Boys Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
11:00 am | Clopton-52 vs Hermann-51 at Montgomery County - Final | |
11:00 am | Affton-47 vs Windsor (Imperial)-55 at Mehlville - Final | |
11:30 am | Blue Knights-47 vs Elsberry-40 at Winfield - Final | |
12:15 pm | Grandview-55 vs St. Paul Lutheran (Farmington)-62 at Valley Caledonia - Final | |
1:00 pm | Hannibal-51 vs Timberland-60 at Winfield - Final | |
1:30 pm | Lindbergh-40 vs Oakville-36 at Mehlville - Final | |
2:00 pm | Whitfield-54 at MICDS-67 - Final | |
2:30 pm | O'Fallon Christian-71 at Winfield-57 - Final | |
2:45 pm | Kingston-49 at Valley Caledonia-56 - Final | |
3:00 pm | Wellsville-41 at Montgomery County-52 - Final | |
7:00 pm | Mexico-52 vs New Haven-39 at Montgomery County - Final |
Football
Time | Event | Score |
---|---|---|
1:00 pm | Platte County-7 vs Jackson-42 at Helias - Final | |
1:00 pm | Mid-Buchanan-20 vs Windsor (Sedalia)-43 at Blair Oaks - Final | |
6:00 pm | Maryville-40 vs Blair Oaks-62 at Jefferson City - Final |
Girls Basketball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Fort Zumwalt South-46 vs Hickman-42 at Troy Buchanan - Final | |
10:00 am | Eureka-43 vs Holt-58 at Troy Buchanan - Final | |
11:00 am | Lesterville-60 vs St. Paul Lutheran (Farmington)-53 at Valley Caledonia - Final | |
11:30 am | Cardinal Ritter-68 at Troy Buchanan-51 - Final | |
11:30 am | Battle-51 vs St. Dominic-61 at Troy Buchanan - Final | |
1:00 pm | Clopton-62 at Montgomery County-63 - Final | |
1:30 pm | West County (Leadwood)-48 vs South Iron-46 at Valley Caledonia - Final | |
2:30 pm | Jefferson City-58 at Owensville-35 - Final | |
2:30 pm | Liberty Christian Academy-56 at Christian Fellowship-18 - Final | |
3:00 pm | Arcadia Valley-41 vs Park Hills Central-73 at Fredericktown - Final | |
3:30 pm | Sullivan-44 vs Strafford-45 at Willard - Final | |
5:00 pm | Mexico-43 vs Hermann-49 at Montgomery County - Final |
Girls Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
8:00 am | Ste. Genevieve Scramble |
Hockey
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:15 pm | Duchesne-1 vs Francis Howell Central-12 at Rec-Plex - Final | |
7:45 pm | Priory-1 vs Clayton-1 at Brentwood Ice Arena - Final | |
8:45 pm | Oakville-0 vs SLUH-3 at Webster Rink - Final | |
9:15 pm | Summit-2 vs Lindbergh-3 at South County (Kennedy) - Final | |
9:45 pm | Fox-4 vs Parkway South-2 at Queeny Recreational Complex - Final | |
9:45 pm | Northwest Cedar Hill-2 vs MICDS-7 at Brentwood Ice Arena - Final |
Wrestling
Time | Event | Score |
---|---|---|
12:00 am | Ste. Genevieve Scramble | |
8:00 am | Francis Howell North Tournament | |
8:00 am | Fort Zumwalt North Tournament | |
9:00 am | Parkway West, Trinity at Vianney | |
9:00 am | Marquette at Kirkwood | |
9:00 am | Esmond Ford Memorial Tournament | |
5:00 pm | Summit at Parkway South |
+