Thursday - October 22, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
2:30 pmFour Rivers Conference Meet
Results
4:00 pmWebster Groves Invitational
Results
5:00 pmNorthwest Last Chance Meet

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmLadue vs Webster Groves at Selma Field - Postponed
0-0
4:15 pmLutheran St. Charles at Elsberry
Rivalry
4:15 pmChaminade-1 at Priory-0 - Final
1-0
4:15 pmSt. Charles West-0 at Westminster-7 - Final
7-0
4:15 pmPrincipia at Lutheran North
Rivalry
5:00 pmUnion-3 at Pacific-2 - Final
3-2
5:00 pmSt. Mary's-0 at Borgia-2 - Final
2-0
5:00 pmDuchesne-0 at Fort Zumwalt East-7 - Final
7-0
6:00 pmPattonville-3 at Seckman-0 - Final
3-0
6:00 pmFarmington-5 at Affton-1 - Final
5-1
6:00 pmParkway West-2 at Clayton-4 - Final
4-2
6:00 pmLindbergh-0 at Marquette-2 - Final
2-0
6:00 pmTimberland-2 at Holt-1 - Final
2-1
6:00 pmDuBourg-0 at O'Fallon Christian-4 - Final
4-0
6:00 pmFort Zumwalt North-0 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
1-0
6:00 pmTroy Buchanan-1 at Francis Howell North-0 - Final
1-0
6:00 pmSt. Pius X-0 at Lutheran South-5 - Final
5-0
6:00 pmParkway South-2 at Mehlville-0 - Final
2-0
6:00 pmFort Zumwalt West-2 at Francis Howell Central-3 - Final
3-2
6:00 pmSLUH-0 at De Smet-2 - Final
2-0
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-1 at Oakville-2 - Final
2-1
6:00 pmEureka-1 at Kirkwood-4 - Final
4-1
6:00 pmFrancis Howell-1 at Parkway Central-0 - Final
1-0
6:30 pmWarrenton-0 at Hannibal-8 - Final
8-0
6:30 pmHillsboro-0 at Cape Notre Dame-6 - Final
6-0
6:30 pmDe Soto-4 at Fredericktown-3 - Final
4-3
6:30 pmFestus-0 at Sikeston-2 - Final
2-0
6:45 pmMICDS-4 at Trinity-2 - Final
4-2
7:00 pmWindsor (Imperial) at Farmington
Rivalry
7:00 pmFort Zumwalt South-1 at St. Dominic-3 - Final
3-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHolt vs Fort Zumwalt West at Rec-Plex
4:00 pmParkway Quad
4:00 pmClayton-41 at John Burroughs-135 - Final
135-41
4:15 pmLindbergh, Oakville at Mehlville
4:30 pmMarquette at Kirkwood

Fall softball
TimeEventScore
3:00 pmCape Notre Dame-6 at Marquette-7 - Final
7-6
3:00 pmLee's Summit North-11 at Park Hill-5 - Final
11-5
4:00 pmSummit-16 vs Fort Zumwalt South-9 at Fort Zumwalt East - Final
16-9
4:00 pmFort Zumwalt West-2 at Rock Bridge-3 - Final
3-2
4:15 pmWebster Groves-5 vs Farmington-1 at Windsor (Imperial) - Final
5-1
4:30 pmSullivan-4 at Logan-Rogersville-0 - Final
4-0
5:00 pmBolivar-3 at Webb City-7 - Final
7-3
5:00 pmPerryville-7 at Bowling Green-8 - Final
8-7
5:00 pmGrain Valley-1 at Platte County-3 - Final
3-1
5:00 pmLee's Summit West-1 at Kickapoo-11 - Final
11-1
6:00 pmBlair Oaks-4 at Centralia (Mo.)-0 - Final
4-0

Field Hockey
TimeEventScore
4:15 pmNotre Dame-0 at Parkway West-4 - Final
4-0
4:15 pmLindbergh-0 at Clayton-1 - Final
1-0
4:15 pmUrsuline-0 at Kirkwood-3 - Final
3-0
5:00 pmOakville-0 vs Westminster-3 at Villa Duchesne - Final
3-0

Football
TimeEventScore
7:00 pmFort Zumwalt West-23 at Jefferson City-20 - Final
23-20
7:00 pmSt. James Academy (Kan.)-28 at Blue Valley (Kan.)-38 - Final
38-28

Girls Cross Country
TimeEventScore
2:30 pmFour Rivers Conference Meet
Results
4:30 pmNorthwest Last Chance Meet

Girls Swimming
TimeEventScore
5:30 pmO'Fallon at Edwardsville

Girls Volleyball
TimeEventScore
6:00 amTroy Buchanan-3 at Hannibal-1 - Final
3-1
5:00 pmDuchesne-2 at Whitfield-3 - Final
3-2
5:00 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt West
Rivalry
5:00 pmWinfield-2 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-2
5:15 pmLiberty (Wentzville) at Orchard Farm
Rivalry
5:30 pmMICDS-0 at Ladue-3 - Final
3-0
5:30 pmUrsuline-0 at Nerinx Hall-3 - Final
3-0
5:30 pmRosati-Kain-3 at Cardinal Ritter-0 - Final
3-0
5:30 pmEureka at Summit
Rivalry
5:30 pmOak Ridge at Grandview
Rivalry
5:30 pmOzark-3 at Francis Howell-0 - Final
3-0
5:30 pmTrinity at Lutheran North
Rivalry
5:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Parkway Central-3 - Final
3-2
5:30 pmLindbergh-3 at Webster Groves-1 - Final
3-1
5:30 pmWashington-3 at Francis Howell Central-1 - Final
3-1
5:30 pmKirkwood-2 at Affton-0 - Final
2-0
5:30 pmVilla Duchesne-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
5:30 pmParkway West at Marquette
Rivalry
6:00 pmMontgomery County-3 at Wright City-1 - Final
3-1
6:00 pmSt. Joseph's-3 at O'Fallon Christian-2 - Final
3-2
6:00 pmSullivan-1 at Warrenton-3 - Final
3-1
6:00 pmIncarnate Word-0 at Borgia-3 - Final
3-0
6:00 pmSt. Pius X-1 at St. Dominic-3 - Final
3-1
6:30 pmCentralia (Mo.) at Bowling Green
Rivalry
6:30 pmDexter at Perryville
Rivalry
7:00 pmJefferson-3 at Herculaneum-0 - Final
3-0

+