Thursday - January 30, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Basketball
TimeEventScore
4:30 pmNorth Tech-67 vs Sumner-50 at Soldan - Final
67-50
5:00 pmPriory-66 vs Francis Howell North-43 at Fort Zumwalt North - Final
66-43
5:30 pmWarrenton-55 at Union-42 - Final
55-42
5:30 pmGateway Science Academy-49 at Affton-61 - Final
61-49
5:30 pmNorth Callaway-59 vs Silex-46 at Bowling Green - Final
59-46
5:30 pmClopton-63 vs Van-Far-58 at Bowling Green - Final
63-58
6:00 pmMontgomery County-57 vs St. James-50 at Hermann - Final
57-50
6:00 pmSt. Clair-70 vs California-59 at Hermann - Final
70-59
6:30 pmRock Bridge-68 at Fort Zumwalt North-56 - Final
68-56
6:45 pmMcCluer-69 at St. Mary's-59 - Final
69-59
6:50 pmWinfield-55 at Bowling Green-51 - Final
55-51
6:50 pmLouisiana-42 vs Elsberry-9 at Bowling Green - Final
42-9
7:00 pmWest County (Leadwood)-58 at Crystal City-79 - Final
79-58
7:00 pmCapital City-35 at Owensville-72 - Final
72-35
7:00 pmNorthwest Academy-48 at McKinley-66 - Final
66-48
7:00 pmFrancis Howell Central-39 at Francis Howell-63 - Final
63-39
7:00 pmBayless-44 at Principia-55 - Final
55-44
7:00 pmLutheran South-57 vs KIPP St. Louis-43 at Union - Final
57-43
7:00 pmPattonville-77 at Ritenour-47 - Final
77-47
7:00 pmWindsor (Imperial)-65 at De Soto-62 - Final
65-62
7:00 pmEureka-48 at Ladue-45 - Final
48-45
7:30 pmLinn-50 at Hermann-48 - Final
50-48
7:30 pmNew Haven-61 vs Wright City-52 at Hermann - Final
61-52

Girls Basketball
TimeEventScore
4:00 pmMcCluer North-32 vs Jackson-47 at Lindbergh - Final
47-32
4:00 pmUnion-50 vs Jefferson City-69 at Union - Final
69-50
4:30 pmMontgomery County-44 vs California-62 at Hermann - Final
62-44
4:30 pmLee's Summit West-77 vs Richland-46 at Lebanon - Final
77-46
5:00 pmMascoutah-34 vs Gateway Legacy Christian Acade-51 at Carrollton, Illinois - Final
51-34
5:30 pmFrancis Howell-46 at Lindbergh-30 - Final
46-30
5:30 pmBayless-36 at Principia-56 - Final
56-36
5:30 pmRiverview Gardens-42 at McCluer South-Berkeley-32 - Final
42-32
5:30 pmBrussels-18 at Orchard Farm-50 - Final
50-18
5:30 pmFort Zumwalt East-64 at Liberty (Wentzville)-31 - Final
64-31
5:30 pmHerculaneum-60 at Hillsboro-43 - Final
60-43
5:30 pmSoldan-31 at North Tech-51 - Final
51-31
6:00 pmSalem, Illinois-54 at Wesclin-44 - Final
54-44
6:00 pmSt. Charles-37 at Lebanon-58 - Final
58-37
6:00 pmBelleville East-58 at East St. Louis-53 - Final
58-53
6:00 pmDuchesne-49 at Rosati-Kain-40 - Final
49-40
6:00 pmJefferson-29 at St. Vincent-47 - Final
47-29
6:00 pmValmeyer-36 at Dupo-52 - Final
52-36
6:00 pmFox-34 at Pattonville-56 - Final
56-34
6:00 pmWayne City-53 at Christopher-45 - Final
53-45
6:00 pmNormandy-35 at Thomas Jefferson-47 - Final
47-35
6:00 pmO'Fallon Christian-45 at Trinity-64 - Final
64-45
6:00 pmFredericktown-34 at Potosi-54 - Final
54-34
6:00 pmBreese Central-72 at Carlyle-25 - Final
72-25
6:00 pmBelleville West-26 at Edwardsville-64 - Final
64-26
6:00 pmCarlinville-43 at Gillespie-37 - Final
43-37
6:00 pmLitchfield-38 at Piasa Southwestern-46 - Final
46-38
6:15 pmNorthwest Academy-68 at McKinley-21 - Final
68-21
6:15 pmCleveland-14 vs Medicine and Bioscience-50 at Soldan - Final
50-14
6:15 pmVienna-19 at Carbondale-41 - Final
41-19
6:15 pmSteeleville-48 at Elkville Elverado-46 - Final
48-46
6:15 pmGibault-43 at Waterloo-46 - Final
46-43
6:15 pmAlthoff-42 at Mount Vernon, Illinois-75 - Final
75-42
6:15 pmMetro-86 vs Sumner-17 at Miller Career - Final
86-17
6:15 pmOkawville-24 at Centralia, Illinois-39 - Final
39-24
6:15 pmSparta-26 at Du Quoin-39 - Final
39-26
6:30 pmFather McGivney-36 vs Jerseyville-46 at Carrollton, Illinois - Final
46-36
6:30 pmFrancis Howell Central-44 at Fort Zumwalt North-35 - Final
44-35
7:00 pmWoodland-37 at Perryville-56 - Final
56-37
7:00 pmMICDS-49 vs Marquette-58 at Lindbergh - Final
58-49
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-31 at Mehlville-35 - Final
35-31
7:00 pmCivic Memorial-49 at Incarnate Word-57 - Final
57-49
7:00 pmSte. Genevieve-41 at Park Hills Central-38 - Final
41-38
7:00 pmAlton-70 vs Ritenour-34 at Hillsboro - Final
70-34
7:15 pmBorgia-35 at Cardinal Ritter-25 - Final
35-25
7:15 pmPana-36 at Hillsboro, Illinois-52 - Final
52-36
7:30 pmOakville-45 at Columbia-23 - Final
45-23
7:30 pmTriad-34 at Highland-59 - Final
59-34
7:30 pmGreenville-70 at Vandalia-39 - Final
70-39
7:30 pmO'Fallon-48 at Collinsville-44 - Final
48-44
7:30 pmNew Athens-43 at Marissa-40 - Final
43-40
7:30 pmStaunton-45 at Roxana-24 - Final
45-24
7:30 pmTroy Buchanan-67 vs Walnut Grove-63 at Lebanon - Final
67-63
7:45 pmCarterville-51 at Nashville-45 - Final
51-45
8:00 pmAlton Marquette-40 vs Jacksonville Routt-48 at Carrollton, Illinois - Final
48-40
8:30 pmMiller Career-35 vs Kirkwood-45 at Lindbergh - Final
45-35
9:00 pmBelton-63 vs Parkway North-70 at Lebanon - Final
70-63

Girls Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt East vs Fort Zumwalt North at Rec-Plex
3:30 pmSummit at McCluer North
4:00 pmWebster Groves at Ladue
4:00 pmParkway North vs Oakville at Mehlville
4:30 pmParkway Central at Marquette
4:30 pmCor Jesu at St. Joseph's
4:30 pmHazelwood West at Clayton

Girls Wrestling
TimeEventScore
6:00 pmWashington-39 at Fort Zumwalt South-24 - Final
39-24
6:00 pmSte. Genevieve-36 at Sullivan-22 - Final
36-22

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmLafayette-2 vs Chaminade-1 at Queeny Recreational Complex - Final
2-1
7:00 pmTriad-8 vs Highland-6 at Granite Rink - Final
8-6
7:00 pmFort Zumwalt West-1 vs Lindbergh-12 at South County (Kennedy) - Final
12-1
7:30 pmFreeburg/Waterloo-5 vs Alton-1 at McKendree Metro Rec Plex - Final
5-1
8:15 pmParkway West-4 vs Ladue-2 at Queeny Recreational Complex - Final
4-2
8:30 pmWood River-2 vs Edwardsville MVCHA-2 at Granite Rink - Final
2-2
8:45 pmMarquette-1 vs CBC-7 at Affton Rink - Final
7-1
8:45 pmSummit-2 vs Edwardsville-1 at East Alton Ice Arena - Final
2-1
9:00 pmGranite City-5 vs Belleville Township-0 at McKendree Metro Rec Plex - Final
5-0

Wrestling
TimeEventScore
5:00 pmEast St. Louis, Edwardsville at Chatham Glenwood
5:00 pmLift for Life, Miller Career at Brentwood
6:00 pmSullivan-54 at Ste. Genevieve-21 - Final
54-21
6:00 pmAlthoff-26 at Cahokia-51 - Final
51-26
6:00 pmRoxana-18 at Alton-60 - Final
60-18

+