Saturday - October 24, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
9:00 amClass 1A McLeansboro Regional
9:45 amClass 2A Jacksonville Regional
Results
10:00 amClass 3A Granite City Regional
Results
11:30 amClass 1A Marissa Regional
Results
12:15 pmClass 1A Carlinville Regional
Results
12:30 pmClass 2A Highland Regional
Results
12:30 pmClass 1A Freeburg Regional
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
9:00 amFarmington at Rock Bridge
Rivalry
10:30 amWebster Groves-3 at Priory-1 - Final
3-1
11:00 amGateway Legacy Christian Acade at Hickman
Rivalry
12:00 pmMICDS-2 at SLUH-1 - Final
2-1
2:00 pmO'Fallon Christian-5 at Duchesne-1 - Final
5-1
2:30 pmEureka-2 at Vianney-3 - Final
3-2
5:00 pmLafayette-0 at Francis Howell-5 - Final
5-0

Boys Swimming
TimeEventScore
8:00 amLadue Dive Invitational

Fall softball
TimeEventScore
2:00 pmWebb City-10 at Platte County-2 - Final
10-2
2:00 pmBowling Green-1 at Sullivan-4 - Final
4-1
2:00 pmSavannah-1 at Blair Oaks-0 - Final
1-0
2:00 pmKickapoo-0 at Lee's Summit North-2 - Final
2-0
2:00 pmRock Bridge-5 vs Marquette-1 at Rock Bridge - Final
5-1
2:00 pmSummit-3 vs Webster Groves-4 at Summit - Final
4-3

Field Hockey
TimeEventScore
2:00 pmClayton-0 at MICDS-7 - Final
7-0
2:00 pmWestminster-2 at Lafayette-6 - Final
6-2
2:00 pmParkway West-0 at Villa Duchesne-7 - Final
7-0
3:00 pmKirkwood-0 at John Burroughs-2 - Final
2-0

Football
TimeEventScore
12:00 pmSummit Christian-56 at KC Central Academy-22 - Final
56-22
1:00 pmClayton-0 at Priory-38 - Final
38-0
1:00 pmHerculaneum-12 at Perryville-48 - Final
48-12
1:00 pmSt. Dominic-50 at Westminster-14 - Final
50-14
1:00 pmKC East-18 at University Academy-22 - Final
22-18
2:00 pmMICDS-42 at John Burroughs-6 - Final
42-6

Girls Cross Country
TimeEventScore
9:00 amClass 2A Jacksonville Regional
Results
9:00 amClass 1A Marissa Regional
Results
9:00 amClass 1A Freeburg Regional
Results
10:00 amClass 1A Carlinville Regional
Results
10:00 amClass 2A Highland Regional
Results
11:15 amClass 3A Granite City Regional
Results
12:30 pmClass 1A McLeansboro Regional

Girls Swimming
TimeEventScore
5:30 pmSouthern Illinois Championships

Girls Tennis
TimeEventScore
9:00 amSt. Joseph LeBlond-0 vs Ursuline-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
9:00 amBolivar-0 vs Villa Duchesne-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
12:00 pmRepublic-0 vs MICDS-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
12:00 pmSt. Pius X (Kansas City)-0 vs Visitation-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-0
3:00 pmPembroke Hill-2 vs John Burroughs-5 at Cooper Tennis Complex - Final
5-2

+