Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:45 am | Freeburg Meet | |
8:45 am | Wood River Invitational | |
9:30 am | Border War Championships | |
10:30 am | Potosi Invitational | |
11:00 am | Parkway West Giddy Giddy Invitational |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Guadalupe Centers Charter-2 at Rock Bridge-2 - Final | |
8:00 am | KC East-1 at Hickman-1 - Final | |
9:30 am | Webster Groves-1 at SLUH-2 - Final | |
9:45 am | Francis Howell-2 vs Jefferson City-1 at Rock Bridge - Final | |
11:45 am | Lindbergh-2 at Vianney-1 - Final | |
12:00 pm | Clayton-0 at John Burroughs-4 - Final | |
12:00 pm | Marquette-2 at Chaminade-1 - Final | |
1:00 pm | Fort Zumwalt South-9 at Rock Bridge-1 - Final | |
1:00 pm | Ozark-1 at Hickman-0 - Final | |
2:00 pm | Union-3 at Poplar Bluff-1 - Final | |
5:00 pm | Ozark at Jefferson City |
Fall softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
9:00 am | Oakville-12 at Kirkwood-4 - Final | |
10:00 am | Union-2 vs Pacific-3 at Rolla - Final | |
10:00 am | Ursuline-0 at Marquette-10 - Final | |
10:00 am | Owensville-4 vs Willard-15 at Rolla - Final | |
10:00 am | Parkway South-2 at Webster Groves-1 - Final | |
10:00 am | Pattonville-7 at Parkway North-9 - Final | |
10:00 am | Rolla-13 at Northwest Cedar Hill-6 - Final | |
10:30 am | Naylor-13 vs De Soto-1 at Naylor - Final | |
11:00 am | Eureka-4 at Summit-0 - Final | |
11:30 am | Parkway South-7 at Webster Groves-18 - Final | |
12:00 pm | Willow Springs-6 vs De Soto-5 at Naylor - Final | |
12:00 pm | Joplin-4 vs Owensville-5 at Rolla - Final | |
12:00 pm | Carthage-1 vs Timberland-0 at Rolla - Final | |
12:00 pm | Pattonville-6 at Parkway North-10 - Final | |
2:00 pm | Ozark-6 at Northwest Cedar Hill-7 - Final | |
2:00 pm | Timberland-11 vs Republic-6 at Rolla - Final | |
2:00 pm | Waynesville-3 vs Pacific-9 at Rolla - Final | |
2:30 pm | St. Joseph's-2 at Incarnate Word-12 - Final | |
4:15 pm | Holt-6 at Francis Howell Central-1 - Final |
Field Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Marquette-1 at Clayton-0 - Final | |
10:30 am | Nerinx Hall-2 at Summit-4 - Final | |
11:30 am | Oakville at Parkway West | |
11:30 am | Lutheran South at John Burroughs | |
1:00 pm | Westminster-0 at St. Joseph's-5 - Final | |
1:30 pm | Cor Jesu-0 at MICDS-3 - Final | |
2:30 pm | Visitation-0 at Villa Duchesne-9 - Final |
Football
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 pm | CBC-21 at De Smet-41 - Final | |
12:00 pm | Smith-Cotton-9 at Battle-49 - Final | |
12:00 pm | University Academy-16 at KC Central Academy-18 - Final | |
1:00 pm | Timberland-12 at Fort Zumwalt West-31 - Final | |
1:00 pm | John Burroughs-48 at Priory-21 - Final | |
1:00 pm | Pleasant Hill-10 at Warrensburg-41 - Final | |
2:00 pm | Southern Boone-13 at Tonganoxie (Kan.)-52 - Final |
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Freeburg Meet | |
8:30 am | Parkway West Giddy Giddy Invitational | |
8:45 am | Wood River Invitational | |
9:30 am | Border War Championships | |
11:00 am | Potosi Invitational |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | MVC Singles Tournament | |
10:00 am | Southwestern Conference Tournament | |
10:00 am | South 7 Conference Tournament |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Union-2 vs Dixon-0 at Belle - Final | |
6:00 pm | Union-2 at Belle-0 - Final | |
6:00 pm | Union-0 vs Rolla-2 at Belle - Final | |
6:00 pm | Centralia, Mo.-2 vs Union-0 at Belle - Final | |
12:00 am | Bunker-2 vs Crystal City-1 at West County (Leadwood) - Final | |
12:00 am | Valley Caledonia-2 vs Crystal City-0 at West County (Leadwood) - Final | |
12:00 am | St. Paul Lutheran (Farmington)-0 vs Crystal City-2 at West County (Leadwood) - Final | |
8:00 am | Marshfield-2 vs Hermann-0 at Lebanon - Final | |
8:45 am | Fatima-0 vs Hermann-2 at Lebanon - Final | |
9:00 am | Herculaneum-2 vs St. Paul Lutheran (Farmington)-0 at West County (Leadwood) - Final | |
10:00 am | Lesterville-0 vs Incarnate Word-2 at Jackson - Final | |
10:00 am | St. Vincent vs Arcadia Valley at Jackson | |
10:15 am | Jefferson City-0 vs Hermann-2 at Lebanon - Final | |
10:45 am | Perryville vs Helias at Jackson | |
11:30 am | Westminster-3 at John Burroughs-2 - Final | |
11:30 am | St. Vincent-0 vs Incarnate Word-2 at Jackson - Final | |
12:15 pm | Perryville vs Advance at Jackson | |
1:00 pm | Hermann-2 vs Jefferson City-1 at Lebanon - Final | |
1:00 pm | St. Vincent vs Lesterville at Jackson | |
1:00 pm | Sikeston-0 vs Incarnate Word-2 at Jackson - Final | |
1:45 pm | Perryville vs Poplar Bluff at Jackson | |
2:00 pm | Hermann-2 vs Marshfield-1 at Lebanon - Final | |
2:30 pm | Incarnate Word-0 at Jackson-2 - Final | |
2:30 pm | Sikeston vs St. Vincent at Jackson | |
3:15 pm | Farmington vs Perryville at Jackson | |
4:45 pm | Ste. Genevieve-0 vs Incarnate Word-2 at Jackson - Final | |
5:30 pm | Parkway Central-3 at Lutheran South-0 - Final | |
6:00 pm | Helias JV-2 vs Incarnate Word-0 at Jackson - Final |
+