Friday - October 23, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
3:45 pmClayton Invitational
Results
4:00 pmBig River Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmSt. Charles-6 at Winfield-0 - Final
6-0
4:15 pmJohn Burroughs-5 at Whitfield-0 - Final
5-0
5:00 pmFarmington vs Hickman at Battle
Rivalry
5:00 pmFredericktown-0 at Perryville-8 - Final
8-0
5:00 pmGateway Legacy Christian Acade at Jefferson City
Rivalry
6:00 pmTimberland-0 at Summit-5 - Final
5-0
6:00 pmLafayette-2 at Pattonville-1 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmMissouri Military Academy at Fort Zumwalt North
3:45 pmFarmington at Borgia
4:30 pmVianney at MICDS

Field Hockey
TimeEventScore
4:15 pmNerinx Hall-2 at Visitation-1 - Final
2-1
4:15 pmWhitfield-0 vs Cor Jesu-5 at SportPort Athletic Complex - Final
5-0
4:15 pmSummit-3 at Ladue-0 - Final
3-0
4:15 pmMarquette-0 at St. Joseph's-1 - Final
1-0

Football
TimeEventScore
6:00 pmLincoln College Prep-20 at Shawnee Mission South-19 - Final
20-19
6:00 pmVianney-3 at SLUH-20 - Final
20-3
6:00 pmKelly-28 at Affton-0 - Final
28-0
6:00 pmChaminade-19 at CBC-49 - Final
49-19
7:00 pmSpringfield Catholic-41 at Hollister-27 - Final
41-27
7:00 pmSt. Thomas Aquinas (Kan.)-14 at Bishop Carroll (Kan.)-35 - Final
35-14
7:00 pmFort Zumwalt South-6 at Timberland-35 - Final
35-6
7:00 pmSt. Michael the Archangel-6 at Clever-35 - Final
35-6
7:00 pmWest Platte-6 at Mid-Buchanan-60 - Final
60-6
7:00 pmSpringfield Hillcrest-20 at Kickapoo-39 - Final
39-20
7:00 pmRogers (Ark.)-21 at Bentonville (Ark.)-74 - Final
74-21
7:00 pmLathrop-13 at St. Michael the Archangel-33 - Final
33-13
7:00 pmSweet Springs-14 at Fulton-48 - Final
48-14
7:00 pmChaffee-20 at Grandview-37 - Final
37-20
7:00 pmJackson-56 at Hickman-7 - Final
56-7
7:00 pmFox-28 at Ladue-26 - Final
28-26
7:00 pmNorth Callaway-27 at Montgomery County-14 - Final
27-14
7:00 pmFarmington-14 at Park Hills Central-17 - Final
17-14
7:00 pmValle Catholic-52 at St. Pius X-13 - Final
52-13
7:00 pmLutheran South-29 at Windsor (Imperial)-28 - Final
29-28
7:00 pmCamdenton-10 at Rolla-28 - Final
28-10
7:00 pmSouth Harrison-48 at Trenton-16 - Final
48-16
7:00 pmCharleston-20 at New Madrid County Central-60 - Final
60-20
7:00 pmRichmond-32 at Lexington-16 - Final
32-16
7:00 pmWestran-33 at Paris-6 - Final
33-6
7:00 pmNixa-12 at Carthage-35 - Final
35-12
7:00 pmTipton-18 at Crest Ridge-35 - Final
35-18
7:00 pmSlater-63 at Russellville-16 - Final
63-16
7:00 pmVan Horn-6 at Pembroke Hill-44 - Final
44-6
7:00 pmCabool-18 at Salem-19 - Final
19-18
7:00 pmHarrisburg, Missouri-8 at Marceline-56 - Final
56-8
7:00 pmWillard-0 at Webb City-55 - Final
55-0
7:00 pmPleasant Hill-6 at Excelsior Springs-26 - Final
26-6
7:00 pmBlue Valley Northwest (Kan.)-42 at Blue Valley West (Kan.)-21 - Final
42-21
7:00 pmLogan-Rogersville-42 at Reeds Spring-7 - Final
42-7
7:00 pmWellington-Napoleon-0 at Adrian-33 - Final
33-0
7:00 pmLee's Summit West-21 at Lee's Summit North-7 - Final
21-7
7:00 pmOak Park-26 at Grandview K.C.-22 - Final
26-22
7:00 pmSpringfield Central-8 at Forsyth-52 - Final
52-8
7:00 pmCass Midway-46 at Stockton-35 - Final
46-35
7:00 pmMcDonald County-21 at Cassville-44 - Final
44-21
7:00 pmFair Grove-51 at El Dorado Springs-25 - Final
51-25
7:00 pmAsh Grove-14 at Sarcoxie-34 - Final
34-14
7:00 pmLawson-12 at Hamilton-40 - Final
40-12
7:00 pmBowling Green-54 at Clopton-0 - Final
54-0
7:00 pmGirard (Kan.)-6 at Frontenac (Kan.)-26 - Final
26-6
7:00 pmPotosi-6 at De Soto-33 - Final
33-6
7:00 pmTonganoxie (Kan.)-49 at Ottawa (Kan.)-7 - Final
49-7
7:00 pmEureka-17 at Kirkwood-28 - Final
28-17
7:00 pmParkway Central-6 at Lindbergh-49 - Final
49-6
7:00 pmWarrenton-29 at Mexico-26 - Final
29-26
7:00 pmDuchesne-19 at Orchard Farm-14 - Final
19-14
7:00 pmOwensville-20 at St. Clair-58 - Final
58-20
7:00 pmGlendale-47 at Waynesville-32 - Final
47-32
7:00 pmCaruthersville-6 at Hayti-58 - Final
58-6
7:00 pmFrancis Howell North-21 at Cape Girardeau Central-38 - Final
38-21
7:00 pmSt. James-18 at Eldon-21 - Final
21-18
7:00 pmLouisiana-6 at Mark Twain-28 - Final
28-6
7:00 pmStrafford-14 at Skyline-50 - Final
50-14
7:00 pmFredericktown-0 at East Prairie-18 - Final
18-0
7:00 pmCalifornia-0 at Southern Boone-21 - Final
21-0
7:00 pmButler-51 at Lone Jack-6 - Final
51-6
7:00 pmMaryville-28 at St. Joseph Lafayette-14 - Final
28-14
7:00 pmSouth Shelby-10 at Brookfield-54 - Final
54-10
7:00 pmMount Vernon-22 at Marshfield-33 - Final
33-22
7:00 pmWinnetonka-7 at Smithville-33 - Final
33-7
7:00 pmRuskin-30 at Raytown South-39 - Final
39-30
7:00 pmNevada-39 at Aurora-20 - Final
39-20
7:00 pmOzark-28 at Carl Junction-33 - Final
33-28
7:00 pmSt. Joseph Central-0 at Park Hill South-56 - Final
56-0
7:00 pmSt. Vincent-28 at Jefferson-35 - Final
35-28
7:00 pmLawrence (Kan.)-30 at Lawrence Free State (Kan.)-20 - Final
30-20
7:00 pmMarionville-60 at Miller-0 - Final
60-0
7:00 pmNorth Platte-13 at East Buchanan-59 - Final
59-13
7:00 pmLee's Summit-14 at Staley-21 - Final
21-14
7:00 pmBentonville West (Ark.)-48 at Rogers Heritage (Ark.)-14 - Final
48-14
7:00 pmPlatte County-27 at Lansing (Kan.)-0 - Final
27-0
7:00 pmPortageville-32 at Crystal City-34 - Final
34-32
7:00 pmKirksville-7 at Capital City-13 - Final
13-7
7:00 pmCardinal Ritter-18 at Helias-27 - Final
27-18
7:00 pmSummit-23 at Lafayette-33 - Final
33-23
7:00 pmCameron-27 at Marshall-20 - Final
27-20
7:00 pmTrinity-35 at St. Mary's-36 - Final
36-35
7:00 pmScotland County-28 at Van-Far-14 - Final
28-14
7:00 pmCuba-53 at Winfield-26 - Final
53-26
7:00 pmWindsor (Sedalia)-53 at Scott City-8 - Final
53-8
7:00 pmClark County-28 at Macon-49 - Final
49-28
7:00 pmDexter-34 at Malden-12 - Final
34-12
7:00 pmHolden-0 at Knob Noster-42 - Final
42-0
7:00 pmParkway South-0 at Seckman-33 - Final
33-0
7:00 pmBolivar-42 at West Plains-21 - Final
42-21
7:00 pmRaytown-44 at Truman-12 - Final
44-12
7:00 pmFort Osage-48 at William Chrisman-39 - Final
48-39
7:00 pmRockhurst-42 at Blue Springs-20 - Final
42-20
7:00 pmFayette-20 at Knox County-0 - Final
20-0
7:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-41 at Savannah-6 - Final
41-6
7:00 pmPleasant Hope-0 at Pierce City-53 - Final
53-0
7:00 pmLiberty (KC)-31 at North Kansas City-14 - Final
31-14
7:00 pmPutnam County-40 at Polo-8 - Final
40-8
7:00 pmWarsaw-38 at Buffalo-42 - Final
42-38
7:00 pmMountain View-Liberty-14 at Houston-0 - Final
14-0
7:00 pmSikeston-14 at Kennett-53 - Final
53-14
7:00 pmEast Newton-14 at Lamar-53 - Final
53-14
7:00 pmJoplin-48 at Neosho-0 - Final
48-0
7:00 pmClinton-0 at KC Center-41 - Final
41-0
7:00 pmSeneca-6 at Monett-27 - Final
27-6
7:00 pmSt. Charles-0 at Fort Zumwalt East-35 - Final
35-0
7:00 pmHermann-7 at Borgia-42 - Final
42-7
7:00 pmBlue Springs South-10 at Liberty North-34 - Final
34-10
7:00 pmShawnee Heights (Kan.)-7 at De Soto (Kansas)-34 - Final
34-7
7:00 pmBlue Valley North (Kan.)-19 at Blue Valley Southwest (Kan.)-7 - Final
19-7
7:00 pmMarquette-16 at Fort Zumwalt North-35 - Final
35-16
7:00 pmBattle-27 at Hannibal-14 - Final
27-14
7:00 pmRock Bridge-21 at Francis Howell-27 - Final
27-21
7:00 pmTroy Buchanan-7 at Lutheran St. Charles-40 - Final
40-7
7:00 pmOakville-7 at Northwest Cedar Hill-42 - Final
42-7
7:00 pmParkway North-42 at Parkway West-7 - Final
42-7
7:00 pmFestus-55 at St. Charles West-0 - Final
55-0
7:00 pmLockwood-49 at Diamond-14 - Final
49-14
7:00 pmOsage-14 at Blair Oaks-61 - Final
61-14
7:00 pmHighland, Missouri-6 at Monroe City-46 - Final
46-6
7:00 pmHarrisonville-8 at Odessa-51 - Final
51-8
7:00 pmMissouri Military Academy-46 at Salisbury-48 - Final
48-46
7:00 pmWashington-41 at Francis Howell Central-14 - Final
41-14
7:00 pmCentralia (Mo.)-14 at Palmyra-19 - Final
19-14
7:00 pmBelton-0 at Grain Valley-22 - Final
22-0
7:00 pmRepublic-34 at Branson-28 - Final
34-28
7:00 pmLafayette County-49 at Carrollton-10 - Final
49-10
7:00 pmBoonville-30 at Hallsville-14 - Final
30-14
7:00 pmMountain Grove-14 at Thayer-43 - Final
43-14
7:00 pmPark Hill-19 at Raymore-Peculiar-13 - Final
19-13
7:00 pmPrinceton-28 at Gallatin-18 - Final
28-18
7:00 pmWillow Springs-6 at Ava-38 - Final
38-6
7:00 pmMilan-43 at Maysville-6 - Final
43-6

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmBig River Invitational
Results
4:20 pmClayton Invitational
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
9:00 amUrsuline-0 vs Villa Duchesne-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
12:00 pmMICDS-0 vs Visitation-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
3:00 pmRock Bridge-0 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:00 pmFort Zumwalt North-3 at St. Charles West-0 - Final
3-0
4:15 pmJohn Burroughs-3 at Clayton-0 - Final
3-0
5:15 pmBorgia-3 at Visitation-0 - Final
3-0
5:30 pmEureka-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
5:30 pmPrincipia at Lutheran North
Rivalry
5:45 pmParkway West-0 at Oakville-2 - Final
2-0

+