Wednesday - January 22, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
6:00 pmRitenour at Ladue
Rivalry
6:00 pmSoldan at O'Fallon Christian
Rivalry
5:30 pmHazelwood East at McCluer
Rivalry
5:30 pmMurphysboro vs Steeleville at Sparta
Rivalry
6:00 pmUniversity City at Hazelwood West
Rivalry
6:00 pmSteelville, Missouri vs Linn at Owensville
Rivalry
6:00 pmMcKinley vs Carnahan at Miller Career
Rivalry
6:00 pmGateway Science Academy vs KIPP St. Louis at Mathews-Dickey
Rivalry
6:00 pmMulberry Grove vs Carlinville at Morrisonville
Rivalry
6:00 pmBismarck at Crystal City
Rivalry
6:00 pmCivic Memorial vs Pana at Litchfield
Rivalry
6:00 pmBelleville West vs Trinity at Belleville East
Rivalry
6:00 pmEdwardsville vs Cahokia at Jerseyville
Rivalry
6:00 pmDe Smet at Chaminade
Rivalry
6:00 pmGreenville at Triad
Rivalry
6:00 pmAlton Marquette vs Carlyle at Okawville
Rivalry
6:00 pmMetro-East Lutheran vs Mater Dei at Nashville
Rivalry
6:15 pmCrossroads College Prep vs Medicine and Bioscience at Cleveland
Rivalry
6:30 pmParkway West at Francis Howell North
Rivalry
6:30 pmHighland vs East St. Louis at Salem, Illinois
Rivalry
7:00 pmColumbia vs Waterloo at Sparta
Rivalry
7:00 pmWood River at Madison, Illinois
Rivalry
7:00 pmHerculaneum at St. Pius X
Rivalry
7:00 pmUnion at Elsberry
Rivalry
7:00 pmClopton at Lutheran St. Charles
Rivalry
7:00 pmHancock at Webster Groves
Rivalry
7:30 pmGateway Legacy Christian Acade vs Nokomis at Litchfield
Rivalry
7:30 pmNormandy at Belleville East
Rivalry
7:30 pmGranite City at Jerseyville
Rivalry
7:30 pmBrentwood at Nashville
Rivalry
7:30 pmGibault at Okawville
Rivalry
7:30 pmTaylorville at Litchfield
Rivalry
8:00 pmCarbondale at Salem, Illinois
Rivalry
8:30 pmFreeburg at Sparta
Rivalry

Girls Basketball
TimeEventScore
5:30 amSteeleville at St. Clair
Rivalry
5:00 pm34th Highland Tournament - Consolation semifinals
Rivalry
5:30 pmGateway Legacy Christian Acade at Springfield Southeast
Rivalry
6:00 pmJennings at John Burroughs
Rivalry
6:00 pmMetro-East Lutheran at Wood River
Rivalry
6:00 pmWashington at Hermann
Rivalry
6:00 pmWestminster at Parkway Central
Rivalry
6:00 pmEdwardsville at St. Joseph's
Rivalry
6:00 pmVilla Duchesne at Hancock
Rivalry
6:00 pm41st Macoupin County Tournament - Semifinals
Rivalry
6:00 pmParkway North at Pattonville
Rivalry
6:00 pmMcCluer South-Berkeley vs Sumner at Soldan
Rivalry
6:15 pmNorth Tech vs Medicine and Bioscience at McKinley
Rivalry
6:30 pmHerculaneum at Valley Park
Rivalry
6:30 pmFrancis Howell North at Holt
Rivalry
6:30 pm34th Highland Tournament - Consolation semifinals
Rivalry
7:00 pmLadue at Marquette
Rivalry
7:00 pmLutheran St. Charles at Whitfield
Rivalry
7:00 pmTimberland at Fort Zumwalt East
Rivalry
7:30 pm41st Macoupin County Tournament - Semifinals
Rivalry
8:00 pm34th Highland Tournament - Championship semifinals
Rivalry

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmSt. Charles West vs Fort Zumwalt South at Rec-Plex

Wrestling
TimeEventScore
4:30 pmClayton at Hazelwood East
4:30 pmMCC Tournament
5:00 pmGateway STEM, Miller Career at Soldan
5:00 pmWashington, Liberty at Fort Zumwalt North
5:00 pmMcCluer South-Berkeley, Parkway West at Oakville
6:00 pmQuincy, Triad at Alton
6:00 pmHighland, Roxana at Hillsboro

+