Boys Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | North County Kickoff Invitational | |
5:30 pm | ABC Meet |
Boys Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Marissa Jamboree | |
4:00 pm | Red Bud-172 vs Okawville-153 at Roland Barkau Memorial GC - Final |
Boys Soccer
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | Winfield-3 at Canton-4 - Final | |
5:30 pm | Sullivan-0 vs West Plains-2 at Lebanon - Final | |
6:00 pm | Timberland-0 at Fort Zumwalt South-3 - Final |
Fall softball
Time | Event | Score |
---|---|---|
10:00 am | Windsor (Imperial)-4 at Sullivan-6 - Final | |
10:15 am | De Soto-2 vs Osage-7 at Sullivan - Final | |
10:15 am | Owensville-1 vs Poplar Bluff-8 at Sullivan - Final | |
11:45 am | Windsor (Imperial)-7 vs Eldon-5 at Sullivan - Final | |
12:00 pm | Poplar Bluff-7 vs Osage-5 at Sullivan - Final | |
12:00 pm | De Soto-3 vs Owensville-5 at Sullivan - Final | |
1:30 pm | Capital City-6 vs Bolivar-0 at Sullivan - Final | |
1:30 pm | Pacific-2 vs Hillsboro-1 at Sullivan - Final | |
1:45 pm | Farmington-13 vs Northwest Cedar Hill-0 at Sullivan - Final | |
1:45 pm | Logan-Rogersville-10 vs Linn-2 at Sullivan - Final | |
2:00 pm | Fort Zumwalt South-1 at Francis Howell Central-7 - Final | |
3:00 pm | Camdenton-4 vs Borgia-5 at Union - Final | |
3:00 pm | Rolla-6 vs Perryville-5 at Union - Final | |
3:15 pm | Eldon-1 at Sullivan-9 - Final | |
3:30 pm | De Soto-1 vs Poplar Bluff-4 at Sullivan - Final | |
3:30 pm | Owensville-5 vs Osage-4 at Sullivan - Final | |
4:00 pm | Battle-8 vs Bowling Green-2 at Francis Howell Central - Final | |
4:00 pm | Troy Buchanan-17 vs St. Dominic-7 at Troy Buchanan - Final | |
4:15 pm | St. Charles West-1 at Fort Zumwalt East-11 - Final | |
4:15 pm | Seckman-10 at Fox-8 - Final | |
5:00 pm | Pacific-0 vs Bolivar-16 at Sullivan - Final | |
5:00 pm | Fort Zumwalt North-10 vs Camdenton-3 at Union - Final | |
5:00 pm | Tolton Catholic-7 at Helias-1 - Final | |
5:00 pm | Hillsboro-1 vs Capital City-2 at Sullivan - Final | |
5:00 pm | Francis Howell-4 vs Perryville-7 at Union - Final | |
5:00 pm | Mark Twain-1 at Canton-7 - Final | |
5:15 pm | Northwest Cedar Hill-12 vs Linn-4 at Sullivan - Final | |
5:15 pm | Farmington-1 vs Logan-Rogersville-5 at Sullivan - Final | |
6:00 pm | Hickman-2 vs Washington-1 at Troy Buchanan - Final | |
6:45 pm | Pacific-4 vs Capital City-14 at Sullivan - Final | |
6:45 pm | Hillsboro-0 vs Bolivar-6 at Sullivan - Final | |
7:00 pm | Farmington-14 vs Linn-5 at Sullivan - Final | |
7:00 pm | Northwest Cedar Hill-5 vs Logan-Rogersville-6 at Sullivan - Final |
Football
Girls Cross Country
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | North County Kickoff Invitational | |
5:30 pm | ABC Meet |
Girls Fall Golf
Time | Event | Score |
---|---|---|
3:30 pm | Troy Buchanan-202 vs Fort Zumwalt West-191 at The Falls - Final |
Girls Tennis
Time | Event | Score |
---|---|---|
6:00 pm | Heather Bradshaw Invitational-Challengers - First round | |
6:00 pm | Heather Bradshaw Invitational-Challengers - First round | |
6:00 pm | Heather Bradshaw Invitational-Challengers - First round | |
6:00 pm | Heather Bradshaw Invitational-Challengers - First round | |
10:00 am | Liberty (Wentzville)-1 vs Lee's Summit West-8 at Bethel Park - Final | |
10:00 am | Liberty (KC)-2 at Rock Bridge-7 - Final | |
12:30 pm | Liberty (KC)-3 vs Lee's Summit West-6 at Bethel Park - Final | |
12:30 pm | Liberty (Wentzville)-1 at Rock Bridge-8 - Final | |
3:00 pm | Liberty (Wentzville)-0 vs Liberty (KC)-5 at Bethel Park - Final | |
3:00 pm | Lee's Summit West-5 vs Rock Bridge-1 at Bethel Park - Final | |
3:30 pm | Timberland-9 at Fort Zumwalt East-0 - Final |
Girls Volleyball
Time | Event | Score |
---|---|---|
5:00 pm | St. Charles-1 at Fort Zumwalt North-3 - Final | |
5:15 pm | Fort Zumwalt East-0 at Warrenton-3 - Final | |
6:00 pm | Fox-0 at Seckman-2 - Final | |
6:00 pm | Battle-2 at Wright City-1 - Final | |
6:30 pm | Bowling Green at Winfield |
+