Monday - October 5, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Soccer
TimeEventScore
4:30 pmFulton-1 at Winfield-0 - Final
1-0
4:30 pmO'Fallon Christian-6 at Warrenton-0 - Final
6-0
5:00 pmSt. Paul Lutheran-2 at Lutheran North-5 - Final
5-2
5:00 pmSt. Clair-1 at Pacific-8 - Final
8-1
5:00 pmBorgia-1 at Timberland-9 - Final
9-1
5:00 pmPrincipia-1 at Lutheran St. Charles-2 - Final
2-1
5:00 pmMarquette-3 at Parkway South-4 - Final
4-3
5:00 pmAffton-3 at Windsor (Imperial)-2 - Final
3-2
6:00 pmLafayette-2 at Parkway West-1 - Final
2-1
6:30 pmSaxony Lutheran-2 at Perryville-1 - Final
2-1
7:00 pmNorth County at Jackson
Rivalry

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt East-99 vs Fort Zumwalt South-81 at Rec-Plex - Final
99-81
4:30 pmParkway South at Lafayette
8:30 pmTimberland vs Francis Howell at Rec-Plex

Fall softball
TimeEventScore
4:15 amLutheran St. Charles-7 at Fort Zumwalt North-16 - Final
16-7
4:00 pmRosati-Kain-3 at Notre Dame-0 - Final
3-0
4:15 pmFrancis Howell North-13 at Francis Howell-8 - Final
13-8
4:15 pmLindbergh-2 at Parkway South-12 - Final
12-2
4:15 pmFort Zumwalt East-18 at St. Charles-0 - Final
18-0
4:15 pmFox-3 at Jackson-4 - Final
4-3
4:15 pmParkway North-12 at Ladue-2 - Final
12-2
4:15 pmCor Jesu-10 at Ursuline-12 - Final
12-10
4:15 pmFort Zumwalt South-4 at Francis Howell Central-11 - Final
11-4
4:15 pmSt. Charles West-17 at Orchard Farm-4 - Final
17-4
4:15 pmWestminster-6 at Parkway Central-8 - Final
8-6
4:15 pmOakville-14 at Parkway West-7 - Final
14-7
4:15 pmSummit-9 at Webster Groves-14 - Final
14-9
4:15 pmPattonville-20 vs Affton-10 at AfftonAA - Final
20-10
4:15 pmKirkwood-20 vs Nerinx Hall-2 at Kirkwood Athletic Association - Final
20-2
4:30 pmSeckman-15 at Festus-0 - Final
15-0
4:30 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Marquette-4 - Final
4-2
4:30 pmLutheran South-1 at Sullivan-12 - Final
12-1
4:30 pmTimberland-4 at Washington-5 - Final
5-4
4:30 pmWindsor (Imperial)-3 at Hillsboro-13 - Final
13-3
4:30 pmElsberry-3 at Winfield-7 - Final
7-3
4:30 pmSt. Clair-1 at Salem-6 - Final
6-1
4:30 pmOwensville-14 at Cuba-15 - Final
15-14
4:30 pmWarrenton-3 at Bowling Green-4 - Final
4-3
4:30 pmSt. James-23 at Newburg-1 - Final
23-1
5:00 pmVan-Far at Marion County
Rivalry
5:00 pmMonroe City-2 at Silex-0 - Final
2-0
5:00 pmCentralia (Mo.) at North Callaway
Rivalry
5:00 pmSouth Shelby-9 at Louisiana-8 - Final
9-8
6:00 pmSikeston at North County
Rivalry
6:00 pmJefferson-4 at Saxony Lutheran-5 - Final
5-4

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmParkway West-2 at Ursuline-3 - Final
3-2
4:00 pmWestminster-0 at Visitation-4 - Final
4-0
4:30 pmLindbergh-0 at Clayton-1 - Final
1-0
4:30 pmParkway South-1 at Whitfield-5 - Final
5-1
4:30 pmSt. Dominic-2 at Parkway Central-0 - Final
2-0
6:00 pmOakville-2 at Eureka-0 - Final
2-0

Girls Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amGAC South Championships
12:00 pmRockwood Quad
12:30 pmAAA Championships
Results
3:00 pmEdwardsville, Highland, Triad at Granite City
3:30 pmLutheran South, Seckman at Lindbergh
Results
3:45 pmAlthoff-198 vs Gibault-231 at Acorns Golf Links - Final
198-231
3:55 pmMICDS-195 vs St. Joseph's-144 at Missouri Bluffs - Final
144-195
4:00 pmFreeburg, Highland, Nashville at Breese Central
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
1:00 pmDuBourg-0 vs Clayton-5 at Chaminade - Final
5-0
2:15 pmAffton-0 vs Ursuline-5 at Chaminade - Final
5-0
3:00 pmSmith-Cotton-5 at Hannibal-4 - Final
5-4
3:00 pmPrincipia-1 at Westminster-5 - Final
5-1
3:30 pmFrancis Howell North-4 at Francis Howell Central-5 - Final
5-4
3:30 pmCollinsville at Belleville East
3:30 pmSt. Charles-0 at Lutheran St. Charles-5 - Final
5-0
3:30 pmOakville-0 at Lindbergh-5 - Final
5-0
3:30 pmJackson-0 vs Cor Jesu-5 at Dwight Davis Tennis Center - Final
5-0
3:30 pmSt. Charles West-0 at Duchesne-5 - Final
5-0
3:30 pmFort Zumwalt North-0 at Fort Zumwalt West-5 - Final
5-0
4:00 pmHighland at Jerseyville
4:00 pmMascoutah at Althoff
4:00 pmGibault at Wood River
4:00 pmNotre Dame-5 vs St. Pius X-2 at Crystal City Park - Final
5-2
4:00 pmSikeston-1 at Windsor (Imperial)-5 - Final
5-1
4:00 pmMehlville-0 at Poplar Bluff-5 - Final
5-0
4:00 pmParkway South-2 at Francis Howell-5 - Final
5-2
4:00 pmEureka-5 at Kirkwood-4 - Final
5-4
4:00 pmPotosi-0 vs Lutheran South-5 at Watson Trails Park - Final
5-0
4:00 pmNerinx Hall-5 at Parkway West-2 - Final
5-2
4:00 pmWebster Groves-2 at Summit-5 - Final
5-2
4:00 pmWhitfield-0 vs Villa Duchesne-5 at Westminster - Final
5-0
4:15 pmGranite City vs Greenville at Greenville University
4:15 pmAlton Marquette at Waterloo
4:30 pmFort Zumwalt South-5 at Capital City-1 - Final
5-1

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amIntensity Homeschool-0 at Wright City-3 - Final
3-0
5:30 amSeckman-2 at Crystal City-0 - Final
2-0
4:30 pmWashington-0 at Hermann-3 - Final
3-0
5:00 pmLutheran South-2 at Fort Zumwalt West-1 - Final
2-1
5:00 pmKingston-2 at Grandview-1 - Final
2-1
5:30 pmParkway South-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
5:30 pmSummit-0 at Northwest Cedar Hill-3 - Final
3-0
5:30 pmPrincipia-0 at MICDS-3 - Final
3-0
5:30 pmLutheran North-0 at Notre Dame-2 - Final
2-0
5:30 pmWebster Groves-2 at Parkway North-0 - Final
2-0
5:30 pmPacific-0 at Kirkwood-2 - Final
2-0
5:30 pmFox-1 at Mehlville-2 - Final
2-1
5:30 pmSt. Vincent at Woodland (Marble Hill)
Rivalry
5:45 pmLindbergh-1 at Oakville-2 - Final
2-1
6:00 pmPotosi-2 at De Soto-0 - Final
2-0
6:00 pmBorgia-3 at Jefferson City-0 - Final
3-0
6:00 pmEureka-2 at St. Dominic-3 - Final
3-2
6:30 pmWinfield at Montgomery County
Rivalry
7:00 pmSt. Pius X-1 at Park Hills Central-2 - Final
2-1
7:00 pmPattonville-0 at Parkway West-2 - Final
2-0
7:00 pmSullivan-2 at Herculaneum-0 - Final
2-0

+