Friday - September 18, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
6:15 pmMcNair Invitational
Results
7:15 pmParkway West at Eureka

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmPanther Classic
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmWinfield-8 at Elsberry-3 - Final
8-3
5:30 pmDuchesne-0 at Holt-5 - Final
5-0
6:00 pmSullivan-1 at Lebanon-3 - Final
3-1

Boys Swimming
TimeEventScore
5:30 pmDe Smet-37 vs SLUH-138 at Chaminade - Final
138-37

Fall softball
TimeEventScore
4:00 amWright City-3 at Warrenton-7 - Final
7-3
12:00 pmFarmington-10 vs Jefferson City-11 at Binder Park - Final
11-10
12:00 pmCapital City-8 vs Ozark-5 at Binder Park - Final
8-5
12:00 pmBlair Oaks-12 vs Lee's Summit-2 at Binder Park - Final
12-2
12:00 pmMexico-1 vs Francis Howell Central-6 at Binder Park - Final
6-1
1:45 pmHelias-9 vs Sullivan-0 at Binder Park - Final
9-0
1:45 pmHickman-10 vs Fatima-1 at Binder Park - Final
10-1
1:45 pmKirksville-10 vs Camdenton-0 at Binder Park - Final
10-0
1:45 pmCape Notre Dame-0 vs Tolton Catholic-1 at Binder Park - Final
1-0
3:00 pmFox-2 at Fort Zumwalt East-3 - Final
3-2
3:00 pmLutheran St. Charles-0 at Fort Zumwalt North-8 - Final
8-0
3:30 pmMexico-5 vs Farmington-4 at Jefferson City - Final
5-4
3:30 pmCapital City-3 vs Blair Oaks-8 at Binder Park - Final
8-3
3:30 pmFrancis Howell Central-13 vs Jefferson City-3 at Binder Park - Final
13-3
3:30 pmOzark-10 vs Lee's Summit-3 at Binder Park - Final
10-3
4:00 pmFredericktown-1 at St. Pius X-11 - Final
11-1
4:15 pmJefferson-2 at Northwest Cedar Hill-14 - Final
14-2
4:15 pmFort Zumwalt South-4 at Winfield-3 - Final
4-3
4:15 pmWindsor (Imperial)-4 at Seckman-19 - Final
19-4
4:30 pmUnion-0 at Hillsboro-11 - Final
11-0
5:00 pmSt. Charles West-2 at Fort Zumwalt North-16 - Final
16-2
5:00 pmSt. Charles-0 vs Fox-15 at Fort Zumwalt East - Final
15-0
5:00 pmLiberty (Wentzville)-0 at Silex-10 - Final
10-0
5:15 pmTolton Catholic-2 vs Helias-0 at Binder Park - Final
2-0
5:15 pmFatima-12 vs Camdenton-2 at Binder Park - Final
12-2
5:15 pmKirksville-11 vs Hickman-0 at Binder Park - Final
11-0
5:15 pmCape Notre Dame-6 vs Sullivan-4 at Binder Park - Final
6-4

Football
TimeEventScore
6:00 pmLexington-22 at KC Southeast-6 - Final
22-6
7:00 pmRepublic-7 at Nixa-35 - Final
35-7
7:00 pmMid-Buchanan-42 at Lathrop-6 - Final
42-6
7:00 pmSouth Harrison-36 at Maysville-0 - Final
36-0
7:00 pmEast Newton-26 at Seneca-13 - Final
26-13
7:00 pmBranson-49 at Neosho-15 - Final
49-15
7:00 pmGreenfield, Missouri-0 at Marionville-85 - Final
85-0
7:00 pmExcelsior Springs-18 at KC Center-22 - Final
22-18
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-0 at Fox-26 - Final
26-0
7:00 pmWashington-7 at Fort Zumwalt North-42 - Final
42-7
7:00 pmAlma, Arkansas-17 at Rogers Heritage (Ark.)-14 - Final
17-14
7:00 pmPleasant Hill-6 at Valley Center, Kansas-34 - Final
34-6
7:00 pmSt. Mary's-Colgan (Kan.)-7 at Frontenac (Kan.)-28 - Final
28-7
7:00 pmChrist Prep Academy (Kan.)-42 at Royal Valley (Kan.)-12 - Final
42-12
7:00 pmMarshall-20 at Mexico-28 - Final
28-20
7:00 pmUnion-41 at Pacific-40 - Final
41-40
7:00 pmOrchard Farm-0 at Valle Catholic-67 - Final
67-0
7:00 pmSt. Charles-20 at Warrenton-37 - Final
37-20
7:00 pmWarsaw-52 at Tipton-28 - Final
52-28
7:00 pmCentralia (Mo.)-18 at Monroe City-0 - Final
18-0
7:00 pmKC Northeast-6 at Knob Noster-28 - Final
28-6
7:00 pmCameron-48 at Chillicothe-21 - Final
48-21
7:00 pmRogers (Ark.)-43 at Springfield Central-14 - Final
43-14
7:00 pmFort Osage-14 at Raytown-52 - Final
52-14
7:00 pmHighland, Missouri-32 at Scotland County-26 - Final
32-26
7:00 pmLone Jack-6 at Wellington-Napoleon-45 - Final
45-6
7:00 pmRuskin-20 at Kearney-70 - Final
70-20
7:00 pmCassville-43 at Logan-Rogersville-6 - Final
43-6
7:00 pmSmithville-56 at Raytown South-0 - Final
56-0
7:00 pmFrancis Howell-42 at Fort Zumwalt West-7 - Final
42-7
7:00 pmDuchesne-32 at O'Fallon Christian-31 - Final
32-31
7:00 pmJoplin-49 at Carl Junction-28 - Final
49-28
7:00 pmEl Dorado Springs-18 at Adrian-27 - Final
27-18
7:00 pmPrinceton-8 at Milan-39 - Final
39-8
7:00 pmFair Grove-36 at Forsyth-20 - Final
36-20
7:00 pmLawson-10 at West Platte-6 - Final
10-6
7:00 pmBolivar-15 at Glendale-20 - Final
20-15
7:00 pmDe Soto-13 at Festus-36 - Final
36-13
7:00 pmBishop Miege (Kan.)-35 at St. Thomas Aquinas (Kan.)-41 - Final
41-35
7:00 pmLafayette County-31 at Summit Christian-28 - Final
31-28
7:00 pmBorgia-28 at Helias-49 - Final
49-28
7:00 pmEast Buchanan-60 at Hamilton-36 - Final
60-36
7:00 pmNorth County-14 at Hillsboro-36 - Final
36-14
7:00 pmLincoln College Prep-56 at Sumner, Kansas-0 - Final
56-0
7:00 pmSt. James Academy (Kan.)-42 at Eudora (Kan.)-24 - Final
42-24
7:00 pmSt. James-0 at Owensville-48 - Final
48-0
7:00 pmCapital City-49 at Rock Bridge-76 - Final
76-49
7:00 pmFarmington-29 at St. Dominic-28 - Final
29-28
7:00 pmPotosi-7 at Ste. Genevieve-42 - Final
42-7
7:00 pmDoniphan-0 at New Madrid County Central-45 - Final
45-0
7:00 pmOak Grove-6 at Odessa-42 - Final
42-6
7:00 pmWaynesville-20 at Lebanon-55 - Final
55-20
7:00 pmLighthouse Christian-44 at Sweet Springs-14 - Final
44-14
7:00 pmTolton Catholic-20 at Crest Ridge-52 - Final
52-20
7:00 pmSouth Shelby-0 at Clark County-50 - Final
50-0
7:00 pmWarrensburg-42 at Harrisonville-0 - Final
42-0
7:00 pmRolla-35 at Springfield Hillcrest-30 - Final
35-30
7:00 pmPalmyra-24 at Brookfield-6 - Final
24-6
7:00 pmWillard-14 at Ozark-42 - Final
42-14
7:00 pmClever-7 at Strafford-34 - Final
34-7
7:00 pmLee's Summit North-7 at Raymore-Peculiar-27 - Final
27-7
7:00 pmMount Vernon-19 at Aurora-6 - Final
19-6
7:00 pmMountain View-Liberty-26 at Ava-18 - Final
26-18
7:00 pmMaryville-14 at St. Pius X (Kansas City)-26 - Final
26-14
7:00 pmWilliam Chrisman-0 at Park Hill South-42 - Final
42-0
7:00 pmNorth Kansas City-42 at Platte County-37 - Final
42-37
7:00 pmAgape Boarding School-19 at Crystal City-30 - Final
30-19
7:00 pmCole Camp-7 at Butler-41 - Final
41-7
7:00 pmHannibal-56 at Fulton-19 - Final
56-19
7:00 pmMarceline-27 at Fayette-0 - Final
27-0
7:00 pmMcDonald County-13 at Monett-7 - Final
13-7
7:00 pmLiberty North-41 at Staley-13 - Final
41-13
7:00 pmLiberty (Wentzville)-25 at Fort Zumwalt South-28 - Final
28-25
7:00 pmSarcoxie-28 at Commerce (Okla.)-21 - Final
28-21
7:00 pmBlue Valley (Kan.)-17 at Blue Valley Northwest (Kan.)-24 - Final
24-17
7:00 pmFort Zumwalt East-27 at Francis Howell North-14 - Final
27-14
7:00 pmTonganoxie (Kan.)-28 at Paola (Kan.)-35 - Final
35-28
7:00 pmSouth Callaway-20 at Montgomery County-41 - Final
41-20
7:00 pmMalden-30 at Perryville-35 - Final
35-30
7:00 pmWinfield-13 at St. Charles West-55 - Final
55-13
7:00 pmKennett-46 at St. Pius X-0 - Final
46-0
7:00 pmBoonville-7 at Blair Oaks-51 - Final
51-7
7:00 pmJackson-63 at Cape Girardeau Central-0 - Final
63-0
7:00 pmBlue Springs South-14 at Rockhurst-36 - Final
36-14
7:00 pmSlater-7 at Skyline-41 - Final
41-7
7:00 pmScott City-42 at Portageville-13 - Final
42-13
7:00 pmGrain Valley-38 at Truman-0 - Final
38-0
7:00 pmWillow Springs-20 at Mountain Grove-0 - Final
20-0
7:00 pmPark Hill-21 at Blue Springs-24 - Final
24-21
7:00 pmParis-18 at Knox County-26 - Final
26-18
7:00 pmHollister-27 at Marshfield-24 - Final
27-24
7:00 pmSalem-6 at Thayer-48 - Final
48-6
7:00 pmPierce City-42 at Ash Grove-35 - Final
42-35
7:00 pmLincoln-0 at Lockwood-59 - Final
59-0
7:00 pmOak Park-7 at Belton-35 - Final
35-7
7:00 pmWestran-24 at Harrisburg, Missouri-22 - Final
24-22
7:00 pmOsage-13 at California-43 - Final
43-13
7:00 pmNevada-28 at Lamar-44 - Final
44-28
7:00 pmLouisiana-6 at Clopton-27 - Final
27-6
7:00 pmBuffalo-47 at Stockton-12 - Final
47-12
7:00 pmHolt-48 at Timberland-17 - Final
48-17
7:00 pmKC Central Academy-14 at St. Joseph Benton-20 - Final
20-14
7:00 pmNorth Platte-0 at Plattsburg-29 - Final
29-0
7:00 pmLutheran St. Charles-30 at Hermann-0 - Final
30-0
7:00 pmPiggott (Ark.)-50 at Marked Tree (Ark.)-30 - Final
50-30
7:00 pmLawrence Free State (Kan.)-9 at Olathe North-35 - Final
35-9
7:00 pmSmith-Cotton-6 at Jefferson City-27 - Final
27-6
7:00 pmKirksville-0 at Moberly-27 - Final
27-0
7:00 pmNorth Callaway-45 at Van-Far-0 - Final
45-0
7:00 pmBowling Green-54 at Wright City-0 - Final
54-0
7:00 pmPoplar Bluff-30 at Sikeston-9 - Final
30-9
7:00 pmEast Prairie-25 at Dexter-15 - Final
25-15
7:00 pmSouthern Boone-38 at Richmond-24 - Final
38-24
7:00 pmPark Hills Central-45 at Cuba-12 - Final
45-12
7:00 pmCamdenton-6 at West Plains-28 - Final
28-6
7:00 pmGrandview K.C.-6 at Winnetonka-44 - Final
44-6
7:00 pmCabool-0 at Windsor (Sedalia)-26 - Final
26-0
7:00 pmLee's Summit West-20 at Liberty (KC)-38 - Final
38-20
7:00 pmSalisbury-13 at Carrollton-47 - Final
47-13
7:00 pmSt. Joseph Lafayette-21 at Savannah-23 - Final
23-21
7:00 pmKickapoo-10 at Webb City-38 - Final
38-10
7:00 pmSt. Joseph Central-8 at Lee's Summit-22 - Final
22-8
7:00 pmPolo-27 at Gallatin-48 - Final
48-27

Girls Cross Country
TimeEventScore
5:45 pmMcNair Invitational
Results
6:00 pmParkway West at Eureka

Girls Fall Golf
TimeEventScore
8:30 amWestminster Cat Scratch Scramble
Results
3:30 pmHolt-183 vs Troy Buchanan-195 at Woods Fort - Final
183-195
3:30 pmFrancis Howell tri-meet
3:30 pmFrancis Howell North at Fort Zumwalt South

Girls Tennis
TimeEventScore
9:00 amWindsor (Imperial) at Farmington
9:00 amFarmington Tournament
3:30 pmLiberty (Wentzville) at Francis Howell Central
3:30 pmFort Zumwalt South-3 at Fort Zumwalt West-6 - Final
6-3
3:30 pmFrancis Howell North at Troy Buchanan
4:00 pmCor Jesu-0 at Visitation-9 - Final
9-0
4:00 pmClayton at Villa Duchesne
4:00 pmLutheran South vs Nerinx Hall at Webster Groves Tennis Center
4:00 pmUrsuline-8 at Parkway West-1 - Final
8-1
4:15 pmWhitfield-0 at St. Dominic-9 - Final
9-0
4:15 pmWestminster at Incarnate Word

Girls Volleyball
TimeEventScore
6:00 pmIncarnate Word-3 at Lutheran St. Charles-1 - Final
3-1
6:00 pmIntensity Homeschool at Montgomery County
Rivalry

+