Tuesday - September 22, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
12:00 amEdwardsville at Collinsville
4:00 pmHighland, Jerseyville at Civic Memorial
4:30 pmAuburn Invitational

Boys Fall Golf
TimeEventScore
1:00 pmTriad vs Edwardsville at Oak Brook Golf Club
3:30 pmRoxana vs Mater Dei at Bent Oak
4:00 pmMassac County, Murphysboro at Carbondale
4:00 pmFreeburg at Breese Central
4:00 pmCarlinville, Litchfield at Hillsboro
4:00 pmChrist Our Rock, Gibault at Metro-East Lutheran
Results
4:00 pmCentralia, Mascoutah at Greenville
4:00 pmMarissa, Steeleville at Wesclin
4:00 pmBreese Central-172 vs Nashville-168 at Nashville GC - Final
168-172

Boys Soccer
TimeEventScore
4:00 pmDe Soto-1 vs St. Louis United-0 at Eureka Soccer Park - Final
1-0
4:30 pmSeckman-0 vs Perryville-5 at Hillsboro - Final
5-0
5:00 pmTroy Buchanan-8 at O'Fallon Christian-0 - Final
8-0
5:00 pmSt. Clair-0 at Windsor (Imperial)-4 - Final
4-0
6:00 pmTimberland-2 at Francis Howell Central-3 - Final
3-2
6:00 pmSt. Charles-4 at Duchesne-0 - Final
4-0
6:30 pmSullivan-3 at Camdenton-2 - Final
3-2
6:30 pmOrchard Farm-2 at Lutheran St. Charles-0 - Final
2-0
6:30 pmFort Zumwalt East-0 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
1-0
6:45 pmBorgia-0 at St. Dominic-8 - Final
8-0
7:00 pmFort Zumwalt North-0 at Fort Zumwalt South-5 - Final
5-0
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-1 at Farmington-0 - Final
1-0
7:30 pmHolt-0 at Francis Howell-6 - Final
6-0

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmFort Zumwalt Quad
Results
4:00 pmCBC at Ladue
4:15 pmWebster Groves at Summit
4:30 pmBorgia at Missouri Military Academy
4:30 pmParkway Central at Eureka
4:30 pmMarquette at Chaminade
4:30 pmParkway South at Kirkwood

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmBowling Green-4 at Silex-2 - Final
4-2
4:00 pmJefferson-0 at St. Pius X-3 - Final
3-0
4:15 pmTroy Buchanan-10 at Francis Howell Central-0 - Final
10-0
4:15 pmWinfield-11 at St. Charles West-5 - Final
11-5
4:15 pmFrancis Howell-6 at Fort Zumwalt West-7 - Final
7-6
4:15 pmFort Zumwalt South-15 at Fort Zumwalt East-3 - Final
15-3
4:15 pmFort Zumwalt North-14 at Liberty (Wentzville)-8 - Final
14-8
4:15 pmNorthwest Cedar Hill-12 at Lutheran St. Charles-1 - Final
12-1
4:15 pmHolt-4 at Timberland-7 - Final
7-4
4:30 pmWindsor (Imperial)-23 at Herculaneum-0 - Final
23-0
4:30 pmOwensville-13 at St. Clair-3 - Final
13-3
4:30 pmSullivan-17 at St. James-1 - Final
17-1
4:30 pmWashington-13 at Francis Howell North-2 - Final
13-2
4:30 pmPacific-11 at Union-9 - Final
11-9
4:30 pmNorth County-2 at Perryville-12 - Final
12-2
4:30 pmFarmington-10 at Cape Girardeau Central-3 - Final
10-3
5:00 pmWellsville at Elsberry
Rivalry
5:00 pmVan-Far-2 at Montgomery County-8 - Final
8-2
5:00 pmWright City-9 at Mark Twain-8 - Final
9-8
5:00 pmTolton Catholic-10 at Hallsville-0 - Final
10-0
5:00 pmClopton-12 at Louisiana-3 - Final
12-3
6:00 pmDe Soto-1 at Hillsboro-16 - Final
16-1

Girls Cross Country
TimeEventScore
6:00 pmEdwardsville at Collinsville
12:00 amHighland, Jerseyville at Civic Memorial
4:30 pmAuburn Invitational

Girls Fall Golf
TimeEventScore
7:20 amWebster Scramble
Results
1:00 pmO'Fallon Invitational
Results
3:00 pmAlton Marquette, Civic Memorial at Granite City
Results
3:00 pmMICDS-210 vs Ursuline-212 at Sunset Country Club - Final
210-212
3:15 pmParkway South-216 vs Parkway West-200 at Ballwin GC - Final
200-216
3:30 pmTroy Buchanan at Fort Zumwalt West
3:30 pmIncarnate Word-169 vs Westminster-150 at Crescent Farms - Final
150-169
3:30 pmDuchesne-206 vs Borgia-223 at Franklin County CC - Final
206-223
3:30 pmTolton vs Notre Dame at Quail Creek GC
3:30 pmWashington vs Fort Zumwalt East at St. Peters GC
3:30 pmFort Zumwalt North at Fort Zumwalt South
3:30 pmHolt-166 vs Francis Howell Central-192 at Links At Dardenne - Final
166-192
3:45 pmMarquette-175 vs Lafayette-176 at Country Club of St. Albans - Final
175-176
3:45 pmSummit-151 vs Ladue-158 at Highlands Golf & Tennis Center - Final
151-158
3:45 pmMcCluer North vs Clayton at Normandie

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmSt. Charles at Fort Zumwalt East
3:30 pmSt. Charles West-0 at Liberty (Wentzville)-9 - Final
9-0
3:30 pmBelleville East at O'Fallon
3:30 pmFrancis Howell North-4 at Fort Zumwalt South-5 - Final
5-4
3:30 pmDuchesne-2 at St. Dominic-7 - Final
7-2
3:30 pmFort Zumwalt West at Francis Howell Central
3:30 pmHannibal at Fort Zumwalt North
3:30 pmTimberland-9 at Troy Buchanan-0 - Final
9-0
3:30 pmFrancis Howell-9 at Holt-0 - Final
9-0
4:00 pmNorth County at Arcadia Valley
4:00 pmAlton Marquette at Jerseyville
4:00 pmLutheran South at Principia
4:00 pmCor Jesu at Ursuline
4:00 pmAlton at Civic Memorial
4:00 pmWood River at Granite City
4:00 pmEdwardsville at Waterloo
4:00 pmMarion at Herrin
4:00 pmVilla Duchesne-0 at St. Joseph's-9 - Final
9-0
4:00 pmMetro-East Lutheran at Greenville
4:00 pmSt. Pius X at Rosati-Kain
4:15 pmWebster Groves vs Clayton at Shaw Park
4:15 pmSummit at Parkway North
4:15 pmNotre Dame-9 at Mehlville-0 - Final
9-0
4:15 pmParkway Central at Eureka
4:30 pmLafayette at Westminster
4:30 pmMarquette-7 at Lindbergh-2 - Final
7-2

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:00 pmFort Zumwalt East-2 at Liberty (Wentzville)-3 - Final
3-2
5:00 pmFort Zumwalt West-3 at Troy Buchanan-2 - Final
3-2
5:00 pmFrancis Howell North-3 at Fort Zumwalt North-2 - Final
3-2
5:00 pmNew Haven-3 at Pacific-2 - Final
3-2
5:00 pmOwensville-3 at Union-1 - Final
3-1
5:15 pmWarrenton-3 at Winfield-0 - Final
3-0
5:15 pmSt. Charles-3 at Orchard Farm-1 - Final
3-1
5:30 pmNorth Callaway at Chamois
Rivalry
5:30 pmTimberland-3 at Francis Howell Central-1 - Final
3-1
5:30 pmHolt-0 at Francis Howell-3 - Final
3-0
6:00 pmSt. Dominic-3 at Lutheran St. Charles-0 - Final
3-0
6:00 pmSt. Clair-3 at St. James-0 - Final
3-0
6:00 pmSt. Charles West-3 at Wright City-0 - Final
3-0
6:00 pmHillsboro-3 at Perryville-0 - Final
3-0
6:00 pmFort Zumwalt South-3 at Washington-1 - Final
3-1
6:00 pmBorgia-3 at O'Fallon Christian-0 - Final
3-0
6:30 pmNorth County at Arcadia Valley
Rivalry
6:30 pmCrystal City-1 at Herculaneum-3 - Final
3-1
6:30 pmSullivan-0 at Hermann-3 - Final
3-0
7:00 pmDe Soto-1 at Festus-3 - Final
3-1
7:00 pmNorthwest Cedar Hill-2 at Jefferson-0 - Final
2-0

+