Thursday - February 6, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Boys Basketball
TimeEventScore
4:30 pmHallsville-65 vs Harrisburg, Missouri-43 at Southern Boone - Final
65-43
5:00 pmSumner at Cleveland
Rivalry
5:30 pmSoldan-56 at Whitfield-60 - Final
60-56
5:30 pmRiverview Gardens-47 at Hazelwood East-60 - Final
60-47
6:00 pmWarrenton-60 vs Fulton-69 at Southern Boone - Final
69-60
6:00 pmCivic Memorial-41 at Roxana-40 - Final
41-40
6:30 pmAffton-42 at DuBourg-73 - Final
73-42
6:30 pmOrchard Farm-43 at Winfield-57 - Final
57-43
7:00 pmPrincipia-36 at Lutheran South-68 - Final
68-36
7:00 pmParkway South-50 at Webster Groves-55 - Final
55-50
7:00 pmBlue Knights-51 at O'Fallon Christian-68 - Final
68-51
7:00 pmBowling Green-38 at Van-Far-48 - Final
48-38
7:30 pmFather McGivney-43 at Gibault-45 - Final
45-43
7:30 pmCarnahan-50 at Southern Boone-64 - Final
64-50
7:30 pmAlton-56 at Edwardsville-59 - Final
59-56
8:00 pmTolton-79 at Helias-70 - Final
79-70
8:00 pmGrandview-45 at Crystal City-73 - Final
73-45
9:00 pmBoonville-59 vs Battle-63 at Southern Boone - Final
63-59

Girls Basketball
TimeEventScore
5:00 pmKIPP St. Louis-35 at Brentwood-40 - Final
40-35
5:00 pmO'Fallon Christian-24 at Rosati-Kain-31 - Final
31-24
5:00 pmWright City-56 at Winfield-33 - Final
56-33
5:30 pmJefferson-50 at Bismarck-20 - Final
50-20
6:00 pmMontgomery County-53 at Clopton-50 - Final
53-50
6:00 pmPiasa Southwestern-41 at Hillsboro, Illinois-51 - Final
51-41
6:00 pmJennings-52 at Normandy-29 - Final
52-29
6:00 pmGillespie-43 at Staunton-35 - Final
43-35
6:00 pmClayton-42 at Ursuline-58 - Final
58-42
6:00 pmOkawville-26 at Breese Central-49 - Final
49-26
6:00 pmTroy Buchanan-32 at Incarnate Word-54 - Final
54-32
6:00 pmWestminster-48 at Lafayette-38 - Final
48-38
6:00 pmBelleville West-43 at O'Fallon-48 - Final
48-43
6:00 pmGreenville-30 at Carlinville-34 - Final
34-30
6:00 pmNerinx Hall-46 at Notre Dame-27 - Final
46-27
6:00 pmFox-53 at Ritenour-29 - Final
53-29
6:00 pmBelleville East-55 at Alton-34 - Final
55-34
6:00 pmWood River-62 at Brussels-11 - Final
62-11
6:00 pmEdwardsville-59 at East St. Louis-31 - Final
59-31
6:00 pmVashon-47 at Lutheran North-50 - Final
50-47
6:00 pmElsberry-41 at North Callaway-36 - Final
41-36
6:00 pmMarissa-40 at Red Bud-18 - Final
40-18
6:00 pmSt. Vincent-15 at Ste. Genevieve-51 - Final
51-15
6:15 pmCahokia-63 at Althoff-55 - Final
63-55
6:15 pmMarion-32 at Mount Vernon, Illinois-56 - Final
56-32
6:15 pmCarlyle-28 at Centralia, Illinois-50 - Final
50-28
6:15 pmGibault-47 at Wesclin-49 - Final
49-47
6:15 pmCardinal Ritter-33 at Gateway STEM-53 - Final
53-33
6:15 pmSparta-26 at Anna-Jonesboro-61 - Final
61-26
7:00 pmSt. James-52 at Pacific-40 - Final
52-40
7:00 pmFestus-35 at Perryville-47 - Final
47-35
7:00 pmVilla Duchesne-34 at MICDS-71 - Final
71-34
7:00 pmOakville-53 at Marquette-49 - Final
53-49
7:00 pmGrandview-62 at Crystal City-33 - Final
62-33
7:00 pmWindsor (Imperial)-60 at Hillsboro-32 - Final
60-32
7:00 pmCarnahan-11 at Whitfield-65 - Final
65-11
7:15 pmDuBourg-34 at Duchesne-43 - Final
43-34
7:30 pmMascoutah-34 at Freeburg-58 - Final
58-34
7:30 pmHighland-56 at Jerseyville-60 - Final
60-56
7:30 pmRoxana-24 at Litchfield-45 - Final
45-24
7:30 pmWarrenton-54 at New Haven-32 - Final
54-32
7:30 pmSt. Joseph's-49 vs Parkway Central-55 at Incarnate Word - Final
55-49
7:30 pmColumbia-41 at Salem, Illinois-50 - Final
50-41
7:30 pmCivic Memorial-65 at Triad-42 - Final
65-42
7:30 pmCollinsville-72 at Granite City-49 - Final
72-49
7:30 pmVandalia-28 at Pana-60 - Final
60-28
7:45 pmDu Quoin-22 at Nashville-41 - Final
41-22

Girls Swimming
TimeEventScore
3:00 pmAAA Championships
Results
3:30 pmWashington, Liberty at Fort Zumwalt East
4:00 pmSuburban Conference Red Pool-Prelims
4:00 pmSuburban Conference Yellow Pool-Finals

Hockey
TimeEventScore
6:30 pmDe Smet-1 vs Kirkwood-5 at Queeny Recreational Complex - Final
5-1
7:00 pmEureka-16 vs St. Mary's-1 at South County (Kennedy) - Final
16-1
7:00 pmCivic Memorial-3 vs Triad-8 at Granite Rink - Final
8-3
7:30 pmCollinsville-2 vs Vianney MVCHA-1 at McKendree Metro Rec Plex - Final
2-1
8:15 pmParkway South-3 vs Fort Zumwalt South-1 at Queeny Recreational Complex - Final
3-1
8:45 pmHighland-6 vs Edwardsville MVCHA-7 at East Alton Ice Arena - Final
7-6
8:55 pmLutheran South-4 vs Francis Howell North-1 at Affton Rink - Final
4-1
9:00 pmColumbia-0 vs Belleville Township-3 at McKendree Metro Rec Plex - Final
3-0

+