Wednesday - September 23, 2020
AUG | SEP | OCT | NOV | DEC | JAN | FEB | MAR | APR | MAY | JUN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Boys Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmAlton Invitational
Results

Boys Fall Golf
TimeEventScore
9:00 amMississippi Valley Conference Tournament
Results
3:00 pmBelleville West vs Alton at Spencer T. Olin GC
3:30 pmMater Dei vs Okawville at Roland Barkau Memorial GC
4:00 pmFreeburg vs Red Bud at North County Country Club
4:00 pmNew Athens, Sparta, Steeleville at Marissa
4:00 pmNorth Mac, Staunton at Pana
4:00 pmWood River-182 vs Roxana-176 at Belk Park - Final
176-182
4:00 pmMetro-East Lutheran, Valmeyer at Father McGivney
Results

Boys Soccer
TimeEventScore
4:30 pmFestus-5 at Winfield-0 - Final
5-0
5:00 pmFox-2 vs Fredericktown-0 at Hillsboro - Final
2-0
5:00 pmWashington-4 at Hillsboro-1 - Final
4-1
5:00 pmWright City-2 at St. Clair-6 - Final
6-2
5:45 pmSt. Dominic-5 at Northwest Cedar Hill-0 - Final
5-0
6:00 pmSouthern Boone-3 at Borgia-1 - Final
3-1
6:30 pmNorth County-2 at Union-3 - Final
3-2
6:30 pmCanton-1 vs Elsberry-1 at Winfield - Final
1-1

Boys Swimming
TimeEventScore
3:30 pmHolt-83 vs Fort Zumwalt South-97 at Rec-Plex - Final
97-83
4:00 pmDe Smet at Westminster
8:30 pmFrancis Howell tri-meet

Fall softball
TimeEventScore
4:00 pmElsberry-12 at Clopton-0 - Final
12-0
4:15 pmFort Zumwalt East-4 at Fort Zumwalt North-14 - Final
14-4
4:15 pmFrancis Howell Central-18 at Francis Howell-4 - Final
18-4
4:15 pmWashington-6 at Warrenton-1 - Final
6-1
4:15 pmLafayette-11 at Liberty (Wentzville)-1 - Final
11-1
4:30 pmSt. Clair-1 at Borgia-11 - Final
11-1
4:30 pmSaxony Lutheran-19 at Herculaneum-8 - Final
19-8
4:30 pmFarmington-8 at Fox-11 - Final
11-8
4:30 pmEureka-10 at Seckman-3 - Final
10-3
4:30 pmCape Notre Dame-16 at Festus-1 - Final
16-1
4:30 pmSt. Charles-2 at Wright City-14 - Final
14-2
6:00 pmHillsboro-12 at North County-0 - Final
12-0

Girls Cross Country
TimeEventScore
4:00 pmAlton Invitational
Results

Girls Fall Golf
TimeEventScore
3:00 pmOkawville, Waterloo at Red Bud
Results
3:30 pmColumbia, Waterloo at Highland
3:30 pmTimberland-171 vs Francis Howell-172 at Whitmoor - Final
171-172
3:30 pmSeckman vs Oakville at Quail Creek GC
3:30 pmLindbergh vs Northwest Cedar Hill at Fox Run Golf Club
3:30 pmNotre Dame-193 vs St. Dominic-176 at Golf Club of Wentzville - Final
176-193
3:30 pmCivic Memorial, Father McGivney, Roxana
3:30 pmAlton Marquette-169 vs Jerseyville-197 at Westlake CC - Final
169-197
3:30 pmPacific, St. Clair at Union
Results
3:45 pmCor Jesu, Incarnate Word at St. Joseph's
Results
3:45 pmFather McGivney, Dupo at Gibault
Results
3:45 pmSummit-166 vs Parkway Central-169 at Four Seasons CC - Final
166-169
4:00 pmFreeburg, Sandoval, Woodlawn at Nashville
4:00 pmHillsboro, Litchfield at Pana
4:00 pmWestminster-212 vs Visitation-186 at Sunset CC - Final
186-212
4:00 pmMarissa vs Breese Central at Bent Oak
4:00 pmVilla Duchesne-185 vs Nerinx Hall-176 at Quail Creek GC - Final
176-185
4:30 pmMarquette-163 vs Eureka-170 at Aberdeen GC - Final
163-170

Girls Tennis
TimeEventScore
3:30 pmRoxana-9 at Collinsville-0 - Final
9-0
3:30 pmFort Zumwalt North-0 at Liberty (Wentzville)-9 - Final
9-0
3:30 pmSt. Charles West-1 at Francis Howell Central-8 - Final
8-1
3:30 pmBelleville West at Belleville East
3:30 pmDuchesne-4 vs DuBourg-5 at Francis Howell - Final
5-4
3:30 pmSt. Dominic-2 at Francis Howell-7 - Final
7-2
4:00 pmGibault at Alton Marquette
4:00 pmMascoutah-4 at Waterloo-5 - Final
5-4
4:00 pmLutheran South at Oakville
4:00 pmVilla Duchesne-9 at Principia-0 - Final
9-0
4:00 pmSt. Pius X at Windsor (Imperial)
4:00 pmCarbondale at Carmi-White County
4:00 pmParkway South at Kirkwood
4:00 pmCentralia, Illinois-4 at Marion-5 - Final
5-4
4:00 pmVisitation-9 vs Nerinx Hall-0 at Webster Groves Tennis Center - Final
9-0
4:00 pmCape Notre Dame at Potosi
4:00 pmNotre Dame-1 vs Rosati-Kain-7 at Dwight Davis Tennis Center - Final
7-1
4:15 pmParkway West at Parkway Central
4:15 pmMICDS vs Clayton at Shaw Park
4:15 pmSummit-7 vs Whitfield-2 at Cadet Park - Final
7-2
4:15 pmFort Zumwalt West-1 at Lafayette-8 - Final
8-1
4:30 pmTimberland-6 at Ladue-3 - Final
6-3
4:30 pmEureka-3 at Marquette-6 - Final
6-3

Girls Volleyball
TimeEventScore
5:15 pmPacific-0 at St. Charles-3 - Final
3-0
6:00 pmIncarnate Word-0 vs Lafayette-3 at Olympia - Final
3-0

+