Thursday - October 8, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
8:00 amJohn Burroughs vs Clayton at Shaw Park
4:00 pmPinckneyville Invitational
4:00 pmChester Invitational II
4:15 pmCentralia Invitational
5:05 pmOrchard Farm Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
6:00 amSt. Mary's-3 at Fox-2 - Final
3-2
4:00 pmElsberry at Warrenton
Rivalry
4:00 pmLindbergh-3 vs Ladue-1 at Ladue West Campus - Final
3-1
4:15 pmParkway North-2 at Pattonville-1 - Final
2-1
4:15 pmLutheran North-0 at Principia-4 - Final
4-0
4:30 pmMarquette-1 at Kirkwood-2 - Final
2-1
4:30 pmSummit-2 at Webster Groves-3 - Final
3-2
5:00 pmDixon-3 at Sullivan-2 - Final
3-2
5:00 pmRock Bridge-0 at Ozark-3 - Final
3-0
5:00 pmFestus-0 at Saxony Lutheran-6 - Final
6-0
5:00 pmFort Zumwalt East-3 at Washington-1 - Final
3-1
5:00 pmGuadalupe Centers Charter at KC East
Rivalry
5:30 pmFort Zumwalt South-2 at Francis Howell-3 - Final
3-2
5:30 pmHillsboro-3 at St. Pius X-1 - Final
3-1
6:00 pmSt. Charles West-0 at Francis Howell North-4 - Final
4-0
6:00 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Parkway Central-2 - Final
2-0
6:00 pmTrinity-0 at St. Dominic-8 - Final
8-0
6:00 pmTolton Catholic-0 at O'Fallon Christian-3 - Final
3-0
6:00 pmTroy Buchanan-0 at Francis Howell Central-3 - Final
3-0
6:30 pmSikeston at North County
Rivalry
6:30 pmPerryville-3 at Poplar Bluff-0 - Final
3-0
6:30 pmHolt-0 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
1-0
7:00 pmOakville-0 at Mehlville-3 - Final
3-0
7:00 pmOrchard Farm-2 at Farmington-0 - Final
2-0
7:00 pmParkway West-1 at Parkway South-5 - Final
5-1
7:30 pmVianney-2 at SLUH-3 - Final
3-2

Boys Swimming
TimeEventScore
4:00 pmJohn Burroughs-108 at Chaminade-75 - Final
108-75
4:30 pmEureka at Parkway West
4:30 pmClayton-36 at Webster Groves-139 - Final
139-36
4:30 pmLadue at Parkway Central
4:30 pmLindbergh at Parkway South

Fall softball
TimeEventScore
3:45 pmParkway South-11 at Seckman-1 - Final
11-1
4:00 pmNerinx Hall-1 vs Rosati-Kain-3 at AfftonAA - Final
3-1
4:00 pmBlair Oaks-5 at Troy Buchanan-6 - Final
6-5
4:15 pmFox-4 at Lindbergh-12 - Final
12-4
4:15 pmFrancis Howell North-8 at Lutheran St. Charles-0 - Final
8-0
4:15 pmUrsuline-7 at Liberty (Wentzville)-9 - Final
9-7
4:15 pmFrancis Howell-5 at Fort Zumwalt South-2 - Final
5-2
4:15 pmParkway North-13 at Lafayette-1 - Final
13-1
4:15 pmSt. Joseph's-3 at Lutheran South-0 - Final
3-0
4:15 pmWarrenton-15 at St. Charles-0 - Final
15-0
4:15 pmSt. Dominic-13 at Timberland-15 - Final
15-13
4:15 pmFrancis Howell Central-0 at Fort Zumwalt West-10 - Final
10-0
4:15 pmKirkwood-16 at Parkway West-6 - Final
16-6
4:15 pmParkway Central-10 at Pattonville-2 - Final
10-2
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Webster Groves-14 - Final
14-0
4:30 pmPerryville-2 vs Farmington-6 at Farmington Sports Complex - Final
6-2
4:30 pmFestus-4 at Windsor (Imperial)-10 - Final
10-4
4:30 pmFort Zumwalt East-4 at Washington-1 - Final
4-1
4:30 pmSullivan at Rolla
Rivalry
4:30 pmSt. James-6 at Crocker-7 - Final
7-6
4:30 pmUnion at Salem
Rivalry
4:30 pmHerculaneum at Fredericktown
Rivalry
4:30 pmCuba-18 at St. Clair-3 - Final
18-3
4:30 pmWellsville at Wright City
Rivalry
4:30 pmHillsboro-0 at Marquette-11 - Final
11-0
4:30 pmOakville-7 at Summit-11 - Final
11-7
4:30 pmNorth County-5 at Jefferson-1 - Final
5-1
5:00 pmNew Haven-4 at Montgomery County-6 - Final
6-4
5:00 pmElsberry-13 at Silex-3 - Final
13-3
5:00 pmNorth Callaway-1 at Bowling Green-3 - Final
3-1
5:00 pmLouisiana-1 at Mark Twain-11 - Final
11-1

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmRosati-Kain at Notre Dame
Rivalry
4:00 pmNerinx Hall-0 at Visitation-1 - Final
1-0
4:15 pmOakville at Kirkwood
Rivalry
4:15 pmJohn Burroughs-1 at Villa Duchesne-4 - Final
4-1
4:30 pmSummit-0 at Cor Jesu-4 - Final
4-0
4:30 pmWhitfield-0 at Lindbergh-2 - Final
2-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmPinckneyville Invitational
4:00 pmChester Invitational II
4:00 pmMWAA Conference Meet
Results
4:15 pmCentralia Invitational
4:30 pmOrchard Farm Invitational
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmLadue-170 vs Marquette-186 at Ballwin GC - Final
170-186
3:30 pmVilla Duchesne, Visitation at St. Joseph's
Results
3:45 pmClayton vs Incarnate Word at Normandie

Girls Swimming
TimeEventScore
5:30 pmChatham Glenwood at Edwardsville

Girls Tennis
TimeEventScore
6:00 pmClass 3 District 4 - Championship
3:00 pmParkway Central at MICDS

Girls Volleyball
TimeEventScore
12:00 amWright City-3 at Principia-0 - Final
3-0
4:30 pmPacific-0 at Hermann-3 - Final
3-0
5:00 pmOwensville-3 at St. James-0 - Final
3-0
5:00 pmNew Haven-3 at Union-1 - Final
3-1
5:00 pmGrandview-3 at Cuba-2 - Final
3-2
5:00 pmHolt-0 at Timberland-3 - Final
3-0
5:00 pmSt. Dominic at Duchesne
Rivalry
5:00 pmOrchard Farm-1 at Fort Zumwalt West-3 - Final
3-1
5:15 pmLiberty (Wentzville)-2 at St. Charles-3 - Final
3-2
5:30 pmIncarnate Word-0 at Cor Jesu-3 - Final
3-0
5:30 pmClayton-3 at Pattonville-1 - Final
3-1
5:30 pmNorth Callaway at California
Rivalry
5:30 pmParkway Central-0 at Marquette-3 - Final
3-0
5:30 pmMeadow Heights at St. Vincent
Rivalry
5:30 pmLindbergh-1 at Kirkwood-2 - Final
2-1
5:30 pmDuBourg at Lutheran North
Rivalry
5:30 pmParkway West-3 at Summit-0 - Final
3-0
5:30 pmNerinx Hall-2 at Webster Groves-1 - Final
2-1
5:30 pmJohn Burroughs-3 at Ladue-1 - Final
3-1
5:30 pmSte. Genevieve at Potosi
Rivalry
5:30 pmTroy Buchanan-3 at Francis Howell Central-1 - Final
3-1
6:00 pmFrancis Howell-0 at Borgia-3 - Final
3-0
6:00 pmPerryville-2 at Hillsboro-3 - Final
3-2
6:00 pmNotre Dame-2 at Trinity-3 - Final
3-2
6:00 pmSullivan-1 at St. Clair-3 - Final
3-1
6:00 pmFort Zumwalt East-0 at Washington-3 - Final
3-0
6:30 pmFredericktown-0 at North County-3 - Final
3-0
6:30 pmBowling Green at Montgomery County
Rivalry
6:30 pmSeckman-2 at Windsor (Imperial)-1 - Final
2-1
7:00 pmFestus-3 at De Soto-1 - Final
3-1

+