Wednesday - September 2, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmColumbia Relays
4:15 pmFleet Feet Kickoff
4:30 pmMurphysboro Invitational
4:30 pmSt. Vincent Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
3:30 pmHighland, Triad at Granite City
3:30 pmMascoutah at Mater Dei
4:00 pmMarion at Herrin
4:00 pmRed Bud vs Lebanon, Illinois at Cardinal Creek
4:00 pmNorth Mac, Piasa Southwestern, Staunton at Carlinville
4:00 pmFather McGivney, Freeburg, New Athens at Marissa

Boys Soccer
TimeEventScore
4:15 pmFrancis Howell North at Pattonville
Rivalry
4:30 pmValmeyer at Carlyle
Rivalry
4:30 pmMedicine and Bioscience at Roosevelt
Rivalry
6:00 pmWaterloo at Freeburg
Rivalry
6:30 pmMater Dei at Centralia, Illinois
Rivalry

Boys Swimming
TimeEventScore
4:15 pmLiberty (Wentzville) at Lafayette
4:30 pmSummit at Clayton
6:00 pmCBC at John Burroughs

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmRoosevelt at Hazelwood West
Rivalry
4:00 pmUniversity City at Jennings
Rivalry
4:00 pmNotre Dame vs Hancock at Heine Meine
Rivalry
4:15 pmLutheran South at Ursuline
Rivalry
4:15 pmMaplewood-RH vs Clayton at Shaw Park
Rivalry
4:15 pmLutheran St. Charles at Westminster
Rivalry
4:15 pmBayless at Brentwood
Rivalry
4:15 pmLadue at Hazelwood East
Rivalry
4:30 pmLindbergh at Eureka
Rivalry
4:30 pmLafayette at Francis Howell
Rivalry
4:30 pmSt. James at Salem
Rivalry
4:30 pmOrchard Farm at Trinity
Rivalry
4:30 pmFestus at Northwest Cedar Hill
Rivalry
4:30 pmWright City at St. Clair
Rivalry
5:00 pmMark Twain at Hallsville
Rivalry
6:00 pmNorth County at Poplar Bluff
Rivalry
6:00 pmHerculaneum at Fredericktown
Rivalry

Field Hockey
TimeEventScore
4:15 pmMICDS at Whitfield
Rivalry
4:15 pmVilla Duchesne at Edwardsville
Rivalry
4:15 pmCor Jesu at Lafayette
Rivalry
4:15 pmJohn Burroughs at Summit
Rivalry
4:30 pmSt. Joseph's at Parkway West
Rivalry

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmColumbia Relays
4:15 pmFleet Feet Kickoff
4:30 pmMurphysboro Invitational
4:30 pmSt. Vincent Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:30 amLutheran South Invitational
1:00 pmMarion Lady Cat Invitational
3:00 pmFox vs Mehlville at Columbia GC
3:30 pmSt. Dominic vs Tolton at Lake of the Woods
3:30 pmHighland at Breese Central
3:30 pmNotre Dame vs Borgia at Franklin County CC
3:30 pmParkway West vs Ritenour at St. Ann GC
3:45 pmLadue vs Summit at Crescent Farms
4:00 pmSparta, Trico at Red Bud
4:00 pmMascoutah, Okawville at Nashville
4:00 pmCarlinville, Greenville at Litchfield

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmRosati-Kain at St. Dominic
4:00 pmWaterloo at Roxana
4:00 pmNorth County at Sikeston
4:00 pmCarbondale at Herrin
4:00 pmLutheran St. Charles at Notre Dame
4:00 pmWestminster at Principia
4:00 pmMICDS at Visitation
4:00 pmWindsor (Imperial) vs Lutheran South at Watson Trails Park
4:00 pmSt. Pius X at Potosi
4:00 pmVilla Duchesne at Ursuline
4:00 pmKirkwood at Webster Groves
4:00 pmSt. Joseph's at Edwardsville
4:15 pmParkway Central at Timberland
4:15 pmParkway North at Fort Zumwalt West
4:30 pmFrancis Howell at Ladue
4:30 pmEureka at Lafayette
4:30 pmClayton at Marquette
4:30 pmHighland at Hillsboro, Illinois

Girls Volleyball
TimeEventScore
4:15 pmNorthwest Academy at Miller Career
Rivalry
4:15 pmVashon vs Medicine and Bioscience at Vashon
Rivalry
4:15 pmRoosevelt at Metro
Rivalry
5:15 pmParkway North at Whitfield
Rivalry
5:30 pmTimberland at Parkway West
Rivalry
5:30 pmJennings at University City
Rivalry
5:30 pmMarquette at Visitation
Rivalry
5:30 pmLutheran South at Rosati-Kain
Rivalry
5:30 pmLafayette at Webster Groves
Rivalry
5:45 pmOakville at Eureka
Rivalry
6:00 pmBelleville East at Waterloo
Rivalry
6:00 pmFox at Pacific
Rivalry
6:30 pmRoxana at Mater Dei
Rivalry
7:00 pmPoplar Bluff at North County
Rivalry

+