 pm | Marquette-44 vs Webster Groves-63 at Smith-Cotton - Final | |
1:30 pm | Battle-66 vs Oakville-55 at O'Fallon Christian - Final | |
2:00 pm | Barstow-71 vs St. Mary's-77 at SLUH - Final | |
2:30 pm | Hillsboro, Illinois-76 vs Taylorville-94 at Litchfield - Final | |
2:30 pm | Rock Bridge-76 vs Ozark-65 at Smith-Cotton - Final | |
2:30 pm | New Haven-69 vs Hermann-57 at South Callaway - Final | |
2:30 pm | Greensboro Day (N.C.)-67 vs Kickapoo-57 at Missouri State University - Final | |
2:30 pm | Ladue-49 vs O'Fallon-62 at Kirkwood - Final | |
3:00 pm | Fort Zumwalt West-62 vs Clayton-53 at O'Fallon Christian - Final | |
3:30 pm | Nashville-33 at Carbondale-41 - Final | |
3:45 pm | Normandy-85 vs Lovejoy-66 at East St. Louis - Final | |
4:00 pm | Greenwood-67 vs Christ the King (N.Y.)-71 at Missouri State University - Final | |
4:00 pm | Ramsey-28 vs Pana-66 at Litchfield - Final | |
4:30 pm | Highland-48 vs Carnahan-70 at Cleveland - Final | |
4:30 pm | Mater Dei-59 at Effingham St. Anthony-58 - Final | |
5:00 pm | Cape Girardeau Central-57 vs Fort Zumwalt South-54 at SLUH - Final | |
5:00 pm | Valmeyer-67 vs New Athens-57 at Chester - Final | |
5:30 pm | Montgomery County-46 vs North Callaway-37 at South Callaway - Final | |
5:30 pm | Cardinal Ritter-93 vs Alton-62 at East St. Louis - Final | |
5:30 pm | Mount Zion-41 vs Triad-72 at Litchfield - Final | |
6:00 pm | Lebanon, Illinois-37 at Sandoval-68 - Final | |
6:00 pm | Edinburg-71 vs Mulberry Grove-73 at Morrisonville - Final | |
6:15 pm | Wesclin-30 at Centralia, Illinois-64 - Final | |
6:30 pm | Saxony Lutheran-62 vs Valle Catholic-58 at Chester - Final | |
6:30 pm | Confluence-73 vs Soldan-65 at SLUH - Final | |
7:00 pm | Chaminade-67 vs Trinity-60 at Maryville University - Final | |
7:00 pm | Gateway Legacy Christian-63 vs Father McGivney-54 at Litchfield - Final | |
7:00 pm | Tulsa Washington-51 vs Vashon-62 at Missouri State University - Final | |
7:15 pm | Nokomis-48 vs Carlinville-38 at Morrisonville - Final | |
7:15 pm | CBC-68 at East St. Louis-62 - Final | |
7:30 pm | Wood River-30 at Vandalia-66 - Final | |
7:30 pm | Belleville West-39 at Collinsville-63 - Final | |
8:00 pm | Waterloo-47 at Chester-50 - Final | |
8:00 pm | Madison, Illinois-75 at Mounds Meridian-44 - Final | |
8:00 pm | Helias-45 at SLUH-47 - Final | |
9:00 pm | Fairfax Paul VI-57 vs Oak Hill (Va.)-72 at Missouri State University - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | Ursuline-Dallas vs Ursuline-Dedham (Mass.) at Ursuline | |
10:00 am | Althoff-15 vs Civic Memorial-73 at Highland - Final | |
10:00 am | Ursuline-Dallas-57 at Ursuline-69 - Final | |
10:30 am | Woodland-36 vs Cape Girardeau Central-57 at Jackson - Final | |
11:00 am | Francis Howell Central-57 vs Hazelwood Central-43 at SLUH - Final | |
11:30 am | Ursuline-Dedham (Mass.)-26 at Ursuline-54 - Final | |
11:30 am | Breese Central-39 vs Collinsville-50 at Highland - Final | |
12:00 pm | Metro-East Lutheran-44 at Murphysboro-56 - Final | |
12:00 pm | Cahokia-43 at Carbondale-54 - Final | |
12:00 pm | Miller Career-60 vs Dexter-43 at Jackson - Final | |
12:30 pm | Barstow-13 vs Whitfield-63 at SLUH - Final | |
1:00 pm | Sparta-49 at Marissa-39 - Final | |
1:00 pm | West Side Leadership (Ind.)-28 vs East St. Louis-65 at Chicago CICS Northtown - Final | |
1:00 pm | Roxana-21 at Gillespie-48 - Final | |
1:00 pm | Salem, Illinois-34 vs Belleville West-61 at Highland - Final | |
1:00 pm | Montgomery County-51 vs Harrisburg, Missouri-37 at South Callaway - Final | |
1:00 pm | St. Charles West-52 vs KIPP St. Louis-13 at Union - Final | |
1:30 pm | Cor Jesu-39 at Jackson-56 - Final | |
1:30 pm | Quincy Notre Dame-62 at MICDS-45 - Final | |
2:00 pm | Mount Zion-57 vs Mount Vernon, Illinois-43 at Benton, Illinois - Final | |
2:30 pm | Triad-18 vs Teutopolis-55 at Highland - Final | |
2:30 pm | Father McGivney-52 at Piasa Southwestern-45 - Final | |
2:30 pm | Borgia-52 vs St. Clair-53 at Union - Final | |
3:00 pm | Park Hills Central-59 vs Gateway STEM-58 at Jackson - Final | |
3:00 pm | Wood River-52 at Nokomis-36 - Final | |
3:30 pm | Freeburg-32 at Benton, Illinois-29 - Final | |
3:30 pm | Eureka-45 vs Fort Zumwalt South-52 at SLUH - Final | |
4:00 pm | Hermann-52 vs South Callaway-62 at South Callaway - Final | |
4:00 pm | Webster Groves-47 vs Jefferson City-41 at Union - Final | |
4:00 pm | Taylorville-17 vs O'Fallon-55 at Highland - Final | |
4:30 pm | Linn-30 vs Steelville, Missouri-45 at Fatima - Final | |
5:30 pm | Sullivan-45 at Union-29 - Final | |
5:30 pm | Belleville East-45 vs Nashville-58 at Highland - Final | |
6:00 pm | Red Bud-42 at Valmeyer-25 - Final | |
6:00 pm | St. James-48 vs Blair Oaks-45 at Fatima - Final | |
7:00 pm | Hillsboro, Illinois-29 vs Mater Dei-55 at Highland - Final | |
7:00 pm | Ste. Genevieve-57 at Valle Catholic-31 - Final | |
8:30 pm | Okawville-39 at Highland-58 - Final |
Girls Swimming
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | MICDS Invitational | |
9:00 am | Kirkwood Invitational |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | St. Charles Invitational | |
9:00 am | Washington-18 vs Northwest Cedar Hill-54 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | St. Charles West Invitational | |
9:00 am | Northwest Cedar Hill-27 vs Lebanon-39 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Kirkwood-0 vs De Soto-60 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Washington-24 vs Mehlville-30 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Kirkwood-6 vs Washington-48 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Kirkwood-12 at Hillsboro-24 - Final | |
9:00 am | Kirkwood-6 vs Northwest Cedar Hill-66 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Lebanon-60 at Hillsboro-12 - Final | |
9:00 am | Mehlville-12 vs Lebanon-60 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Lindbergh-46 vs Mehlville-18 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | De Soto-36 vs Washington-36 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | De Soto-6 vs Northwest Cedar Hill-66 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Washington-48 at Hillsboro-12 - Final | |
9:00 am | Lindbergh-18 vs Lebanon-54 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Kirkwood-6 vs Mehlville-33 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Northwest Cedar Hill-60 vs Lindbergh-9 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Mehlville-30 at Hillsboro-24 - Final | |
9:00 am | De Soto-18 vs Lebanon-54 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Lindbergh-36 vs De Soto-36 at Hillsboro - Final | |
9:00 am | Lindbergh-48 at Hillsboro-12 - Final |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:30 pm | Fort Zumwalt East-6 vs Fort Zumwalt South-3 at Rec-Plex - Final | |
7:45 pm | Eureka-3 vs Westminster-5 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:15 pm | Francis Howell-6 vs Francis Howell Central-2 at Rec-Plex - Final | |
8:45 pm | Timberland-4 vs Webster Groves-1 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Seckman-3 vs Fox-2 at South County (Kennedy) - Final | |
9:30 pm | Northwest Cedar Hill-16 vs St. Mary's-1 at Brentwood Ice Arena - Final | |
9:45 pm | Fort Zumwalt West-1 vs MICDS-8 at Queeny Recreational Complex - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:30 am | St. Charles Invitational | |
9:00 am | 141 Rumble | |
9:00 am | Owensville Invitational | |
9:00 am | Geneseo Invitational | |
9:30 am | St. Charles West Invitational |
+