Saturday - October 3, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
8:30 amAlhambra Invitational
Results
8:30 amParkway West Dale Sheppard Invitational-Race 1
Results
9:00 amPiasa Southwestern Invitational
9:00 amCamdenton Invitational
Results
9:00 amWesclin Invitational
Results
9:30 amSouthwestern Conference Meet
Results
9:30 amFrank Schultz Invitational
Results
10:00 amParkway West Dale Sheppard Invitational-Race 2
Results
10:30 amNorth Callaway Invitational
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amMascoutah Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
10:00 amTroy Buchanan-2 at Fort Zumwalt East-3 - Final
3-2
10:30 amTrinity-0 at Priory-8 - Final
8-0
11:00 amSLUH-3 at Mehlville-1 - Final
3-1
11:00 amLindbergh-3 at CBC-1 - Final
3-1
11:00 amSikeston-1 at Hillsboro-4 - Final
4-1
11:00 amSullivan-1 vs Moberly-2 at Camdenton - Final
2-1
11:00 amCarl Junction-0 vs Union-5 at Camdenton - Final
5-0
11:30 amTolton Catholic-0 at St. Dominic-7 - Final
7-0
11:45 amDe Smet-1 at Vianney-0 - Final
1-0
12:00 pmChaminade-1 at Fort Zumwalt South-2 - Final
2-1
12:00 pmWindsor (Imperial)-0 at Northwest Cedar Hill-4 - Final
4-0
12:00 pmMICDS-3 at John Burroughs-4 - Final
4-3
1:00 pmFrancis Howell-1 at Fort Zumwalt West-2 - Final
2-1
1:00 pmSullivan-0 vs Hickman-6 at Camdenton - Final
6-0
2:00 pmUnion-4 at Camdenton-0 - Final
4-0

Boys Swimming
TimeEventScore
8:00 amKirkwood Quad
Results
9:00 amFort Zumwalt North Invitational
Results

Fall softball
TimeEventScore
8:00 amFatima-1 vs Tolton Catholic-2 at Hickman - Final
2-1
8:00 amLiberty (Wentzville)-4 at Windsor (Imperial)-16 - Final
16-4
9:00 amSt. Charles-17 at Orchard Farm-8 - Final
17-8
9:00 amMarquette-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
9:00 amElsberry at Hickman
Rivalry
9:45 amBowling Green vs Blair Oaks at Hickman
Rivalry
10:00 amParkway North-0 at Lutheran South-4 - Final
4-0
10:00 amCarl Junction-2 vs Sullivan-9 at Killian Softball Complex - Final
9-2
10:00 amLindbergh-9 vs Cor Jesu-11 at AfftonAA - Final
11-9
10:00 amLiberty (Wentzville)-0 vs North County-3 at Windsor (Imperial) - Final
3-0
10:00 amParkway West-16 at Pattonville-2 - Final
16-2
10:00 amEureka-17 at Holt-5 - Final
17-5
10:00 amOakville-6 at Webster Groves-9 - Final
9-6
10:00 amSalisbury-9 vs Mark Twain-5 at South Callaway - Final
9-5
10:45 amLee's Summit West vs Elsberry at Hickman
Rivalry
11:00 amKirkwood-11 at St. Dominic-8 - Final
11-8
11:30 amTroy Buchanan-10 vs Smith-Cotton-0 at Hickman - Final
10-0
11:30 amWebster Groves-6 at Oakville-10 - Final
10-6
11:30 amBowling Green at St. Teresa's
Rivalry
11:45 amSullivan-3 vs Camdenton-4 at Killian Softball Complex - Final
4-3
12:00 pmWindsor (Imperial)-8 vs North County-2 at Windsor (Imperial) - Final
8-2
12:00 pmParkway North-15 at Lutheran South-6 - Final
15-6
12:00 pmParkway West-16 at Pattonville-7 - Final
16-7
1:15 pmTroy Buchanan-15 vs Fatima-5 at Hickman - Final
15-5
1:30 pmSt. Elizabeth R-IV-8 vs Mark Twain-6 at South Callaway - Final
8-6
3:00 pmBowling Green vs Rock Bridge at Hickman
Rivalry
3:00 pmSmith-Cotton vs Tolton Catholic at Hickman
Rivalry
4:45 pmTroy Buchanan-1 vs Tolton Catholic-4 at Hickman - Final
4-1

Field Hockey
TimeEventScore
9:00 amEureka-0 at Lafayette-7 - Final
7-0
10:00 amParkway West-2 at Parkway South-0 - Final
2-0
10:00 amSt. Dominic-5 at Barat-0 - Final
5-0
10:00 amUrsuline-0 at Notre Dame-1 - Final
1-0
1:00 pmVisitation-0 at St. Joseph's-3 - Final
3-0

Football
TimeEventScore
10:00 amParkway Central-15 vs Parkway South-23 at Francis Howell - Final
23-15
1:00 pmDiamond-14 at St. Michael the Archangel-56 - Final
56-14
1:00 pmSeckman-21 vs Parkway North-13 at Francis Howell - Final
21-13
1:00 pmSummit Christian-41 at University Academy-0 - Final
41-0
1:00 pmLogan-Rogersville-28 at Girard (Kan.)-21 - Final
28-21
4:00 pmLutheran North-34 vs Parkway West-6 at Francis Howell - Final
34-6
5:00 pmCBC-42 vs Eureka-14 at Northwest Cedar Hill - Final
42-14
7:00 pmLutheran South-28 at O'Fallon Christian-49 - Final
49-28
7:00 pmLafayette-7 vs Marquette-41 at Union - Final
41-7

Girls Cross Country
TimeEventScore
9:00 amAlhambra Invitational
Results
9:00 amWesclin Invitational
Results
9:00 amSouthwestern Conference Meet
Results
9:00 amFrank Schultz Invitational
Results
9:00 amPiasa Southwestern Invitational
9:30 amCamdenton Invitational
Results
10:00 amNorth Callaway Invitational
Results
12:00 pmParkway West Dale Sheppard Invitational-Race 1
Results
1:30 pmParkway West Dale Sheppard Invitational-Race 2
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
1:30 pmJohn Burroughs, Villa Duchesne at Visitation
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
9:00 amHannibal Tournament
10:00 amMarion at Fairfield

Girls Volleyball
TimeEventScore
8:30 amSullivan-2 at Rolla-0 - Final
2-0
9:00 amLindbergh-0 at Lafayette-3 - Final
3-0
9:15 amDiamond-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Neosho - Final
2-0
9:30 amOwensville-0 vs Nixa-2 at Rolla - Final
2-0
11:00 amKirkwood-1 at Webster Groves-3 - Final
3-1
11:00 amLamar-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Neosho - Final
2-0
11:15 amPotosi-0 vs Sullivan-2 at Rolla - Final
2-0
12:00 pmSt. Vincent-0 at Perryville-3 - Final
3-0
12:00 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Neosho-0 - Final
2-0
12:30 pmVisitation-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
12:30 pmOwensville-1 vs West Plains-1 at Rolla - Final
1-1
1:00 pmRiverton-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Neosho - Final
2-0
1:30 pmOwensville-0 vs Waynesville-2 at Rolla - Final
2-0
1:30 pmBlair Oaks-2 vs Sullivan-0 at Rolla - Final
2-0
2:00 pmJoplin-0 vs Northwest Cedar Hill-2 at Neosho - Final
2-0
3:00 pmMarshfield-1 vs Northwest Cedar Hill-2 at Neosho - Final
2-1
3:30 pmOwensville-0 vs Fatima-2 at Rolla - Final
2-0
3:45 pmOsage-2 vs Sullivan-0 at Rolla - Final
2-0
4:30 pmFatima-2 vs Sullivan-0 at Rolla - Final
2-0

+