Tuesday - October 13, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmMississippi Valley Conference Championships
Results
4:00 pmOwensville Invitational
4:00 pmCentralia Invitational
4:15 pmCarlinville Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
10:00 amClass 2A Centralia Sectional
Results
10:00 amClass 1A Ziegler-Royalton Sectional
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:15 pmKirkwood-3 vs Ladue-4 at Ladue West Campus - Final
4-3
4:15 pmSt. Louis United-2 at Principia-3 - Final
3-2
4:15 pmAffton-0 at Lutheran South-4 - Final
4-0
4:30 pmPriory-1 at MICDS-3 - Final
3-1
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Westminster-3 - Final
3-2
5:00 pmSullivan at Pacific
Rivalry
5:00 pmSummit-0 at Marquette-2 - Final
2-0
5:30 pmTimberland-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
6:00 pmLutheran North-2 at DuBourg-8 - Final
8-2
6:00 pmFox-0 at Lindbergh-7 - Final
7-0
6:00 pmPattonville-0 at Oakville-2 - Final
2-0
6:00 pmHolt-1 at Francis Howell Central-7 - Final
7-1
6:30 pmUnion-3 at Festus-2 - Final
3-2
6:30 pmWindsor (Imperial)-2 at Hillsboro-3 - Final
3-2
6:30 pmFort Zumwalt South-2 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
2-1
6:45 pmFrancis Howell North-0 at Fort Zumwalt East-6 - Final
6-0
7:00 pmWashington-2 at Fort Zumwalt North-1 - Final
2-1
7:00 pmSt. Charles-6 at St. Charles West-0 - Final
6-0
7:30 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0

Boys Swimming
TimeEventScore
4:15 pmWestminster at MICDS
4:30 pmLadue at Parkway South
4:30 pmKirkwood at Parkway West
4:30 pmLafayette at Marquette
8:30 pmBorgia, Francis Howell Central at Lutheran St. Charles

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmSeckman-5 at Oakville-15 - Final
15-5
4:00 pmHermann-1 vs St. Pius X-11 at New Haven - Final
11-1
4:00 pmPattonville-0 at Francis Howell Central-15 - Final
15-0
4:00 pmHerculaneum-6 vs Lutheran South-8 at Perryville City Park - Final
8-6
4:00 pmFrancis Howell North-2 at St. Dominic-12 - Final
12-2
4:00 pmDe Soto-6 vs Farmington-16 at North County - Final
16-6
4:00 pmFrancis Howell-15 at Fort Zumwalt North-7 - Final
15-7
4:15 pmMehlville-0 at Lindbergh-15 - Final
15-0
4:15 pmPoplar Bluff-2 vs Jackson-6 at Jackson City Park - Final
6-2
4:15 pmFox-7 at Northwest Cedar Hill-4 - Final
7-4
4:15 pmWestminster-0 at Notre Dame-3 - Final
3-0
4:30 pmAffton-0 vs Webster Groves-15 at Windsor (Imperial) - Final
15-0
4:30 pmNorth County-0 vs Sikeston-1 at North County - Forfeit
1-0
5:30 pmLouisiana-3 vs Jefferson-11 at New Haven - Final
11-3
6:00 pmFestus-4 at Cape Girardeau Central-5 - Final
5-4
6:00 pmFredericktown-11 vs Ursuline-17 at Perryville City Park - Final
17-11
6:30 pmIncarnate Word-15 vs Nerinx Hall-6 at Windsor (Imperial) - Final
15-6
7:00 pmDuBourg-0 at New Haven-15 - Final
15-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmVisitation-11 at Lutheran South-0 - Final
11-0
4:00 pmVilla Duchesne-8 at Nerinx Hall-0 - Final
8-0
4:15 pmJohn Burroughs-5 at Whitfield-0 - Final
5-0
4:15 pmParkway South-2 at Parkway Central-0 - Final
2-0
4:15 pmLindbergh-2 at Westminster-4 - Final
4-2
4:30 pmRosati-Kain at St. Dominic
Rivalry
4:30 pmSummit-2 at St. Joseph's-4 - Final
4-2
4:30 pmOakville at Clayton
Rivalry

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmOwensville Invitational
4:00 pmCentralia Invitational
4:00 pmMississippi Valley Conference Meet
Results
4:15 pmCarlinville Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:30 amClass 2A Champaign Centennial Sectional
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
4:00 pmAlthoff at Highland
4:30 pmWaterloo at Mount Vernon, Illinois

Girls Volleyball
TimeEventScore
6:15 amHillsboro-2 at Windsor (Imperial)-3 - Final
3-2
4:30 pmHermann-3 at New Haven-0 - Final
3-0
4:30 pmVilla Duchesne-0 at St. Joseph's-3 - Final
3-0
5:00 pmSt. Charles-3 at St. Charles West-1 - Final
3-1
5:00 pmFort Zumwalt South-3 at Liberty (Wentzville)-0 - Final
3-0
5:00 pmSt. James-3 at Sullivan-2 - Final
3-2
5:00 pmWashington-3 at Fort Zumwalt North-0 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt West-0 at Timberland-3 - Final
3-0
5:00 pmUnion-3 at Pacific-1 - Final
3-1
5:00 pmFrancis Howell-3 at Troy Buchanan-0 - Final
3-0
5:00 pmFrancis Howell North-3 at Fort Zumwalt East-1 - Final
3-1
5:15 pmOrchard Farm at Winfield
Rivalry
5:30 pmParkway West-2 at Eureka-3 - Final
3-2
5:30 pmOakville-3 at Ladue-0 - Final
3-0
5:30 pmBowling Green at North Callaway
Rivalry
5:30 pmMarquette-3 at Summit-0 - Final
3-0
5:30 pmMICDS-0 at Westminster-3 - Final
3-0
5:30 pmGrandview-1 at St. Paul-2 - Final
2-1
5:30 pmKirkwood-2 at Seckman-3 - Final
3-2
5:30 pmSt. Vincent at East Prairie
Rivalry
5:30 pmPark Hills Central at Potosi
Rivalry
5:30 pmLutheran South-3 at Lutheran North-0 - Final
3-0
5:30 pmMehlville-2 at Parkway South-3 - Final
3-2
5:30 pmHolt-2 at Francis Howell Central-3 - Final
3-2
5:30 pmWhitfield-0 at John Burroughs-2 - Final
2-0
5:45 pmBorgia-3 at Lafayette-1 - Final
3-1
6:00 pmPerryville-3 at Festus-0 - Final
3-0
6:00 pmSt. Dominic-3 at Incarnate Word-1 - Final
3-1
6:00 pmSt. Clair-3 at Owensville-1 - Final
3-1
6:30 pmMontgomery County at Calvary Lutheran
Rivalry
6:30 pmSt. Pius X-3 at Crystal City-0 - Final
3-0
6:30 pmNorth County at Farmington
Rivalry
6:30 pmDuchesne-0 at Notre Dame-2 - Final
2-0
7:00 pmDe Soto-2 at Herculaneum-3 - Final
3-2

+