Tuesday - October 6, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
3:30 pmMadison County Invitational
4:00 pmHermann Invitational
4:00 pmSt. Clair County Meet
4:30 pmPrincipia Invitational
4:45 pmCarlinville Fall Fun Run
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
8:00 amClass 2A Mount Vernon Regional
Results
8:30 amClass 1A Gibault Regional
Results
8:30 amClass 1A Okawville Regional
Results
8:30 amClass 2A Mascoutah Regional
Results
9:00 amClass 2A Roxana Regional
Results
9:00 amClass 1A Mount Olive Regional
Results
9:00 amClass 3A Edwardsville Regional
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:30 amWinfield-1 at Wright City-2 - Final
2-1
4:00 pmSt. Pius X-1 at Whitfield-9 - Final
9-1
4:15 pmSt. Charles West-0 at Orchard Farm-4 - Final
4-0
4:15 pmKirkwood-1 at Webster Groves-2 - Final
2-1
4:15 pmDe Smet-0 at Chaminade-1 - Final
1-0
4:15 pmWestminster-1 at MICDS-0 - Final
1-0
4:15 pmTimberland-1 at Troy Buchanan-0 - Final
1-0
4:30 pmSt. Mary's-0 at SLUH-3 - Final
3-0
5:00 pmWarrenton-1 at St. Charles-7 - Final
7-1
5:00 pmUnion-4 at St. Clair-0 - Final
4-0
5:00 pmPacific-3 at Sullivan-1 - Final
3-1
6:00 pmParkway West-0 at Oakville-1 - Final
1-0
6:00 pmParkway Central-1 at Clayton-3 - Final
3-1
6:00 pmLadue-0 at Summit-1 - Final
1-0
6:00 pmFort Zumwalt West-4 at Holt-1 - Final
4-1
6:00 pmLindbergh-2 at Eureka-0 - Final
2-0
6:00 pmFrancis Howell North-0 at Fort Zumwalt South-4 - Final
4-0
6:00 pmCBC-0 at St. Dominic-3 - Final
3-0
6:00 pmWindsor (Imperial)-0 at Lutheran South-4 - Final
4-0
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-3 at Parkway South-4 - Final
4-3
6:00 pmFox-1 at Seckman-3 - Final
3-1
6:00 pmFort Zumwalt East-3 at Fort Zumwalt North-0 - Final
3-0
6:30 pmSt. Louis United-0 at Lutheran St. Charles-3 - Final
3-0
6:30 pmFestus-2 at De Soto-1 - Final
2-1
6:45 pmLiberty (Wentzville)-8 at Washington-0 - Final
8-0
7:00 pmHillsboro-2 at Farmington-4 - Final
4-2
7:30 pmFrancis Howell Central-2 at Francis Howell-0 - Final
2-0
7:30 pmVianney-2 at Mehlville-1 - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmLiberty (Wentzville) vs Fort Zumwalt West at Rec-Plex
4:00 pmCBC vs Vianney at Webster University
4:15 pmChaminade at MICDS
4:30 pmParkway North at Parkway West
4:30 pmFort Zumwalt West, Liberty at SLUH
Results
4:30 pmClayton at Pattonville
4:30 pmEureka at Marquette

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmSt. Clair-2 at St. Pius X-8 - Final
8-2
4:00 pmLutheran South-0 at Windsor (Imperial)-15 - Final
15-0
4:00 pmWestminster-17 at Orchard Farm-18 - Final
18-17
4:15 pmParkway North-3 at Notre Dame-0 - Final
3-0
4:15 pmSeckman-8 at St. Charles West-3 - Final
8-3
4:15 pmTroy Buchanan-8 at Holt-4 - Final
8-4
4:15 pmMehlville-12 vs Affton-5 at AfftonAA - Final
12-5
4:15 pmLiberty (Wentzville)-0 at Fort Zumwalt East-10 - Final
10-0
4:15 pmFort Zumwalt West-17 at Fort Zumwalt South-14 - Final
17-14
4:15 pmLindbergh-12 at Northwest Cedar Hill-16 - Final
16-12
4:15 pmLafayette-4 at Oakville-6 - Final
6-4
4:15 pmWinfield-17 at St. Charles-0 - Final
17-0
4:15 pmRosati-Kain-1 at St. Joseph's-0 - Final
1-0
4:15 pmKirkwood-5 at Fox-6 - Final
6-5
4:15 pmParkway West-5 at Parkway Central-3 - Final
5-3
4:30 pmWebster Groves-15 at Pattonville-5 - Final
15-5
4:30 pmMarquette-7 at Eureka-4 - Final
7-4
4:30 pmFrancis Howell North-1 at Washington-9 - Final
9-1
4:30 pmVan-Far-9 at Wright City-8 - Final
9-8
4:30 pmSt. James-7 at Salem-11 - Final
11-7
4:30 pmWarrenton-16 at Union-6 - Final
16-6
4:30 pmDe Soto-11 at Jefferson-8 - Final
11-8
4:30 pmHillsboro-12 at Herculaneum-0 - Final
12-0
4:30 pmIncarnate Word-8 vs Nerinx Hall-9 at Kirkwood Athletic Association - Final
9-8
4:30 pmWellsville at Silex
Rivalry
4:30 pmChaffee-1 vs Farmington-15 at Farmington Sports Complex - Final
15-1
5:00 pmElsberry-4 at Montgomery County-5 - Final
5-4
5:00 pmNorth Callaway-10 at Mark Twain-1 - Final
10-1
5:00 pmLouisiana at Community R-6
Rivalry
5:00 pmClopton-1 at Bowling Green-9 - Final
9-1
5:00 pmOwensville-13 at South Callaway-11 - Final
13-11
6:00 pmNorth County at Jackson
Rivalry

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmSt. Joseph's-2 at Ursuline-0 - Final
2-0
4:00 pmVisitation-0 at John Burroughs-1 - Final
1-0
4:00 pmLafayette-5 at Ladue-2 - Final
5-2
4:15 pmLindbergh-0 at Notre Dame-1 - Final
1-0
4:15 pmMICDS-0 at Villa Duchesne-2 - Final
2-0
4:30 pmKirkwood-0 at Marquette-1 - Final
1-0
4:30 pmParkway West-1 at Eureka-2 - Final
2-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmMadison County Invitational
4:00 pmSt. Clair County Meet
4:00 pmHermann Invitational
4:30 pmPrincipia Invitational
4:45 pmCarlinville Fall Fun Run
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
6:00 pmParkway West vs Clayton at Ruth Park
3:00 pmWebster Groves-187 vs Parkway Central-165 at Four Seasons CC - Final
165-187
3:30 pmLadue-194 vs Lafayette-175 at Country Club of St. Albans - Final
175-194
4:00 pmCor Jesu-171 vs Westminster-177 at WingHaven Country Club - Final
171-177
4:00 pmVisitation-175 vs Nerinx Hall-202 at Quail Creek GC - Final
175-202
4:00 pmIncarnate Word vs John Burroughs at Forest Park
4:00 pmHamilton County at Centralia, Illinois
4:00 pmFox-217 vs Eureka-202 at The Legends - Final
202-217

Girls Tennis
TimeEventScore
6:00 pmBattle at Hickman
12:00 amClayton-2 vs Ursuline-5 at Chaminade - Final
5-2
3:30 amLindbergh-0 at St. Joseph's-5 - Final
5-0
3:00 pmParkway North vs Rosati-Kain at Dwight Davis Tennis Center
3:00 pmPoplar Bluff-0 at Farmington-5 - Final
5-0
3:00 pmFort Zumwalt East at Incarnate Word
3:30 pmWestminster-0 at Villa Duchesne-5 - Final
5-0
3:30 pmFort Zumwalt West-1 at St. Dominic-5 - Final
5-1
3:30 pmFrancis Howell Central-0 at Timberland-5 - Final
5-0
3:30 pmO'Fallon at Belleville West
3:30 pmCor Jesu-0 at John Burroughs-5 - Final
5-0
4:00 pmTriad at Alton Marquette
4:00 pmCivic Memorial at Mascoutah
4:00 pmGreenville at Metro-East Lutheran
4:00 pmJacksonville, Illinois at Jerseyville
4:00 pmFrancis Howell-3 at Lafayette-5 - Final
5-3
4:00 pmSummit-0 at Visitation-5 - Final
5-0
4:00 pmGibault at Waterloo
4:00 pmNerinx Hall-0 at Ladue-5 - Final
5-0
4:00 pmAlthoff at Roxana
4:00 pmTroy Buchanan-3 at Holt-5 - Final
5-3
4:00 pmWindsor (Imperial)-1 at Cape Girardeau Central-5 - Final
5-1
4:00 pmEureka-1 at Marquette-5 - Final
5-1
4:15 pmHighland at Granite City
4:30 pmFort Zumwalt South-3 at Liberty (Wentzville)-5 - Final
5-3
4:30 pmSmith-Cotton-4 at Helias-5 - Final
5-4

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:30 amPattonville-0 at Parkway South-3 - Final
3-0
6:30 amJackson-0 at Hillsboro-3 - Final
3-0
5:00 pmTimberland-3 at Troy Buchanan-2 - Final
3-2
5:00 pmFort Zumwalt East-0 at Fort Zumwalt North-3 - Final
3-0
5:00 pmSt. James-0 at Hermann-3 - Final
3-0
5:00 pmNew Haven-0 at Owensville-3 - Final
3-0
5:00 pmFort Zumwalt West-3 at Holt-1 - Final
3-1
5:00 pmFrancis Howell North-1 at Fort Zumwalt South-3 - Final
3-1
5:15 pmSt. Charles West-3 at Orchard Farm-0 - Final
3-0
5:15 pmLutheran South-1 at Visitation-2 - Final
2-1
5:30 pmCor Jesu-3 at Nerinx Hall-0 - Final
3-0
5:30 pmLadue-1 at Parkway Central-3 - Final
3-1
5:30 pmMehlville-0 at Kirkwood-3 - Final
3-0
5:30 pmPotosi at Farmington
Rivalry
5:30 pmSeckman-1 at Oakville-3 - Final
3-1
5:30 pmRosati-Kain-0 at Affton-2 - Final
2-0
5:30 pmSummit-0 at Lafayette-3 - Final
3-0
5:45 pmMarquette-3 at Parkway North-0 - Final
3-0
6:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Washington-3 - Final
3-0
6:00 pmSt. Clair-3 at Pacific-0 - Final
3-0
6:00 pmMontgomery County at Centralia (Mo.)
Rivalry
6:00 pmUnion-0 at Sullivan-3 - Final
3-0
6:00 pmDe Soto-0 at Perryville-3 - Final
3-0
6:00 pmBowling Green at Tolton Catholic
Rivalry
6:00 pmUrsuline-0 at Incarnate Word-3 - Final
3-0
6:15 pmClayton-2 at John Burroughs-1 - Final
2-1
6:15 pmMICDS-3 at Villa Duchesne-2 - Final
3-2
6:30 pmNorth County at Ste. Genevieve
Rivalry
6:30 pmJefferson-0 at St. Pius X-3 - Final
3-0
7:00 pmWindsor (Imperial)-3 at Festus-1 - Final
3-1

+