Thursday - October 1, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmChester Invitational
4:30 pmMarion Meet

Boys Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amSouth 7 Conference Tournament
Results
3:30 pmHighland-160 vs Breese Central-175 at Highland Country Club - Final
160-175
4:00 pmCarrollton, Hillsboro at Carlinville
4:00 pmMetro-East Lutheran, Red Bud at Marissa
4:15 pmPana at Vandalia

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmFarmington-0 at Saxony Lutheran-1 - Final
1-0
4:00 pmCBC-0 vs Ladue-1 at Ladue West Campus - Final
1-0
4:00 pmSt. Pius X-1 at Perryville-4 - Final
4-1
4:15 pmParkway South-1 at Chaminade-4 - Final
4-1
4:15 pmLutheran South-0 at John Burroughs-2 - Final
2-0
4:30 pmEureka-1 at Marquette-2 - Final
2-1
5:00 pmPacific-0 at Union-1 - Final
1-0
5:00 pmFestus-8 at St. Paul Lutheran-1 - Final
8-1
5:00 pmSt. Clair-2 at De Soto-6 - Final
6-2
5:45 pmOrchard Farm-8 at Warrenton-0 - Final
8-0
6:00 pmOakville-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0
6:00 pmMICDS-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
6:00 pmWindsor (Imperial)-0 at Mehlville-7 - Final
7-0
6:00 pmClayton-1 at Parkway North-2 - Final
2-1
6:00 pmHolt-0 at Timberland-2 - Final
2-0
6:00 pmSeckman-2 at Hillsboro-1 - Final
2-1
6:00 pmFrancis Howell North-2 at St. Charles-1 - Final
2-1
6:00 pmWinfield-1 at St. Charles West-4 - Final
4-1
6:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Washington-1 - Final
2-1
6:30 pmCape Girardeau Central at North County
Rivalry
6:30 pmFrancis Howell Central-3 at Liberty (Wentzville)-2 - Final
3-2
6:30 pmTolton Catholic-0 at Borgia-1 - Final
1-0
6:45 pmLutheran North-1 at Trinity-0 - Final
1-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFrancis Howell North, Washington at Fort Zumwalt North
4:00 pmAffton vs Vianney at Webster University
4:15 pmParkway North-99 at Clayton-57 - Final
99-57
4:15 pmFrancis Howell Central at Lafayette
4:15 pmWebster Groves at Mehlville
4:30 pmFrancis Howell at Eureka
4:30 pmMarquette-90 at Ladue-96 - Final
96-90
4:30 pmSummit at Oakville
4:30 pmParkway South-73 at MICDS-107 - Final
107-73

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmBorgia-16 at Union-0 - Final
16-0
4:00 pmEureka-11 at Oakville-3 - Final
11-3
4:15 pmWashington-3 at Fort Zumwalt South-1 - Final
3-1
4:15 pmWebster Groves-12 at Parkway West-1 - Final
12-1
4:15 pmSummit-15 at Cor Jesu-0 - Final
15-0
4:15 pmFort Zumwalt North-15 at Francis Howell North-4 - Final
15-4
4:15 pmNotre Dame-6 at Lutheran South-8 - Final
8-6
4:15 pmWinfield-3 at Warrenton-13 - Final
13-3
4:15 pmTroy Buchanan-4 at Fort Zumwalt West-5 - Final
5-4
4:15 pmHolt-5 at Francis Howell-9 - Final
9-5
4:15 pmParkway Central-3 at Kirkwood-11 - Final
11-3
4:15 pmSeckman-0 at Lafayette-10 - Final
10-0
4:15 pmLadue-17 vs Nerinx Hall-22 at Kirkwood Athletic Association - Final
22-17
4:15 pmOrchard Farm-1 at St. Charles-8 - Final
8-1
4:15 pmSt. Joseph's-8 at Ursuline-5 - Final
8-5
4:15 pmPattonville-4 at Lindbergh-16 - Final
16-4
4:30 pmPerryville-12 at De Soto-2 - Final
12-2
4:30 pmSalem-6 at Owensville-7 - Final
7-6
4:30 pmFarmington-10 at Festus-0 - Final
10-0
4:30 pmParkway South-3 at Marquette-9 - Final
9-3
4:30 pmBelle-9 at St. James-6 - Final
9-6
4:30 pmBowling Green at Wellsville
Rivalry
4:30 pmJefferson-16 at Fredericktown-12 - Final
16-12
4:30 pmPacific-1 at Windsor (Imperial)-11 - Final
11-1
5:00 pmSilex at North Callaway
Rivalry
5:00 pmMontgomery County at Louisiana
Rivalry
5:00 pmMark Twain-7 at Elsberry-8 - Final
8-7
5:00 pmWright City-10 at Clopton-0 - Final
10-0
5:00 pmVan-Far at Community R-6
Rivalry

Field Hockey
TimeEventScore
4:15 pmMICDS-2 at John Burroughs-3 - Final
3-2
4:30 pmWhitfield-0 at Nerinx Hall-4 - Final
4-0
4:30 pmMarquette-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
4:30 pmRosati-Kain-3 at Lutheran South-0 - Final
3-0
4:30 pmSt. Dominic-1 at Notre Dame-2 - Final
2-1
4:30 pmVilla Duchesne-7 vs Summit-0 at Clayton - Final
7-0
5:00 pmParkway West-6 at Webster Groves-0 - Final
6-0
6:00 pmUrsuline-0 at Clayton-1 - Final
1-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmChester Invitational
4:30 pmMarion Meet

Girls Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmGary Bair Invitational
Results
3:30 pmWestminster-158 vs Villa Duchesne-156 at Forest Hills - Final
156-158
3:30 pmNotre Dame-204 vs Lutheran St. Charles-237 at Bogey Hills - Final
204-237
3:30 pmSt. Dominic-188 vs Incarnate Word-194 at Normandie - Final
188-194
3:30 pmJohn Burroughs-207 vs Ursuline-200 at Sunset CC - Final
200-207
3:30 pmBorgia vs Warrenton at Warrenton Golf Course
3:45 pmWaterloo vs Gibault at Acorns Golf Links
3:45 pmLafayette vs Eureka at Legacy GC
4:00 pmCarrollton, Hillsboro at Carlinville
4:00 pmBreese Central, Litchfield, Staunton at Greenville
4:00 pmPana at Vandalia
4:00 pmRoxana vs Civic Memorial at Cloverleaf CC
4:00 pmNerinx Hall-206 vs Cor Jesu-176 at Quail Creek GC - Final
176-206
4:00 pmVisitation-198 vs MICDS-204 at Sunset CC - Final
198-204

Girls Swimming
TimeEventScore
5:30 pmO'Fallon at Edwardsville

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmLutheran St. Charles-7 at Fort Zumwalt East-2 - Final
7-2
3:30 pmSt. Charles-1 at Fort Zumwalt South-8 - Final
8-1
3:30 pmWindsor (Imperial) at St. Charles
3:30 pmGranite City at Alton
4:00 pmRoxana-7 at Wood River-2 - Final
7-2
4:00 pmCor Jesu at Incarnate Word
4:00 pmRosati-Kain at Lutheran South
4:00 pmO'Fallon at Althoff
4:00 pmGreenville at Hillsboro, Illinois
4:00 pmFairfield-4 at Carbondale-5 - Final
5-4
4:00 pmVilla Duchesne at Ladue
4:00 pmMascoutah at Triad
4:00 pmHighland at Civic Memorial
4:00 pmMarion at Benton, Illinois
4:15 pmKirkwood at Lafayette
4:15 pmEureka at Parkway West
4:15 pmWebster Groves at Mehlville
4:30 pmAlton Marquette at Vandalia
4:30 pmOakville vs Clayton at Shaw Park
4:30 pmSummit at Parkway South
4:30 pmMarquette-5 at Timberland-4 - Final
5-4

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:30 amFox-3 at Clayton-2 - Final
3-2
4:00 pmOwensville-0 vs Borgia-2 at Hermann - Final
2-0
5:00 pmWinfield-3 at St. Charles West-1 - Final
3-1
5:00 pmPrincipia-1 at Whitfield-3 - Final
3-1
5:00 pmFort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt East-1 - Final
3-1
5:00 pmWashington-0 at Hermann-2 - Final
2-0
5:00 pmFrancis Howell-3 at Fort Zumwalt West-0 - Final
3-0
5:15 pmMICDS-1 at St. Charles-3 - Final
3-1
5:15 pmJohn Burroughs-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
5:30 pmPotosi at Fredericktown
Rivalry
5:30 pmLindbergh-2 at Mehlville-1 - Final
2-1
5:30 pmUrsuline-0 at Visitation-3 - Final
3-0
5:30 pmFestus-0 at Jefferson-3 - Final
3-0
5:30 pmTrinity-0 at Rosati-Kain-3 - Final
3-0
5:30 pmParkway North-0 at Affton-3 - Final
3-0
5:30 pmMarquette-1 at Eureka-3 - Final
3-1
5:30 pmNerinx Hall-3 at Lutheran South-1 - Final
3-1
5:30 pmNotre Dame-0 at St. Dominic-3 - Final
3-0
5:30 pmNorth Callaway at Bowling Green
Rivalry
5:30 pmPattonville-2 at Ladue-3 - Final
3-2
5:30 pmWebster Groves-0 at Northwest Cedar Hill-2 - Final
2-0
6:00 pmMexico at Montgomery County
Rivalry
6:00 pmPerryville at Windsor (Imperial)
Rivalry
6:00 pmOwensville-0 vs Washington-2 at Hermann - Final
2-0
6:30 pmIncarnate Word-1 at St. Pius X-3 - Final
3-1
6:30 pmSt. Clair-0 at Seckman-2 - Final
2-0
6:30 pmPark Hills Central at North County
Rivalry
7:00 pmDe Soto-0 at Hillsboro-3 - Final
3-0
7:00 pmBorgia-2 at Hermann-0 - Final
2-0

+