Friday - October 9, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pm17th Annual Terry Meatheany Invitational
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmWestminster-0 at Kirkwood-5 - Final
5-0
4:00 pmLutheran St. Charles-5 at Winfield-1 - Final
5-1
4:00 pmOrchard Farm at Whitfield
Rivalry
4:15 pmWhitfield-1 at Priory-4 - Final
4-1
4:30 pmElsberry at Wright City
Rivalry
5:15 pmKC East-2 vs Francis Howell-1 at Rock Bridge - Final
2-1
6:00 pmGuadalupe Centers Charter at Hickman
Rivalry
6:00 pmParkway Central-0 at Summit-2 - Final
2-0
6:30 pmPattonville-0 at Timberland-8 - Final
8-0
6:30 pmDe Soto-4 at Windsor (Imperial)-3 - Final
4-3
7:00 pmJefferson City-2 vs Fort Zumwalt South-1 at Rock Bridge - Final
2-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHolt, Liberty, Washington at Fort Zumwalt South
Results
3:45 pmMissouri Military Academy at Borgia

Fall softball
TimeEventScore
4:30 amCape Girardeau Central-19 at Windsor (Imperial)-9 - Final
19-9
11:00 amUnion-2 vs Northwest Cedar Hill-17 at Rolla - Final
17-2
11:00 amRolla-12 vs Pacific-0 at Rolla - Final
12-0
11:00 amWright City-2 vs Ozark-9 at Rolla - Final
9-2
12:45 pmTimberland-1 vs Helias-2 at Rolla - Final
2-1
12:45 pmRepublic-6 vs Northwest Cedar Hill-7 at Rolla - Final
7-6
12:45 pmOzark-15 vs Owensville-4 at Rolla - Final
15-4
2:30 pmOwensville-5 vs Carthage-11 at Rolla - Final
11-5
2:30 pmWaynesville-0 vs Timberland-15 at Rolla - Final
15-0
4:00 pmNerinx Hall-2 at Notre Dame-3 - Final
3-2
4:00 pmHolt-10 at St. Dominic-3 - Final
10-3
4:15 pmPacific-0 vs Neosho-15 at Rolla - Final
15-0
4:15 pmParkway North-16 vs St. Charles-2 at Kiwanis Park - Final
16-2
4:15 pmLindbergh-3 at Summit-13 - Final
13-3
4:15 pmKirkwood-1 at Lafayette-2 - Final
2-1
4:15 pmParkway West-8 at Westminster-2 - Final
8-2
4:15 pmHerculaneum-4 vs Affton-12 at AfftonAA - Final
12-4
4:15 pmSt. Charles West-14 at Ladue-0 - Final
14-0
4:15 pmParkway Central-0 at St. Joseph's-3 - Final
3-0
4:15 pmParkway South-0 at Fort Zumwalt West-7 - Final
7-0
4:15 pmWillard-1 vs Northwest Cedar Hill-8 at Rolla - Final
8-1
4:15 pmCor Jesu-0 at Oakville-10 - Final
10-0
4:15 pmMehlville-0 at Ursuline-10 - Final
10-0
4:30 pmSullivan-6 at Eureka-12 - Final
12-6
4:30 pmDuBourg-1 vs Rosati-Kain-16 at AfftonAA - Final
16-1
4:30 pmBowling Green-0 at Troy Buchanan-7 - Final
7-0
4:30 pmMarquette-3 at Francis Howell Central-4 - Final
4-3
5:00 pmJefferson City at Tolton Catholic
Rivalry
6:00 pmOwensville-11 vs Wright City-3 at Rolla - Final
11-3
6:00 pmTimberland-13 vs Joplin-5 at Rolla - Final
13-5
7:45 pmWright City-1 vs Carthage-16 at Rolla - Final
16-1

Field Hockey
TimeEventScore
4:00 pmCor Jesu-1 at Ladue-0 - Final
1-0
4:00 pmBarat-0 at Westminster-5 - Final
5-0
4:15 pmUrsuline-0 at Whitfield-2 - Final
2-0
4:30 pmKirkwood-2 at Webster Groves-0 - Final
2-0
4:30 pmSt. Dominic-1 at Clayton-2 - Final
2-1
4:30 pmSt. Joseph's-0 at Lafayette-2 - Final
2-0
4:30 pmMarquette-0 at Summit-1 - Final
1-0

Football
TimeEventScore
6:00 pmMaryville-49 at Lincoln College Prep-10 - Final
49-10
6:00 pmVianney-0 at Chaminade-41 - Final
41-0
7:00 pmAffton-14 at Clayton-17 - Final
17-14
7:00 pmMiller-0 at Lockwood-49 - Final
49-0
7:00 pmWindsor (Imperial)-20 at North County-56 - Final
56-20
7:00 pmLawson-14 at Lathrop-12 - Final
14-12
7:00 pmTrenton-20 at Maysville-22 - Final
22-20
7:00 pmFort Zumwalt North-18 at Fort Zumwalt South-14 - Final
18-14
7:00 pmEldon-13 at California-59 - Final
59-13
7:00 pmCardinal Ritter-14 at Francis Howell-38 - Final
38-14
7:00 pmNorth Platte-20 at West Platte-48 - Final
48-20
7:00 pmKnob Noster-0 at Lafayette County-62 - Final
62-0
7:00 pmLadue-38 at Lafayette-44 - Final
44-38
7:00 pmMid-Buchanan-49 at East Buchanan-21 - Final
49-21
7:00 pmCabool-6 at Mountain View-Liberty-14 - Final
14-6
7:00 pmVan Horn-7 at Summit Christian-28 - Final
28-7
7:00 pmFort Zumwalt East-27 at Liberty (Wentzville)-26 - Final
27-26
7:00 pmUnion-13 at Owensville-53 - Final
53-13
7:00 pmRogers (Ark.)-0 at Bentonville West (Ark.)-52 - Final
52-0
7:00 pmParkway Central-14 at Parkway North-12 - Final
14-12
7:00 pmSte. Genevieve-41 at Perryville-0 - Final
41-0
7:00 pmSullivan-6 at St. James-12 - Final
12-6
7:00 pmHolt-44 at Troy Buchanan-7 - Final
44-7
7:00 pmClopton-20 at Van-Far-40 - Final
40-20
7:00 pmWarrenton-34 at Winfield-0 - Final
34-0
7:00 pmRolla-34 at Waynesville-20 - Final
34-20
7:00 pmHallsville-16 at Blair Oaks-55 - Final
55-16
7:00 pmKennett-50 at Dexter-13 - Final
50-13
7:00 pmSavannah-37 at Chillicothe-8 - Final
37-8
7:00 pmHayti-32 at Kelly-6 - Final
32-6
7:00 pmMount Vernon-0 at Springfield Catholic-6 - Final
6-0
7:00 pmCaruthersville-46 at Doniphan-52 - Final
52-46
7:00 pmCole Camp-3 at Windsor (Sedalia)-43 - Final
43-3
7:00 pmWillard-14 at Branson-48 - Final
48-14
7:00 pmLexington-42 at Carrollton-22 - Final
42-22
7:00 pmNixa-0 at Webb City-28 - Final
28-0
7:00 pmLouisburg (Kan.)-7 at Smithville-35 - Final
35-7
7:00 pmSt. Dominic-9 at Borgia-30 - Final
30-9
7:00 pmBlue Valley West (Kan.)-21 at Blue Valley West (Kan.)-51 - Final
51-21
7:00 pmPrinceton-36 at Polo-6 - Final
36-6
7:00 pmHillsboro-54 at De Soto-34 - Final
54-34
7:00 pmRepublic-21 at Carl Junction-28 - Final
28-21
7:00 pmBuffalo-44 at Fair Grove-30 - Final
44-30
7:00 pmLogan-Rogersville-23 at Hollister-20 - Final
23-20
7:00 pmJefferson-42 at Grandview-0 - Final
42-0
7:00 pmStrafford-34 at Forsyth-48 - Final
48-34
7:00 pmClever-35 at Stockton-32 - Final
35-32
7:00 pmHelias-28 at Jefferson City-0 - Final
28-0
7:00 pmSeneca-21 at Cassville-42 - Final
42-21
7:00 pmKirkwood-34 at Marquette-35 - Final
35-34
7:00 pmHamilton-35 at Plattsburg-14 - Final
35-14
7:00 pmParkway South-21 at Northwest Cedar Hill-28 - Final
28-21
7:00 pmSt. Charles-8 at Orchard Farm-30 - Final
30-8
7:00 pmAnderson County (Kansas)-13 at Frontenac (Kan.)-40 - Final
40-13
7:00 pmSLUH-24 at St. Mary's-40 - Final
40-24
7:00 pmNew Madrid County Central-12 at Valle Catholic-41 - Final
41-12
7:00 pmSpringfield Central-12 at Missouri Military Academy-27 - Final
27-12
7:00 pmFarmington-14 at Jackson-56 - Final
56-14
7:00 pmHolden-7 at Richmond-46 - Final
46-7
7:00 pmMarceline-61 at Salisbury-14 - Final
61-14
7:00 pmTolton Catholic-8 at Westran-46 - Final
46-8
7:00 pmHarrisonville-71 at Clinton-14 - Final
71-14
7:00 pmCuba-22 at South Callaway-29 - Final
29-22
7:00 pmAdrian-53 at Lone Jack-0 - Final
53-0
7:00 pmSpringfield Hillcrest-0 at Bolivar-41 - Final
41-0
7:00 pmLee's Summit West-36 at Blue Springs-43 - Final
43-36
7:00 pmAva-6 at Thayer-43 - Final
43-6
7:00 pmHerculaneum-38 at Crystal City-20 - Final
38-20
7:00 pmHouston-14 at Cass Midway-7 - Final
14-7
7:00 pmLindbergh-7 at Eureka-21 - Final
21-7
7:00 pmSt. Joseph Benton-7 at St. Pius X (Kansas City)-47 - Final
47-7
7:00 pmPark Hills Central-61 at Fredericktown-7 - Final
61-7
7:00 pmLebanon-52 at Camdenton-38 - Final
52-38
7:00 pmSt. Joseph Lafayette-33 at Cameron-34 - Final
34-33
7:00 pmMilan-7 at South Harrison-26 - Final
26-7
7:00 pmWashington-49 at Francis Howell North-6 - Final
49-6
7:00 pmKickapoo-17 at Glendale-20 - Final
20-17
7:00 pmMICDS-49 at Lutheran South-14 - Final
49-14
7:00 pmSherwood-15 at El Dorado Springs-49 - Final
49-15
7:00 pmMark Twain-14 at Montgomery County-48 - Final
48-14
7:00 pmDiamond-49 at Pleasant Hope-12 - Final
49-12
7:00 pmBentonville (Ark.)-52 at Rogers Heritage (Ark.)-0 - Final
52-0
7:00 pmMehlville-24 at Oakville-21 - Final
24-21
7:00 pmBlue Valley North (Kan.)-34 at Blue Valley Northwest (Kan.)-27 - Final
34-27
7:00 pmFestus-40 at Pacific-24 - Final
40-24
7:00 pmBishop Miege (Kan.)-41 at Wamego (Kan.)-14 - Final
41-14
7:00 pmHermann-0 at St. Clair-42 - Final
42-0
7:00 pmNorth Callaway-35 at Wright City-6 - Final
35-6
7:00 pmChaffee-6 at Scott City-47 - Final
47-6
7:00 pmMonroe City-30 at Macon-7 - Final
30-7
7:00 pmBoonville-54 at Versailles-6 - Final
54-6
7:00 pmRussellville-22 at Paris-58 - Final
58-22
7:00 pmLighthouse Christian-27 at Skyline-40 - Final
40-27
7:00 pmJoplin-20 at Carthage-41 - Final
41-20
7:00 pmCrest Ridge-14 at Lincoln-28 - Final
28-14
7:00 pmPlatte County-34 at Winnetonka-20 - Final
34-20
7:00 pmKnox County-28 at Scotland County-36 - Final
36-28
7:00 pmChrist Prep Academy (Kan.)-14 at Pembroke Hill-21 - Final
21-14
7:00 pmGrandview K.C.-48 at Ruskin-6 - Final
48-6
7:00 pmAurora-40 at Marshfield-13 - Final
40-13
7:00 pmFort Osage-14 at Blue Springs South-38 - Final
38-14
7:00 pmHickman-0 at Raymore-Peculiar-56 - Final
56-0
7:00 pmCentralia (Mo.)-24 at Bowling Green-22 - Final
24-22
7:00 pmKearney-40 at Reeds Spring-14 - Final
40-14
7:00 pmWestminster-13 at Duchesne-35 - Final
35-13
7:00 pmTruman-14 at Belton-28 - Final
28-14
7:00 pmMarshall-59 at Fulton-21 - Final
59-21
7:00 pmFayette-20 at Harrisburg, Missouri-30 - Final
30-20
7:00 pmNorth Kansas City-24 at Park Hill South-28 - Final
28-24
7:00 pmMoberly-14 at Hannibal-13 - Final
14-13
7:00 pmOzark-31 at Neosho-7 - Final
31-7
7:00 pmSarcoxie-12 at Marionville-48 - Final
48-12
7:00 pmLutheran North-34 at Trinity-7 - Final
34-7
7:00 pmLawrence (Kan.)-39 at St. Thomas Aquinas (Kan.)-27 - Final
39-27
7:00 pmKirksville-21 at Mexico-22 - Final
22-21
7:00 pmOak Park-6 at Staley-45 - Final
45-6
7:00 pmLee's Summit North-17 at Liberty North-21 - Final
21-17
7:00 pmWalnut Ridge (Ark.)-28 at Piggott (Ark.)-60 - Final
60-28
7:00 pmKC Southeast-28 at St. Michael the Archangel-51 - Final
51-28
7:00 pmSummit-17 at Parkway West-12 - Final
17-12
7:00 pmSikeston-25 at Potosi-39 - Final
39-25
7:00 pmSt. Vincent-28 at St. Pius X-21 - Final
28-21
7:00 pmCape Girardeau Central-27 at Poplar Bluff-50 - Final
50-27
7:00 pmSlater-48 at Tipton-28 - Final
48-28
7:00 pmSt. James Academy (Kan.)-29 at Rockhurst-44 - Final
44-29
7:00 pmO'Fallon Christian-48 at Osage-21 - Final
48-21
7:00 pmWebster Groves-0 at Seckman-35 - Final
35-0
7:00 pmMalden-14 at Portageville-24 - Final
24-14
7:00 pmHighland, Missouri-6 at Palmyra-47 - Final
47-6
7:00 pmWilliam Chrisman-22 at Grain Valley-53 - Final
53-22
7:00 pmSalem-21 at Mountain Grove-14 - Final
21-14
7:00 pmPark Hill-21 at Liberty (KC)-24 - Final
24-21
7:00 pmEast Newton-7 at Nevada-52 - Final
52-7
7:00 pmWest Plains-70 at Parkview-6 - Final
70-6
7:00 pmRaytown-40 at Lee's Summit-35 - Final
40-35
7:00 pmPutnam County-8 at Gallatin-48 - Final
48-8

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:20 pm17th Terry Meatheany Invitational
Results

Girls Tennis
TimeEventScore
10:00 amMVC Doubles Tournament
Results
1:00 pmSouth Central Conference Tournament
1:00 pmSouthwestern Conference Tournament
Results

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmWinfield-3 at Fort Zumwalt North-2 - Final
3-2
5:00 pmSt. Joseph's-3 at Ursuline-0 - Final
3-0
5:00 pmWarrenton-3 at St. Charles West-2 - Final
3-2
5:15 pmVisitation-2 at Westminster-1 - Final
2-1
5:15 pmTrinity-1 at Whitfield-3 - Final
3-1
5:30 pmMehlville-1 at Seckman-3 - Final
3-1
5:30 pmParkway Central-0 at Eureka-3 - Final
3-0
6:15 pmOakville-3 at Villa Duchesne-0 - Final
3-0

+